خوابگاه پسرانه

شرحی از وظایف کادر خوابگاه

شرحی از وظایف کادر خوابگاه:

در هر اجتماع کوچک، حضور یک یا چند نفر برای برقراری نظم و رعایت دستورات تعیین شده لازم و ضروری است. در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها نیز یک یا چند نفر به عنوان مسئول یا سرپرست خوابگاه تعیین می شوند که مشکلات و نیازهای ساکنین خوابگاه را حل و فصل کرده یا در صورت نیاز به مقامات بالاتر ارجاع می دهند. سرپرست خوابگاه مسئول ارتقاء سطح کیفیت زندگی دانشجویان و ایجاد یک محیط امن جهت بهبود سطح یادگیری دانشجویان و ساکنین خوابگاه ها است که طیف وسیعی از وظایف و مسئولیت ها را شامل می شود. سرپرستی خوابگاه به عنوان یک حرفه شناخته شده، برای ایجاد یک محیط آموزشی بی نظیر و متناسب با شئونات اخلاقی دانشجویان تعهد دارد و لازم است از تمام تلاش خود برای دست یابی به این هدف دریغ نکند.

پانسیون پسرانه

ایجاد بستر مناسب در برقراری ارتباط:

سرپرست ها در ایجاد یک جامعه مسکونی ، نقش مهمی ایفا می کنند. به همین دلیل انتظار می رود در تمامی زمینه ها از جمله، برقراری و رعایت استانداردها، ملاک های اساسی و زمان بندی های درست تلاش کرده و بر اساس ایجاد درک متقابل و ارتباط صمیمی در بین مسئولین خوابگاه و ساکنین آن، همبستگی بیشتری را در این جامعه کوچک به وجود بیاورند.

برقراری نظم با مدیریت صحیح:

سرپرست های خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها در جایگاه ها مهمی قرار دارند و انتظار می رود در هنگام رسیدگی به شرایط خاص، سطح مشخصی از مدیریت و اقتدار را کنترل  کنند. آنها وظیفه دارند که با نشان دادن رفتار مسئولانه و قضاوت درست، به عنوان الگو، نقش آفرینی کنند. در این گونه موارد، انتظار می رود یک سرپرست نقش اصلی را در کمک به دیگران جهت درک و پیروی از سیاست های دانشگاهی، خوابگاهی و مقررات و استانداردهای جامعه ای ایفا کند. سرپرست های خوابگاه همچنین موظف هستند با ایجاد جلسات منظم با مسئولین و مقامات بالاتر، به بحث در مورد مسائل خاص خوابگاه از جمله درگیرهای ساکنین و رویدادهای آینده، بپردازند.

خوابگاه دخترانه

ارتقاء سطح ذهنی اهداف:

مسئولین خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه می توانند به عنوان رابطی بین دانشجویان، استادان و مدیریت دانشگاه عمل کنند. به طوری که از طریق برنامه ریزی برای فرصت های آموزشی در محل اقامت دانشجویان، نقش مهمی در ارتقاء زندگی فکری ساکنین خوابگاه داشته باشند. بحث هایی در مورد موضوعات مختلف مانند زندگی در محوطه دانشگاه، موضوعات سیاسی ملی و بین المللی، فرهنگی، اقتصادی و فن آوری، اجتماعی، ورزشی و یا مسائل اخلاقی، به طور رسمی و غیر رسمی می تواند در خوابگاه ها با کمک سرپرست خوابگاه ایجاد شود. با ایجاد چنین فرصت هایی برای برقراری تعاملات غیررسمی، افراد مقیم در خوابگاه می توانند منافع علمی و فکری خود را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارند و آنها را تشویق به بحث در مورد ایده ها، تجربیات زندگی، اهداف شغلی و برنامه های آینده ی خود کنند.

اقامتگاه پسرانه

رسیدگی به مشکلات ساکنین خوابگاه:

انتظار می رود که سرپرست خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها در مورد مسائل مسکونی، تحصیلی و شخصی به ساکنان خوابگاه مشاوره دهند و در صورت نیاز، به آن ها در حل مسأله یا مشکلشان کمک کنند. انتظار می رود که یک سرپرست خوابگاه به عنوان یک منبع اطلاعاتی، با اتخاذ راه حل های بی طرفانه برای مسائلی که به وجود می آید، به دانشجویان در حل اختلافات کمک کند. سرپرست ها باید با گوش دادن و ارائه قضاوت دلسوزانه به یاری دانشجویان آمده تا به نتیجه گیری نهایی ساکنین خوابگاه در مورد چگونگی برخورد با مشکلات  کمک کنند. انتظار می رود سرپرست ها از دفاتر و منابع مناسب برای اطلاع رسانی به ساکنین خوابگاه جهت مشاوره یا خدمات اضطراری استفاده کنند. سرپرست های خوابگاه ها باید همیشه محرمانه بودن تمام گفتگوها و مکالمات خصوصی را حفظ کنند، مگر اینکه نقض محرمانه بودن به لحاظ قانونی موجه باشد.

پانسیون پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.