وبلاگ

اخبار، اطلاعیه‌ها، بروزرسانی‌ها، مطالب مربوط به خوابگاه‌ها و ... از وبلاگ رسمی خواب اینجا دنبال کنید.

در پانسیون دخترانه شنونده خوبی باشید!
در پانسیون دخترانه شنونده خوبی باشید!

زمانی که در پانسیون دخترانه تهران و هر مکان دیگری ما شنونده خوبی باشیم به راحتی دیگران را به خود جذب می کنیم. شاید بتوان ادعا کرد که هیچ مهارت دیگری به اندازه شنونده خوب بودن نمی تواند به انسان ها در جذب دیگران کمک کند. ما انسان ها به روش های مختلفی با دیگران ارتباط برقرار می کنیم. این روش ها گاهی غیر کلامی اما در غالب اوقات روش های برقراری ارتباط کلامی هستند.

اهمیت داشتن حریم خصوصی در اقامتگاه دخترانه تهران
اهمیت داشتن حریم خصوصی در اقامتگاه دخترانه تهران

انسان موجودی اجتماعی است و بر همین اساس تمایل دارد همواره با دیگر انسان ها در ارتباط باشد. اما چنین خصوصیتی در انسان ها موجب نمی شود که آنها به حریم خصوصی نیاز نداشته باشند. در واقع داشتن حریم خصوصی در هر شرایط و موقعیتی یکی از ضروری ترین نیازهای انسان ها به شمار می آید. در اقامتگاه دخترانه تهران و دیگر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی نیز داشتن حریم خصوصی یک از دغدغه های اصلی ساکنین به شمار می آید.

چرا داشتن درآمد شخصی برای ساکنین پانسیون پسرانه اهمیت دارد؟
چرا داشتن درآمد شخصی برای ساکنین پانسیون پسرانه اهمیت دارد؟

داشتن درآمد شخصی برای ساکنین پانسیون پسرانه در تهران و هر انسان دیگری امری به غایت ضروری به نظر می رسد. کسانی که به پانسیون پسرانه پا می گذراند باید حداقل هجده سال سن را داشته باشند. بنابراین این افراد به اندازه کافی افراد بالغی بوده و نیاز است که برای استقلال فردی خود فکری بکنند. اما بر کسی پوشیده نیست که رسیدن به استقلال فردی لازم در این ماجرا نیاز به داشتن درآمد مستقل نیز دارد. مثلا کسی که عادت دارد مرتبا از والدین خود پول بگیرد نمی تواند ادعای مستقل بوده داشته باشد.

معجزه شروع سال جدید همراه با بخشش و مهربانی در خوابگاه تهران
معجزه شروع سال جدید همراه با بخشش و مهربانی در خوابگاه تهران

شروع سال جدید ممکن است برای بسیاری از افراد معنا و مفهوم خاصی را به دنبال نداشته باشد. اما بسیارند افرادی که شروع سال نو و فرا رسیدن بهار را به فال نیک گرفته و تغییراتی اساسی در زندگی خود علی الخصوص در روابطی که با دیگران دارند به وجود می آورند. در خوابگاه تهران نیز فرا رسیدن سال نو می تواند بهانه قشنگی برای شروع یک سال جدید همراه با بخشش و مهربانی باشد. بدون شک چه در خوابگاه تهران و چه در هر خوابگاه دانشجویی و کارمندی دیگر و همچنین در میان عموم مردم شروع کردن سال جدید اگر همراه با بخشش و مهربانی باشد می تواند اتفاقات خوشایند بسیاری را در پی داشته باشد.

نوشتن لیست برنامه ها برای سال جدید در پانسیون دخترانه
نوشتن لیست برنامه ها برای سال جدید در پانسیون دخترانه

برنامه ریزی کردن برای هر بازه زمانی می تواند به پیشرفت فردی انسان ها کمک بزرگی بکند. افراد با برنامه ریزی کردن می توانند به بهترین وجه از زمانی که در اختیار دارند استفاده کنند. در پانسیون دخترانه نظیر هر مکان دیگری، برنامه ریزی کردن یکی از کارهای مهم در طول بازه های زمانی مختلف است.

