خوابگاه کارمندی

معیارهای شما، اولویت انتخاب خوابگاه

معیار اساسی در انتخاب خوابگاه:

خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دانشجویی  از بسیاری جهات ممکن است متفاوت باشند. این مسأله به نفع متقاضیان است. زیرا دامنه انتخاب برای آنان وسیع تر خواهد بود در نتیجه می توانند بهترین خوابگاه بر اساس نیازها و اولویت های خود را انتخاب کنند. به طور کلی، چند معیار اساسی در انتخاب خوابگاه برای متقاضیان خوابگاه های پسرانه و دخترانه وجود دارد که در این مطلب به طور مختصر به دو مورد از آن ها پرداخته می شود.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

هزینه ودیعه( پول پیش) و اجاره بها:

با توجه به وضعیت اقتصادی نامطلوب و تورم روزافزون، شاید مهمترین مسأله در انتخاب محل اقامت، هزینه های مربوط به آن باشد. به ویژه طی یک سال اخیر که هیچ گونه کنترلی بر رشد هزینه های مربوط به مسکن وجود نداشته است، سیر صعودی اجاره بها و پول پیش به یکی از اصلی ترین دغدغه های جامعه تبدیل شده است. متأسفانه خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه نیز از این وضعیت بحرانی در امان نبوده اند و این افزایش قیمت برای متقاضیان خوابگاه های خودگردان و دولتی به یک کابوس تبدیل شده است. یکی از موضوعاتی که برای متقاضیان خوابگاه های خودگردان آزاردهنده است، کمبود امکانات موجود در خوابگاه ها می باشد. زیرا اگر متناسب با هزینه ها، وضعیت امکانات و رفاه خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه در تهران و دیگر شهرها بهتر می شد، این افزایش قیمت می توانست منطقی باشد. اما اکنون پرداخت هزینه های هنگفت اجاره و ودیعه در برابر امکانات محدود و فضای نامناسب، تنها از روی ناچاری است. البته این موضوع در مورد تمام خوابگاه ها صدق نمی کند. پس بهترین راهکار جهت فائق آمدن بر این مشکل، انتخاب خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون مناسب و درخورتوجه است. برخی خوابگاه ها با امکانات رفاهی عالی، مسیر مناسب و.. در تهران و دیگر شهرها مشغول به فعالیت هستند و نمی توان انکار کرد که تجربه اقامت در چنین خوابگاه هایی ارزش هزینه های پرداختی را دارد، اما باید این هزینه ها را با توانایی مالی خود سنجید و بهترین خوابگاه را انتخاب کرد.

خوابگاه خودگردان پسرانه

مسافت بین خوابگاه با محل تحصیل یا محل کار:

فاصله از محل تحصیل یا محل کار از چند جهت حائز اهمیت است که به ویژه متقاضیان باید در هنگام انتخاب پانسیون، اقامتگاه یا خوابگاه دخترانه و پسرانه در تهران به تمام این موارد توجه داشته باشند. اول اینکه هزینه رفت و آمد در تهران حتی با وسایل نقلیه عمومی بسیار بالا است. حال هراندازه مسیر دورتر باشد و در مکان هایی واقع شده که به وسایل نقلیه عمومی دسترسی ندارند، هزینه ها نیز بالاتر می رود. مسأله دوم در مورد مسافت بین محل اقامت و محل کار یا تحصیل به صرفه جویی در زمان برمی گردد. خصوصأ در شهرهای بزرگ این مسأله اهمیت زیادی دارد. تحمل صدای ترافیک، آلودگی، کم خوابی جهت سر وقت رسیدن و… علاوه بر هزینه ها آرامش را از انسان سلب می کند. به همین دلیل بهتر است، خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه هایی که در مسیرهای نزدیک به محل کار و تحصیل واقع شده اند در اولویت قرار بگیرند. مگر اینکه شرایطی مانند پایین بودن سطح رفاه و بهداشت خوابگاه دارای مشکل باشد و برای متقاضی قابل سکونت نباشد. به هرحال باید در انتخاب خوابگاه به عنوان محل اقامت خود در یک شهر غریب اهمیت ویژه قائل بود و براساس معیارهای خود از جمله موقعیت مکانی، هزینه های مربوطه، امکانات رفاهی، ظرفیت خوابگاه، ظرفیت اتاق ها و چندها مورد دیگر را مورد توجه قرار داد.

پانسیون خودگردان

 

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.