خوبگاه های اطرافت رو روی نقشه پیدا کن کلیک کنید

قوانین پوشش مناسب در خوابگاه

خوابگاه‌ها، سراهای دانشجویی و کارمندی و هم‌چنین پانسیون‌ها، همچون سایر مکان‌های عمومی دیگر، دارای چهارچوب‌ها و شرایط و ویژگی‌های خاص خود می‌باشد که افراد ساکن در آن، با رعایت نکردن این شرایط یا کم‌توجهی به اصول و قواعد این مکان‌ها، حتما باعث آزار و اذیت دیگر ساکنین خواهند شد. درست است که خوابگاه، مکانی برای استراحت و رفع خستگی و به اصطلاح خانه‌ شما است. اما بهرحال باید بدانید که شما در این مکان، تنها نیستید و افراد دیگری در کنار شما زندگی می‌کنند و همین سبک زندگی جمعی، باعث می‌شود که شما موظف باشید به قوانین احترام بگذارید و از آن‌ها پیروی کنید.

در خوابگاه چه بپوشیم؟

در خوابگاه، طبیعتا شما یا مشغول درس خواندن و رسیدگی به امور روزمره هستید و یا خسته از کار و نیازمند استراحت می‌باشید. پس مهم است که لباس راحت به تن داشته باشید تا به راحتی استراحت کنید. اما به یاد داشته باشید، پوشش راحت شما نباید باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران باشد. استفاده از لباس‌های نامتعارف، بسیار راحت و به اصطلاح خودمانی، لباس‌های چرک شده و لباس‌هایی که مدت زیادی است آن‌ها را نشسته‌اید، گزینه‌های اشتباهی برای پوشیدن هستند. در ادامه به چند نکته دیگر که رعایت کردن آن‌ها می‌تواند به زندگی بهتر شما در خوابگاه دانشجویی کمک کند، اشاره می‌کنیم.
سعی کنید همیشه:
• لباس‌هایتان را به موقع و با حوصله و دقت بشویید.
• از تلنبار کردن لباس‌های نشسته روی هم در کنار تخت و یا محیطی که مخصوص شماست، پرهیز کنید.
• لباس‌هایتان را تا کنید و در محل مخصوص نگه‌داری کنید تا از گم شدن و یا جابجا شدن آن‌ها با لباس دیگر هم‌اتاقی‌هایتان، جلوگیری کنید.
• اگر دچار بیماری‌های ویروسی، پوستی و مشکلات پوست و مو هستید، حتما لباس‌هایتان را به تنهایی و در محلی جداگانه بشویید و از انداختن لباس‌ها در ماشین لباسشویی مشترک در خوابگاه، بپرهیزید.
• لباس‌های بدن‌نما، تنگ، چسبان و در کل لباس‌هایی که مناسب محیط خوابگاه نیستند را جدا کنید و از پوشیدن آن‌ها در فضای خوابگاه صرف نظر کنید. توجه داشته باشید که این نکته، همچون سایر نکته‌هایی که ذکر شد، برای خانم‌ها و آقایان یکسان است و هر دو جنس در خوابگاه‌های پسرانه و یا خوابگاه‌های دخترانه باید به آن عمل کنند.
• استفاده از صندل و یا دمپایی راحت در خوابگاه، ضروری است. اگر یک خوابگاهی تازه‌وارد باشید، می‌بینید که تمامی افراد خوابگاه، از دمپایی شخصی خود برای رفت و آمد در محیط خوابگاه استفاده می‌کنند. نداشتن دمپایی راحت و مخصوص به خودتان حتما باعث می‌شود به موقع به کارهای روزمره نرسید.
• طناب آپارتمانی، یکی از ملزومات هر خانه و یا خوابگاهی است. توجه کنید که اگر خوابگاهی که انتخاب کرده‌اید، طناب آپارتمانی مخصوص به هر اتاق را برای اتاق‌ها در نظر نگرفته است، حتما خودتان اقدام به تهیه آن کنید تا در هوای ابری و بارانی و یا سرد، نگران دیر خشک شدن لباس‌هایتان نباشید.
• معمولا در پانسیون‌ها و خوابگاه‌ها، برای هر اتاق یک اتو در نظر گرفته شده است، اما اگر نمی‌خواهید که غافلگیر شوید، حتما پس از ثبت نام در یک خوابگاه و یا پانسیون، از اینکه اتاقتان اتو دارد مطمئن شوید.
با رعایت این نکات بسیار ساده، می‌توانید یک زندگی خوب و راحت را در خوابگاه‌های دانشجویی داشته باشید.

زندگی خوابگاهی

 

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

خواب اینجا