خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1396/09/05 تعداد بازدید:‌ 261 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه
 

زندگی در خوابگاه:

معمولا تا قبل از قبولی در دانشگاه، داستان های متفاوتی در مورد زندگی در خوابگاه خواهیم شنید. گاهی تصور زندگی در خوابگاه برای افرادی که در بدو ورود به دانشگاه هستند، سخت و ناراحت کننده است. اما نکته مثبت در مورد زندگی در خوابگاه این است که به دانشجویان فرصت می دهد، وظایف مربوط به بزرگسالی را برای چند سال دیگر به تعویق بیندازند.

اقامتگاه کارمندی

نکاتی برای دانشجویان دختر جدیدالورود:

در آغاز سال تحصیلی اگر گذرتان به خوابگاه ها بیفتد با حجم زیادی از وسایل، چمدان ها، رخت خواب و... دانشجویان در سالن ها، اتاق ها و بخش های ورودی خوابگاه ها روبه رو خواهید شد. تحمل این فضا برای داشجویان جدیدالورود کمی دشوارتر از دانشجویان دیگر است. زیرا دانشجویانی که از راه های دور آمده اند، بدون در نظر گرفتن فضا و کمدهای محدود در خوابگاه، مقدار زیادی وسایل با خود آورده اند. اما حقیقت این است که خوابگاه مانند خانه نیست و به هر دانشجو فضای محدودی تعلق می گیرد. پس سعی کنید فقط وسایل ضروری را با خود به خوابگاه ببرید.

اقامتگاه دانشجویی

در روزهای اول ورود به خوابگاه که هنوز شناخت از اطرافیان کم است، داشتن یک کمد که بتوان در آن را قفل کرد،  سبب آرامش خاطر می شود. اما در صورت خراب بودن قفل، لازم است در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام کنید و تا زمان شناخت کامل از اطرافیانتان مواظب وسایل شخصی خود باشید. همانطور که خوابگاه به شما فرصت یافتن بهترین هم اتاقی و دوست را می دهد، در عین حال می تواند خاطرات تلخی نیز برای شما خلق کند، پس مواظب وسایل ارزشمند خود باشید. تا حد امکان از بردن وسایل ارزشمند به خوابگاه خودداری کنید.

خوابگاه خودگردان

سعی کنید نسبت به تمام اتاق حس مالکیت نداشته باشید. شما در نهایت مالک کمد، تخت و شاید دیوار کنار تخت خود هستید که اجازه ی چسپاندن یک پوستر را به شما می دهد. پس در فکر تغییر دکوراسیون اتاق خوابگاه، برطبق سلیقه خود نباشید. زیرا ممکن است با مخالفت دیگران روبه رو شوید که منجر به بدخلقی و پرخاشگری شود

هرگز زود قضاوت نکنید. از حرف هایی که هم اتاقی یا هم خوابگاهی شما در مورد اطرافیانتان می زنند، مطمئن نباشید. گرچه مکان جدید زندگی شما یک خوابگاه است و مطمئنأ شما با افراد تحصیل کرده و اهل علم سر و کار دارید، اما این مشخصات به معنای خوب بودن یک انسان نیست. انسان های خوب و بد در همه جا وجود دارند. یاد بگیرید که بلافاصله پس از آشنایی، افراد را به حریم خصوصی خود راه ندهید. همچنین به حریم خصوصی دیگران سرک نکشید.

پانسیون دانشجویی در تهران

شما حق دارید در صورت مواجه شدن با مشکل، به مسئول خوابگاه اعتراض کنید. یا اگر شکایتی از امکانات و هم اتاقی های خود داشتید، می توانید موضوع را با مسئولین در میان بگذارید، اما خاطرتان باشد که هر مشکل کوچکی را بزرگ نکنید. ابتدا تمام تلاش خود را برای حل مشکل، به کار ببندید. زیرا مسئولین خوابگاه کلید حل تمام مشکلات را در دست ندارند. آن ها در طول روز با ده یا حتی صد نفر مواجه هستند و قادر به حل تمام اختلافات و مشکلات نیستند. پس فقط شکایات منطقی را به آنها ارجاع دهید تا در کمال احترام به حل مشکل شما بپردازند.

خوابگاه ارزان دخترانه

زندگی در خوابگاه به ویژه برای دختران یک مزیت است. زیرا همچنان که فرصت داشتن یک زندگی مستقل را به شما می دهد، فرصت های طلایی برای شکوفایی استعداهای ورزشی، فرهنگی و اجتماعی را یز برای شما فراهم می کند. انتخاب این فرصت ها صرفا به انتخاب های شما در دوران زندگی دانشجویی بستگی دارد.

خوابگاه/ اقامتگاه/ پانسیون های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها