کسب و کارهای کوچک در پانسیون دخترانه در تهران

نامشخص

۱۴۰۲/۹/۲۲

تعداد بازدید:‌ 58

دسته‌بندی:

پانسیون دخترانه

حس مصرف کننده بودن یکی از ناخوشایندترین حس هایی است که جوان امروز با آن مواجه و حتی در آن غرق شده است. افزایش سن مصرف کنندگی به چند دلیل عمده بستگی دارد که تقریبأ نسل امروز خود به شخصه در ایجاد و پیدایش این دلایل بی تقصیر است. زیرا عدم برنامه ریزی در سطح جامعه و خانواده، تغییر در شیوه تربیت، تشویق به مدرک گرایی، تشویق به یافتن شغل های پشت میز نشین و... تغییر رفتار و در نتیجه مصرف گرایی را ترویج داده است و نسل گذشته بدون تجربه کردن بحران بیکاری، دوره جوانی و میانسالی خود را پشت سر گذاشته است. حال آنکه جوان امروز به بدترین شکل ممکن درگیر مشکلاتی است که نسل های گذشته برای آن پیش بینی و فراهم کرده است. بر کسی پوشیده نیست که جامعه امروز آنچه از دستش برآمده در جهت نابودی انگیزه و عزت نفس جوانان به کار بسته و متآسفانه پیروز میدان نیز می باشد. این مشکل برای بسیاری از جوانان امروز از جمله ساکنین پانسیون دخترانه در تهران نیز صدق می کند. حال وظیفه جوان امروز برای فرار از این معضلات اجتماعی چیست؟

پانسیون دخترانه در تهران

جای استقلال مالی، استقلال شخصیتی، استقلال اجتماعی و تمام انواع استقلال ها در بین جوانان خالی است. البته شرایط برای کسانی که به هر دلیل دور از خانه زندگی می کنند و مجبور به استفاده از پانسیون و انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی در شهرهایی مانند تهران هستند، به مراتب بهتر از افرادی است که حتی تا سن سی سالگی یک روز زندگی مستقل را تجربه نکرده اند. متأسفانه به نسل امروز حتی اجازه مستقل فکر کردن هم داده نمی شود. شدت این عدم اجازه به اندازه ای است که جمعیت جوانان ضعیف و عاری از قدرت تصمیم گیری، روز به روز در جامعه در حال افزایش است. جوان امروز برای تسلیم نشدن باید به زندگی خود به چشم یک پیکار سخت نگاه کند تا بتواند حقوقی که از وی گرفته شده است را دوباره بازگرداند.

پانسیون دخترانه در تهران

استقلال مالی در پانسیون دخترانه در تهران

مسیر موفقیت بدون پیمودن مراحلی که نیاز است، غیر ممکن می باشد. امروزه به دلیل نبودن شرایط مناسب برای کسب تجربه در زمینه های مورد علاقه، بهترین کار کسب علم است. اما برای عبور از طرز فکرهای کلیشه ای نیاز است، مهارت نیز کسب شود تا به این علم صرفآ به دید یک مدرک خالی نگاه نکنند. ساکنین پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها به عنوان نمونه کوچکتری از اجتماع باید استقلال مالی خود را در زودترین زمان ممکن آغاز کنند. خیلی ها فکر می کنند شروع کردن یک کار ساده نیاز به برنامه ریزی های چند ساله دارد. اما باید توجه داشت هر روز به تأخیر انداختن برنامه ها برای درآمدزایی، باعث می شود دیرتر به استقلال مورد نظر خود رسید.

پانسیون دخترانه در تهران

همفکری در پانسیون دخترانه در تهران و ارائه راه حل مناسب

یکی از مهمترین مزیت هایی که ساکنین پانسیون دخترانه در تهران و سایر شهرها از آن بهره مند می شوند، حضور در کنار افرادی است که می توانند برای داشتن یک شروع خوب در زمینه یک کسب و کار کوچک، همفکری و کمک شایان توجهی داشته باشند. کسانی که زندگی در پانسیون دخترانه در تهران را تجربه کرده اند با اینگونه از همدلی و همفکری آشنا هستند. گاهی یک ایده می تواند در یک اتاق از خوابگاه تهران و در بین دانشجویانی باشد که در آرزوی استقلال مالی هستند و می خواهند با پشتوانه تلاش خود و دوستانشان به این آرزو دست پیدا کنند. مزیت این دسته از کسب و کارها این است که برای شروع نیاز به سرمایه چندانی ندارند و به سرعت می توان از طریق آن ها درآمدزایی کرد.

دیدگاه‌ها