گوش دادن به پادکست نجات بخش دقایق مرده در خوابگاه دخترانه
گوش دادن به پادکست نجات بخش دقایق مرده در خوابگاه دخترانه

در خوابگاه دخترانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی و حتی در شرایط دیگر افراد به راستی وقت کم می آورند. آنها تلاش می کنند این کمبود وقت را به روش های مختلفی جبران کنند. به طور مثال فردی ممکن است در طول روز نتواند به راحتی زمانی را برای کتاب خواندن اختصاص دهد. اما می تواند با گوش داد به یک کتاب صوتی این ضعف را جبران کند. در دنیای پیشرفته امروزی زمان به گونه ای با سرعت می گذرد که همه افراد را دچار استرس کمبود وقت می کند. به همین دلیل بسیاری از انسان ها امروزه از کم آوردن وقت شکایت دارند.

آیا شما پیش از خارج شدن از خوابگاه در تهران صبحانه می خورید؟
آیا شما پیش از خارج شدن از خوابگاه در تهران صبحانه می خورید؟

در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی، معمولا ساکنین صبح زود از خواب بیدار می شوند تا به کارهای خود رسیدگی کنند. در این هنگام است که مصرف وعده صبحانه می تواند مانند یک بمب انرژی برای آنها عمل کرده و انرژی مورد نیازشان را تا زمان صرف نهار تامین کند. اما متاسفانه در خوابگاه در تهران و بسیاری دیگر از مکان ها افراد وعده صبحانه را خیلی جدی نگرفته و یا آن را با مصرف خوراکی های ناسالم از سر خود باز می کنند. اجازه دهید در ابتدای کار به افرادی بپردازیم که کلا بدون صرف صبحانه از خوابگاه و منزل خود خارج می شوند.

معضلی به نام شستن لباس در خوابگاه دخترانه
معضلی به نام شستن لباس در خوابگاه دخترانه

زندگی کردن در خوابگاه دخترانه مانند زندگی در هر مکان و شرایط دیگری معضلات و مشکلاتی را با خود به همراه دارند. کسانی که تجربه زندگی در خوابگاه دخترانه را دارند به خوبی می دانند یک مساله کوچک از نظر دیگران در خوابگاه دخترانه تهران می تواند به مشکل بزرگی تبدیل شوند. این مساله از آن جایی نشات می گیرد که شرایط زندگی در خوابگاه دخترانه با هر مکان دیگری متفاوت است. افراد در خوابگاه دخترانه تمامی امکانات و وسایل مورد نیاز برای داشتن یک زندگی راحت را در اختیار ندراند.

چگونه به انتظارات بیجای افراد در خوابگاه پسرانه نه بگوییم؟
چگونه به انتظارات بیجای افراد در خوابگاه پسرانه نه بگوییم؟

نه گفتن به درخواست های بیجا و نامتعارف در خوابگاه پسرانه یکی از آن مواردی است که حد و حدود دیگران را تعیین می کند. در یک خوابگاه پسرانه در تهران دیگران ممکن است هر درخواستی از دوستان و هم اتاقیان خود داشته باشند. اما تشخیص اینکه آیا باید با این درخواست ها به چه شکلی جواب داد به درایت خود فرد بستگی دارد. درخواست های بیجایی که از سوی دیگران مطرح می شوند گاهی ممکن است آسیب های جدی به روح و جسم ما وارد کنند.

مهربانی در پانسیون دخترانه همیشه جواب می دهد!
مهربانی در پانسیون دخترانه همیشه جواب می دهد!

در مکان هایی نظیر پانسیون دخترانه تهران نظیر هر موقعیت دیگری فرد ممکن است با افراد مختلفی روبرو شود. دور از انتظار نیست اگر در بین این افراد کسانی حضور داشته باشند که به کلی اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته و با دیگران بد رفتاری می کنند. اینکه ما چگونه با چنین افرادی برخورد کنیم گاهی ممکن است به چالش بزرگی در زندگی ما تبدیل شود. در پانسیون دخترانه ساکنین نسبت فامیلی با یکدیگر ندارند و صرفا به دلیل شرایط مشترکی که در آن قرار گرفته اند با یکدیگر مرتبط می شوند. بنابراین نباید از دیگران انتظار داشت هرگونه رفتاری از ما را تحمل کرده و آن را نادیده بگیرند.

