خوابگاه خودگردان

کسب و کارهای کوچک در خوابگاه

استقلال مالی، رؤیای نسل امروز:

حس مصرف کننده بودن یکی از ناخوشایندترین حس هایی است که جوان امروز با آن مواجه و حتی در آن غرق شده است. افزایش سن مصرف کنندگی به چتد دلیل عمده بستگی دارد که تقریبأ نسل امروز خود به شخصه در ایجاد و پیدایش این دلایل بی تقصیر است. زیرا عدم برنامه ریزی در سطح جامعه و خانواده، تغییر در شیوه تربیت، تشویق به مدرک گرایی، تشویق به یافتن شغل های پشت میز نشین و… تغییر رفتار و در نتیجه مصرف گرایی را ترویج داده است و نسل گذشته بدون تجربه کردن بحران بیکاری، دوره جوانی و میانسالی خود را پشت سر گذاشته است. حال آنکه جوان امروز به بدترین شکل ممکن درگیر مشکلاتی است که نسل های گذشته برای آن پیش بینی و فراهم کرده است. بر کسی پوشیده نیست که جامعه امروز آنچه از دستش برآمده در جهت نابودی انگیزه و عزت نفس جوانان به کار بسته و متآسفانه پیروز میدان نیز می باشد. حال وظیفه جوان امروز برای فرار از این معضلات اجتماعی چیست؟

جای استقلال مالی، استقلال شخصیتی، استقلال اجتماعی و تمام انواع استقلال ها در بین جوانان خالی است. البته شرایط برای کسانی که به هر دلیل دور از خانه زندگی می کنند و مجبور به استفاده از خوابگاه ها و پانسیون خودگردان در شهرهایی مانند تهران هستند، به مراتب بهتر از افرادی است که حتی تا سن سی سالگی یک روز زندگی مستقل را تجربه نکرده اند. متأسفانه به نسل امروز حتی اجازه مستقل فکر کردن هم داده نمی شود. شدت این عدم اجازه به اندازه ای است که جمعیت جوانان ضعیف و عاری از قدرت تصمیم گیری، روز به روز در جامعه در حال افزایش است. جوان امروز برای تسلیم نشدن باید به زندگی خود به چشم یک پیکار سخت نگاه کند تا بتواند حقوقی که از وی گرفته شده است را دوباره بازگرداند.

خوابگاه دخترانه

استقلال مالی در خوابگاه:

مسیر موفقیت بدون پیمودن مراحلی که نیاز است، غیر ممکن می باشد. امروزه به دلیل نبودن شرایط مناسب برای کسب تجربه در زمینه های مورد علاقه، بهترین کار کسب علم است. اما برای عبور از طرز فکرهای کلیشه ای نیاز است، مهارت نیز کسب شود تا به این علم صرفآ به دید یک مدرک خالی نگاه نکنند. ساکنین پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه دخترانه و پسرانه در دیگر شهرها به عنوان نمونه کوچکتری از اجتماع باید استقلال مالی خود را در زودترین زمان ممکن آغاز کنند. خیلی ها فکر می کنند شروع کردن یک کار ساده نیاز به برنامه ریزی های چندساله دارد. اما باید توجه داشت هر روز به تأخیر انداختن برنامه ها برای درآمدزایی، باعث می شود دیرتر به استقلال مورد نظر خود رسید.

پانسیون در تهران

همفکری در خوابگاه و ارائه راه حل مناسب:

یکی از مهمترین مزیت هایی که ساکنین پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه خودگردان دخترانه و پسرانه و نیز خوابگاه های دولتی از آن بهره مند می شوند، حضور در کنار افرادی است که می توانند برای داشتن یک شروع خوب در زمینه یک کسب و کار کوچک، همفکری و کمک شایان توجهی داشته باشند. کسانی که زندگی در خوابگاه را تجربه کرده اند با اینگونه از همدلی و همفکری آشنا هستند. گاهی یک ایده می تواند در یک اتاق از خوابگاه و در بین دانشجویانی باشد که در آرزوی استقلال مالی هستند و می خواهند با پشتوانه تلاش خود و دوستانشان به این آرزو دست پیدا کنند. مزیت این دسته از کسب و کارها این است که برای شروع نیاز به سرمایه چندانی ندارند و به سرعت می توان از طریق آن ها درآمدزایی کرد.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.