پانسیون ارزان

زندگی آسان در خوابگاه

تصورات اشتباه از زندگی در خوابگاه:

متأسفانه وجود پیش زمینه های ذهنی منفی در مورد زندگی در خوابگاه ها به یکی از معضلات خانواده ها و افرادی تبدیل شده است که برای یک دوره از زندگی مجبور به استفاده از خوابگاه می شوند. به طوری که بعضی از خانواده ها تنها جهت جلوگیری از اقامت فرزند خود در خوابگاه ها و پانسیون  دانشجویی، در صورت توان به شهری مهاجرت می کنند که فرزندشان در دانشگاه آن شهر پذیرفته شده است و یا برای کار عازم این شهر شده است. به دردسر افتادن خانواده ها و همچنین دریغ کردن دانشجویان و کارمندان از اقامت در خوابگاه و تجربه زندگی شیرین خوابگاهی نشان از وجود پیش زمینه های منفی در مورد زندگی خوابگاهی در اجتماع دارد. در بیشتر موارد این نگرانی ها و وسواس های فکری توجیه قابل قبولی ندارد. زیرا مواردی هستند که خوابگاه را به یک اقامتگاه امن برای ساکنین تبدیل کرده است. برای مثال به این مسأله باید توجه کرد که مسئولین خوابگاه های خودگردان در تهران و دیگر کلان شهرها به طور قابل توجهی در پذیرش ساکنین حساسیت های لازم را به کار می گیرند. در نتیجه دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه ها، پانسیون های و اقامتگاه دخترانه و پسرانه می توانند با خیال آسوده، از اقامت در خوابگاه لذت ببرند. یکی از ترس هایی که ساکنین در اوایل اقامت با آن روبه رو هستند، ترس از شروع زندگی مستقل از خانواده است. این ترس نیز منشاء گرفته از استرس های والدین است.

خوابگاه پسرانه

واقعیت های جذاب زندگی در خوابگاه های دانشجویی:

بدون تردید تنها دوره ی فان و جذاب زندگی، همان دوران تحصیل در مقطع کارشناسی و دوران اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی و خوابگاه های روزانه است. شاید مهمترین دلیل که این دوره از زندگی را به دوران جذابی تبدیل کرده است، عدم وجود مسئولیت های سنگین بر دوش دانشجویان است. به طوری که اکثر ساکنین خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه در طی این دوره وظیفه ای مهم تر از درس خواندن ندارند. همین مورد یکی از جذابیت های زندگی در خوابگاه است. از دیگر واقعیت های جذاب زندگی در خوابگاه، همراه و هماهنگ شدن با دوستانی است که شاید از نظر مسافت، فرهنگ، زبان، مذهب و… فرسنگ ها با یکدیگر فاصله داشته باشند و از هر جهت باهم متفاوت باشند. به جرأت می توان گفت که زندگی در خوابگاه های خودگردان و دولتی، تمام مرزهای ساخته ی ذهن محدود بشر را بر می دارد و تنها ملاک ساکنین برای همدلی و همراهی، ویژگی ها و خصوصیات انسانی می باشد که از هرگونه تعصب به دور است. یکی دیگر از واقعیت های جذاب و دوست داشتنی زندگی در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه این است که از ساکنین خود یک آشپز ماهر می سازد، حتی اگر فرد تا قبل از اقامت در خوابگاه قادر به درست کردن یک نیمروی ساده هم نبوده باشد. همچنین جو موجود در خوابگاه رعایت نظم شخصی و زندگی اجتماعی را به فرد تحمیل می کند.

پانسیون خودگردان

زندگی در خوابگاه را سخت نگیرید:

سازگاری با محیط برای تمام موجودات زنده مستلزم صرف زمان است. تطابق با فضای غریب و هماهنگ شدن با افراد جدید به مدت زمان مناسب وابسته است. اما خوشبختانه پس از طی کردن یک دوره خاص که برای هرکس ممکن است متفاوت باشد، ساکنین وارد روزهای شاد در بین دوستان و محیط جدید زندگی خود خواهند شد.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.