فوتبال دیدن دسته جمعی در اقامتگاه پسرانه در تهران!
فوتبال دیدن دسته جمعی در اقامتگاه پسرانه در تهران!

در اقامتگاه پسرانه در تهران ساکنین شاید به امکانات چندانی دسترسی نداشته باشند. آنها حتی ممکن است از داشتن یک تلویزیون مناسب در اقامتگاه محروم باشند. اما این مساله هم نمی تواند آنها را از لذت دیدن دسته جمعی فوتبال در اقامتگاه پسرانه محروم کند. چرا که این روزها در اقامتگاه پسرانه در تهران در هر اتاقی به راحتی می توان یک لپ تاپ پیدا کرد که وسیله مناسبی برای فوتبال دیدن دسته جمعی در اقامتگاه پسرانه در تهران است.

تفکیک زباله در خوابگاه در تهران
تفکیک زباله در خوابگاه در تهران

در خوابگاه تهران معمولا سطل های مجزایی برای تفکیک زباله ها وجود ندارد. اگرچه وجود چنین سطل های زباله ای می تواند تا حد زیادی کار تفکیک زباله ها را در خوابگاه و هر مکان دیگری آسان کند، اما به هر جهت نبود آنها نیز بهانه مناسبی برای عدم تفکیک زباله در خوابگاه تهران و هر مکان دیگری نمی باشد. چرا که افراد خود می توانند بدون وجود چنین سطل هایی در محل زندگی خود تنها با چند کار ساده، تفکیک زباله های خود را انجام دهند.

توهین به اعتقادات مذهبی افراد در خوابگاه پسرانه، خط قرمزی انکار نشدنی!
توهین به اعتقادات مذهبی افراد در خوابگاه پسرانه، خط قرمزی انکار نشدنی!

در خوابگاه پسرانه در تهران ساکنین از نقاط مختلف کشور هستند. در واقع هر یک از ساکنین خوابگاه پسرانه ممکن است از یکی از چهار گوشه کشور آمده باشند. کشور ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها یک کشور نسبتا پهناور است. همین مساله موجب می شود که تفاوت های مذهبی در بین قومیت های مختلف به وفور دیده شود. اگر از هر کدام از این قومیت ها حتی یک نفر در یک خوابگاه پسرانه حضور داشته باشد، بروز تفاوت ها در این مساله امری غیر قابل انکار است.

برنامه ریزی برای سفرهای دوستانه در خوابگاه دخترانه در تهران
برنامه ریزی برای سفرهای دوستانه در خوابگاه دخترانه در تهران

افراد در خوابگاه دخترانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی در طول هفته سخت به درس خواندن و کار کردن مشغول هستند و بنابراین این حق را دارند که آخر هفته را به استراحت و تفریح سپری کنند. اما اینکه این تفریحات به چه شکلی باشد می تواند رنگ و بوی آخر هفته افراد را تغییر دهد. یکی از کارهایی که می تواند برای تمامی ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران به غایت انرژی بخش باشد، رفتن به مسافرت های دوستانه است. بیشتر افراد از مسافرت رفتن با دوستان خود لذت می برند و این کار را دوست دارند.

اندوهگین شدن در پانسیون دخترانه در تهران
اندوهگین شدن در پانسیون دخترانه در تهران

در پانسیون دخترانه تهران ساکنین می دانند برای حل و فصل کردن مسائل خود چندان کمکی در اختیار ندارند. آنها حتی نمی توانند در مورد مسائل خود با دیگران صحبت کنند چون هنوز شناخت چندانی از آنها پیدا نکرده اند. بنابراین کم کم به این تنهایی عادت کرده و می پذیرند که خود باید به تنهایی مسائل مختلف زندگی را مدیریت کنند. علاوه بر این آنها اکنون مسئولیت های سنگینی بر عهده دارند. اگر دانشجو هستند باید درس های خود را مدیریت کرده و در کنار آن به امور مختلف زندگی خود رسیدگی کنند و اگر شاغل هستند باید به سرکار بروند و پس از آنکه به پانسیون دخترانه در تهران برگشتند تازه شروه سروکله زدن با مسائل مختلف فردی و جمعی در پانسیون می باشد.