ویژگی های یک خوابگاه پسرانه خوب

نامشخص

۱۴۰۲/۹/۲۲

تعداد بازدید:‌ 74

دسته‌بندی:

خوابگاه پسرانه

امروزه به دلایل متعدد، بازار رقابت خوابگاه پسرانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی داغ است. اگرچه هرکدام ممکن است دارای ویژگی های منحصربه فردی باشد که بتواند نظر متقاضیان را بیشتر به خود جلب کند. اما به هرحال شرایط رقابت به گونه ای است که مدیران این دسته از اصناف را نیز درگیر تبلیغات گسترده کرده است. راه های معرفی و شناخت انواع خوابگاه پسرانه گسترده است. اما باید قبل از رسیدگی به تبلیغات، یک پیش زمینه ذهنی در مورد ویژگی های یک خوابگاه پسرانه خوب کسب کرد. اگرچه ملاک های هرکس ممکن است متفاوت از ملاک های دیگران باشد، اما شرایطی که رفاه نسبی را برای ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه فراهم می کند، تقریبا یکسان است. در ادامه مطلب به چند مورد مهم از این ویژگی ها اشاره خواهد شد.

خوابگاه پسرانه

ظرفیت خوابگاه پسرانه

هر خوابگاه پسرانه ای بر اساس تعداد اتاق، مساحت اتاق، فضای عمومی خوابگاه و... ظرفیت محدودی برای پذیرش متقاضیان دارد. این ویژگی از این جهت مهم است که خوابگاه های کم جمعیت آرامش بیشتری را برای ساکنین به ارمغان می آورند. همچنین رفت و آمد و در نتیجه سروصدا کمتر خواهد بود. این مساله به ویژه برای افرادی که به طبقه های پایین علاقمند هستند بسیار مهم است. چون عبور و مرور در طبقات همکف و اول بسیار بیشتر از طبقات بالا است. به طبع، میزان سروصدا و شلوغی نیز در این طبقات آزاردهنده تر خواهد بود. پس جمعیت پایین خوابگاه پسرانه در تهران به عنوان یک ویژگی مهم و خوب قابل تامل است.

ظرفیت اتاق ها

هر کدام یک از پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه پسرانه دانشجویی و کارمندی، اتاق هایی با ظرفیت های متفاوت ارائه خواهند داد. در صورتی که متقاضی حق انتخاب داشته باشد، می تواند بر اساس تمایلات خود اتاق های کم جمعیت و پرجمعیت را انتخاب کند. به هرحال داشتن حق انتخاب در این زمینه یک ویژگی خوب تلقی می شود. اگرچه ممکن است از نظر هزینه محدودیت هایی برای ساکنین فراهم شود. به طوری که اتاق های کم جمعیت هزینه ی بیشتری جهت اقامت خواهند داشت. علاوه بر این، ممکن است در اتاق های پرجمعیت مشکل کمبود امکانات، محدودیت فضا، شلوغی و سروصدا، شلختگی و... قابل تحمل نباشد. به همین دلیل است که خوابگاه با ظرفیت محدود در اتاق ها نیز در دسته خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های به ویژگی های خوب قرار می گیرد.

خوابگاه پسرانه

قدمت ساختمان

اگرچه خوابگاه پسرانه قدیمی ممکن است از ویو و فضای زیبا و کلاسیک برخوردار باشند و سلیقه برخی از متقاضیان خوابگاه در تهران به این سبک از ساختمان ها بله بگویند، اما باید از نظر نظافت فضاهای داخلی و خارجی ساختمان، استحکام آن از نظر مقابله در برابر اتفاقات غیر مترقبه مانند زلزله و آتش سوزی و همچنین از نظر داشتن نم و رطوبت توجه داشت. خوابگاه پسرانه ای که بازسازی شده اند، تقریبا این مشکلات را تا حدودی رفع کرده اند، اما برخی از ساختمان ها با وجود فرسودگی بازهم به عنوان خوابگاه های دانشجویی کارمندی خودگردان مورد استفاده قرار می گیرند. ساختمان های نو به دلیل مجهز بودن، جهت اقامت دانشجویان و کارمندان مناسب تر هستند. به همین دلیل است که قدمت ساختمان خوابگاه پسرانه در تهران به عنوان یک ویژگی مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها