زندگی در خوابگاه دخترانه تهران

نامشخص

۱۴۰۲/۹/۲۲

تعداد بازدید:‌ 74

دسته‌بندی:

خوابگاه دخترانه

زندگی همه ما انسان ها به بخش های کوچکتری که مشخصات خاص همان بخش را دارد، تقسیم می شود. اگر زندگی انسان را از لحظه تولدش در نظر بگیریم دوران نوزادی، کودکی، نوجوانی، جوانی، میانسانی و در نهایت پیری را شامل می شود. اما هر کدام از بخش ها نیز به خودی خود دارای قسمت های کوچک تری با شاخصه های خاص خود هستند. زندگی در خوابگاه دخترانه تهران نیز می تواند بخشی خاص و منحصر به فرد از زندگی اشخاصی از جامعه را به خود اختصاص دهد. شاید همه خانم ها که تقریبا نصف جمعیت یک جامعه را تشکیل می دهند، تجربه زندگی در خوابگاه دخترانه را نداشته باشند. اما همان تعدادی که این سبک از زندگی را تجربه کرده اند به خاص بودن زندگی در چنین شرایطی اذعان دارند.

خوابگاه دخترانه تهران و سایر شهرها به خودی خود نمی تواند خاص و متفاوت باشد. بلکه سبک زندگی و اتفاقاتی که در آن رخ می دهند، این مکان و برهه زمانی که در آن سپری می شود را برای ساکنین به خاص ترین نحوه ممکن شکل می دهد. زندگی در خوابگاه دخترانه در پی یکسری از تصمیم هایی که افراد در زندگی اتخاذ می کنند، می آید. برای مثال کسی که تصمیم می گیرد برای ادامه تحصیل در دانشگاه خاصی به شهر دیگری جدای از شهر محل زندگی خود مهاجرت کند، ناگزیر به زندگی در خوابگاه و پانسیون می باشد. البته در این بین تعدادی نیز اجاره کردن خانه را ترجیح می دهند. اما با وجود هزینه های سرسام آوری که اجاره منزل و هزینه های جاری آن در پی دارد، در واقع سکونت در یک خوابگاه معمولا اولویت اول بیشتر دانشجویان است. علاوه بر دانشجویان افراد دیگری نیز ممکن است مدت زمانی از زندگی خود را در خوابگاه و پانسیون دخترانه سپری کنند. کارمندان بخش دولتی و غیر دولتی، ورزشکاران، هنرآموزان دوره های هنری، مهارت آموزان دوره های مهارت آموزی و غیره، از جمله ساکنین خوابگاه و پانسیون دخترانه هستند.

اولین رویارویی با پستی و بلندی های زندگی در خوابگاه دخترانه تهران

هر کسی ممکن است تجربه متفاوتی از اولین رویارویی خود را سبک زندگی خوابگاهی و پست و بلندی آن داشته باشد. بدون شک خلقیات افراد می تواند تا حد زیادی بر تعریف افراد از پستی و بلندی زندگی چه در خوابگاه دخترانه و چه در هر شرایط دیگری اثر گذار باشد. با این وجود برای کسانی که اولین بار است که از خانواده خود جدا شده و زندگی مستقلی را تجربه می کنند، اولین رویارویی با پستی و بلندی زندگی در خوابگاه دخترانه تهران می تواند در همان ساعات اولیه اتفاق بیافتد. زمانی که ساکنین برای اولین بار به خوابگاه دخترانه در تهران پا می گذارند، معمولا آشنایی اولیه ای با هیچ یک از سایر ساکنین ندارند. بنابراین بازکردن چمدان و وسایل هایشان به تنهایی و تصمیم گیری برای نحوه مدیریت این کار می تواند اولین رویارویی آنها با این سبک جدید زندگی باشد.

 

 

منشا پستی و بلندی های زندگی در خوابگاه دخترانه

شاید با خود فکر کنید که زندگی در هر شرایطی و بنا بر موقعیتی که در آن قرار می گیریم دارای یکسری چالش است. زندگی در خوابگاه دانشجویی دخترانه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. این صحبت کاملا درست است. اما اگر تجربه زندگی در خوابگاه را داشته باشید متوجه خواهید شد که جنس چالش ها و پستی و بلندی هایی که در زندگی خوابگاهی تجربه می کنیم، کمی متفاوت است. نه اینکه این نوع زندگی به خودی خود دشوارتر یا چالش برانگیزتر باشد. مساله ای که زندگی در اقامتگاه دخترانه در تهران را با موقعیت های دیگر متفاوت می کند، استقلال عجیبی است که این نوع زندگی با خود به همراه دارد.

