خوابگاه دانشجویی

زندگی در پانسیون های تهران

پانسیون های دانشجویی کارمندی در تهران:

زندگی در شهرهای بزرگ جذابیت ها و مشکلات خاصی را به همراه دارد. توازن بین جذابیت ها و ناخوشی ها ممکن است برای هر کس متفاوت باشد. حتی گاهی این تناسب به صورت مطلق به دو حالت صفر و صد تبدیل می شود. به طوری که ممکن است یک نفر فقط زندگی در شهرهای بزرگ را انتخاب کند و یک نفر به هیچ وجه حاضر به زندگی در شهر بزرگ نباشد. به هرحال وجود مشکلات متعدد در کلان شهرهای مانند تهران و حتی دیگر کلان شهرها در سراسر جهان بر کسی پوشیده نیست. از معضلات جدی زندگی در شهر تهران ، پیدا کردن مسکن مناسب برای اقامت موقت است. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت تهران در مقایسه با شهرهای کوچکتر، تقاضا برای پانسیون های دخترانه و پسرانه روبه افزایش است. اغلب پانسیون خودگردان تحت نظارت نهادهای دولتی مربوطه فعالیت دارند و متقاضیان دانشجو و کارمند را با ارائه ی مدارک معتبر، پذیرش می کنند.

خوابگاه پسرانه

انتخاب پانسیون نشینی تنها محدود به دانشجویان نیست:

پانسیون کارمندی علاوه بر پذیرش دانشجویان و کارمندان دختر و پسر که از شهرهای دور آمده اند، گاهی ساکنین خود تهران را نیز پذیرش می کنند. دلیل این امر، وجود مشکلات و معضلاتی که همواره با زندگی در شهرهای بزرگ همراه است. جمعیت زیاد، وجود مسافت های طولانی، تحمل ترافیک های چند ساعته و تلف شدن وقت مفید در پشت چراغ های قرمز، برخی از ساکنین تهران را به زندگی پانسیون نشینی مجبور کرده است. دلیل دیگر که ممکن است باعث افزایش جمعیت پانسیون نشین در سطح شهر تهران باشد، قیمت خانه خانه های اجاره ای و واحدهای مسکونی در محله های مناسب تهران است. پرداخت ماهیانه هزینه های هنگفت مربوط به مسکن، خارج از توان بسیاری از کارمندان تهرانی می باشد. به همین دلیل این افراد با یافتن پانسیون های ارزان قیمت در موقعیت های نزدیک به محل کار خود، از زیر بار هزینه های اضافی خارج می شوند. شرایط زندگی در پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه، برای افرادی که از شهرهای دور و نزدیک به تهران می آیند کمی دشوار است، اما به هرحال این افراد برای پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر، خود را برای تحمل مشکلات مربوط به زندگی دسته جمعی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه دانشجویی آماده کرده اند، به همین دلیل است که راحت تر می توانند با زندگی در پانسیون کنار بیایند. اما برای کارمندانی که از شهر تهران هستند و مجبور به اجاره کردن پانسیون شده اند، تحمل قوانینی مانند منع رفت و آمد، حضور مهمان، استفاده از امکانات عمومی و… می تواند آزاردهنده باشد.

پانسیون تهران

تفاوت در پانسیون های مختلف:

امکانات موجود در پانسیون های خودگردان تقریبأ مشابه است. گرچه بدیهی است که پانسیون های لوکس در تهران، امکانات لوکسی نیز به ساکنین ارائه می دهند، اما پانسیون ها به طور عموم از امکاناتی مانند اتاق های با ظرفیت های مختلف، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، حمام و لباسشویی برخوردار هستند. اما پانسیون های لوکس برای اثبات خود، امکانات بهتری در اختیار ساکنین قرار می دهند و بابت این تفاوت ها، مبلغ بالاتری از ساکنین خود دریافت می کنند. برای مثال پانسیون هایی که در موقعیت های مناسب مکانی قرار گرفته اند و امکاناتی مانند اتاق مطالعه، بوفه، تراس اختصاصی برای هر اتاق، وایرلس و اینترنت پرسرعت، اتاق کامپیوتر و… ارائه می دهند. با وجود تمام این امکانات، کمبود فضا در بسیاری از پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه کارمندی ملموس است.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.