خوابگاه تهران

قبل از شروع ترم، خوابگاه خود را انتخاب کنیم!

انتخاب خوابگاه قبل از شروع ترم:

پیگیری کارهای مربوط به انتخاب یک خوابگاه مناسب قبل از شروع ترم جدید موجب می شود که دانشجویان از نظر اسکان، مشکل و دغدغه ای نداشته باشند. از این جهت است که خوابگاه دخترانه و پسرانه خودگردان در طول تابستان نیز مشغول به فعالیت هستند. به همین دلیل متقاضیان خوابگاه می توانند قبل از شروع سال تحصیلی جدید خوابگاه مورد نظر خود را انتخاب و چند روز مانده به شروع کلاس ها، به خوابگاه موردنظر خود نقل مکان کنند. در مورد خوابگاه های روزانه باید توجه داشت که شروع اسکان دانشجویان جدید الورود حدود یک هفته قبل از شروع کلاس ها آغاز می شود. طبیعتأ متقاضیانی که زودتر مراجعه می کنند، زودتر از بقیه می توانند کلید اتاق را دریافت و وسایل خود را به اتاق منتقل کنند. طی چند سال اخیر بسیاری از دانشگاه ها برای انتخاب و ثبت خوابگاه به دانشجویان خود اجازه می دهند که از طریق اینترنتی عمل کنند و حتی ممکن است انتخاب اتاق و هم اتاقی ها نیز از طریق اینترنتی انجام شود. یکی از مهمترین مزیت های پیگیری کارهای مربوط به انتخاب خوابگاه، یافتن فرصت برای مشاهده و بررسی انواع مختلف خوابگاه پسرانه و دخترانه است. چون در شهرهایی مانند تهران و دیگر کلان شهرها، انواع مختلفی از مسکن های دانشجویی وجود دارد که به متقاضیان اجازه می دهد بر اساس سلیقه، مسکن موردنظر خود را انتخاب کنند.

خوابگاه در تهران

خوابگاه هایی به سبک سوئیت:

چندین تفاوت اساسی در بین خوابگاه های عادی و خوابگاه هایی به سبک سوئیت وجود دارد. به طور معمول ، یک خوابگاه به سبک سوئیت از اتاق های دو یا چند نفره تشکیل شده است که دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی مستقل هستند. این سوئیت ها اغلب از یک هال و یک آشپزخانه مجهز با یک فضای مناسب تشکیل شده است. خوابگاه های دانشجویی که به سبک سوئیت هستند، می توانند یک تجربه عالی را برای دانشجویان سال اول به ارمغان آورد. زیرا آنها در محیطی شبیه به منزل سکونت می کنند و بهتر می توانند با جو موجود در آن سازگار شوند. همچنین داشتن سرویس بهداشتی و حمام برای اعضای یک سوئیت، در مقایسه با فضاهای مشترک عمومی قابل قبول تر است. خوابگاه های به سبک سوئیت از نظر حفظ حریم خصوصی  نیز مناسب هستند.

پانسیون در تهران

اتاق های تک نفره:

اتاق های یک نفره معمولاً برای دانشجویانی که نمی خواهند فضای سکونت خود را با دیگران تقسیم کنند، بسیار مناسب هستند. به طور معمول اتاق های یک نفره در اکثر پانسیون ها و خوابگاه های خودگردان وجود دارند. اتاق های یک نفره ممکن است برای استراحت بسیار عالی به نظر برسند. اما چون با اتاق های چند نفره در یک ساختمان قرار دارند و بین آن ها فاصله ی چندانی نیست، از شلوغی های خوابگاه در امان نیستند. همچنین برخی از سال اولی ها با انتخاب اتاق های تک نفره، فرصت ملاقات و تعامل با دیگر ساکنان را از خود دریغ می کنند.

قبل از نقل مکان، رزرو خوابگاه خود را نهایی کنید:

جایی که شما زندگی می کنید و اینکه در طول دوره دانشجویی با چه کسانی تعامل دارید، می تواند تأثیر زیادی در تجربه دوران دانشگاه شما داشته باشد. همچنین استرس های روز اول دانشگاه فراموش کردنی نیست. پس بهتر است قبل از نقل مکان، رزرو خوابگاه خود را نهایی کنید. به همین دلیل مهم است که به همه گزینه های مختلف زندگی در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه  دسترسی داشته باشید.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.