در زندگی همه ما خانواده و دوستانی هستند که در هر شرایطی آمادگی حمایت از ما را دارند. اما این مساله در خوابگاه و اقامتگاه دخترانه کمی متفاوت است. شکل گیری دوستی های عمیق در خوابگاه ممکن است در چندین ماه ابتدایی آنچنان منطقی و ممکن نباشد. بنابراین می توان ادعا کرد که در چند ماه اول زندگی در خوابگاه دانشجویی و کارمندی، افراد مجبور هستند که به تنهایی با چالش های زندگی روبرو شوند. چه بسا خود زندگی در خوابگاه و افراد دیگری که در آن اقامت دارند، ممکن است خود به چالشی بزرگ در زندگی ما تبدیل شوند. اما این مساله هرگز نمی تواند لذت هایی که زندگی در خوابگاه که همان بلندی های آن هستند را به طور کامل تحت الشعاع قرار دهد.

برخورد صحیح با چالش های زندگی در خوابگاه دخترانه تهران

یکی از مهمترین فاکتورهایی که کیفیت زندگی ما در هر موقعیت را تحت تاثیر قرار می دهد، نحوه برخورد ما با مسائل است. در زمان اقامت در خوابگاه دخترانه تهران نیز باید به این مساله آگاه باشیم که این خود ما هستیم که جهت بسیاری از اتفاقات پیرامون خود را با یک مدیریت صحیح، تغییر می دهیم. بر همین اساس در ادامه تعدادی راهکار جهت مدیریت صحیح چالش های خوابگاه که پستی و بلندی های زندگی در این مکان را می سازند، اشاره می کنیم.

1.در صورت بروز مشکلاتی که برای حل کردن آنها در خوابگاه به کمک دیگران نیاز دارید، در قدم اول با خانواده خود تماس گرفته و همچنین می توانید از مشاور دانشگاه و یا خوابگاه کمک بخواهید.

2.بسیاری از هم اتاقی ها و هم خوابگاهی های ما در خوابگاه شرایط مشابه ما را دارند. بنابراین برای به حداقل رساندن چالش بین خود و آنها باید سعی کنیم با همه وجود درکشان کنیم.

3.زندگی در خوابگاه دخترانه ممکن است حس نداشتن حریم خصوصی را به ما بدهد. برای اینکه حریم خصوصی خود را حفظ کنید، سعی کنید به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید.

4.تفاوت های فرهنگی می توانند زمینه ساز بروز مشکلات بین افراد باشند. اگر نمی توانید با فرهنگ و اعتقادات فردی کنار بیایید فقط سعی کنید احترام آن شخص را نگه دارید.

5.مشکلات مالی یکی از اساسی ترین مشکلات بیشتر دانشجویان در خوابگاه دخترانه دانشجویی را تشکیل می دهند. سعی کنید برنامه ریزی و مدیریت مالی شخصی داشته باشید.

یافتن خوابگاه دخترانه مناسب برای پیشگیری از بروز برخی چالش ها:

یکی از راه هایی که می توانید از بروز برخی مشکلات و چالش ها در خوابگاه دخترانه جلوگیری کنید، یافتن مناسب ترین خوابگاه برای موقعیت شخصیتان است. برای مثال ممکن است دور بودن خوابگاه از دانشگاه و هزینه هایی رفت و آمد برای شما یک چالش بلقوه باشد. این مشکل را می توان با پیدا کردن خوابگاهی که در نزدیک ترین موقعیت به دانشگاه قرار داد، حل کرد. برای این کار یکی از مطمئن ترین و در عین حال ساده ترین روش ها، استفاده از اپلیکیشن ها و وبسایت هایی است که به همین منظور طراحی و در دسترس می باشند. وبسایت خواب اینجا با چندین سال فعالیت در حوزه معرفی خوابگاه در تهران و سایر کلان شهرهای کشور، یکی از بهترین ها در این حوزه می باشد. مشخصات خوابگاه ها و همچنین استفاده از امکاناتی مانند یافتن نزدیک ترین خوابگاه بر اساس لوکیشن شما، می تواند زندگی خوابگاهی لذت بخشی را در خوابگاه ایده آل شما برایتان به ارمغان بیاورد.

دیدگاه‌ها