خوابگاه ارزان

محدودیت فضا در خوابگاه

زندگی در خوابگاه شرایط مختص به خود را دارد:

ممکن است برای افرادی که زندگی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی خودگردان و دولتی را تجربه نکرده اند، کنار آمدن با محدودیت مکانی کمی دشوار به نظر بیاید. بیشتر اتاق های یک خوابگاه دارای جمعیتی بین دو تا ده نفر هستند. طی چند سال اخیر، رشد جمعیت متقاضیان خوابگاه های دولتی و خودگردان، تعداد افراد موجود در یک اتاق را نیز تحت تأثیر قرار داده و سبب شلوغ تر شدن اتاق ها در اکثر خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دخترانه و پسرانه شده است. این شرایط به ویژه در شهرهای بزرگ به وضوح قابل مشاهده است. ساکنین و متقاضیان باید با شرایط زندگی در خوابگاه آشنایی کامل داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر متحمل شدن اذیت های اضافی بر خود، دیگر هم اتاقی های خود را نیز تحت فشار قرار دهند.

پانسیون در تهران

با فضای محدود در خوابگاه چه کنیم؟

قرار نیست شرایط همواره بر وفق مراد فرد پیش برود. پس زندگی در خوابگاه نیز از این اصل مستثنی نیست و  نباید انتظار داشت تمام ایده آل های ساکنین فراهم شود. گاهی باید با شرایطی که قابل تغییر نیست و برای همه یکسان است، سازگار شد. فضای محدود در خوابگاه نیز یکی از این موارد است که طی اقامت در آن باید به گونه ای صحیح با شرایط موجود مدارا کرد. بدیهی است برای کسانی که در منزل شخصی فضای کافی در اختیار داشته اند، زندگی در اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دخترانه و  پسرانه دشوار خواهد بود. گاهی فضا برای کارهای شخصی مانند عوض کردن لباس نیز کم می آید. اما نباید دو مطلب را فراموش کرد: اول اینکه این شرایط موقتی و گذرا است، پس نباید بخاطر آن خود و دیگران را معذب و ناراحت کرد. دوم اینکه این شرایط تنها برای یک نفر نیست و برای تمام ساکنین خوابگاه ها در نقاط مختلف دنیا تقریبأ یکسان است.

خوابگاه دخترانه

اگر نظم داشته باشیم، فضای خوابگاه چندان  هم محدود نیست:

بیشتر اوقات نگرانی در مورد محدودیت فضا در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی بی مورد است. زیرا اکثر خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه از امکاناتی مانند کمدهای شخصی و تخت خواب بهره مند هستند. در نتیجه بدون آنکه نیاز به وسایل اضافی باشد، می توان از اقامت کوتاه و بلند مدت در خوابگاه لذت برد. باید توجه داشت که نظم در تمام کارها، می تواند کنار آمدن با شرایط را آسان تر کند. این مساله در خوابگاه نیز حائز اهمیت است. جمع کردن لباس، کتاب، وسایل شخصی و… که مورد نیاز نیستند، برای مثال لباس هایی که برای فصل خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. تنها فضای محدود اتاق را محدودتر می کند. پس بهتر است تنها وسایلی را با خود به خوابگاه آورد که برای یک مدت معین استفاده می شود. به همین سادگی یک مسأله می تواند تنش های ناشی از محدودیت مکانی در خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه را کاهش دهد. با استفاده بهینه از کمدها و فضای خالی زیر تخت ها، به راحتی می توانید وسایل خود را ساماندهی کنید.

اقامتگاه پسرانه

احترام به فضای شخصی دیگران:

احترام به حقوق دیگران اولین اصل در زندگی اجتماعی است. به همان اندازه که محدودیت فضا ممکن است برای ما آزار دهنده باشد، به همان اندازه نیز برای هم اتاقی ما آزاردهنده خواهد بود. پس نباید به قیمت آسایش خود، به حریم خصوصی دیگران تجاوز کرد. با وجود محدودیت مکانی اما همه ساکنین به یک اندازه حق دارند از فضای اتاق استفاده کنند.

 

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.