خوابگاه دختران

دختران و سازگاری با شرایط خوابگاه

سازگاری دختران با محیط خوابگاه:

ساکنین خوابگاه در تهران و دیگر شهرها، پس از گذشت مدت کوتاهی می توانند با شرایط زندگی در خوابگاه کنار بیایند.  ممکن است این مدت زمان جهت سازگاری با محیط جدید، برای دختران در مقایسه با پسران سخت و زمان بر باشد. دخترانی که از شهرهای دیگر برای ادامه تحصیل یا کار می آیند، تنها با مرور زمان است که یاد می گیرند از هم صحبتی با هم اتاقی ها و دوستان هم خوابگاهی خود لذت ببرند. به طوری که با گذشت زمان، دختران سنگ صبور و راز نگهدار یکدیگر می شوند. گاهی این افراد برای ۴ سال باهم در یک اتاق سکونت می کنند. علاوه بر دوستی ها و صمیمت های زیادی که بین دختران ساکن در خوابگاه ها به وجود می آید، آنها از یکدیگر درس های زیادی یاد می گیرند.

لحظات خوش در خوابگاه های دخترانه:

دختران ساکن در خوابگاه کارمندی از دوستان خود یاد می گیرند تا مانند آن ها با استرس های موجود کنار بیایند، مشکلات کاری و تحصیلی را با همدلی یکدیگر پشت سر بگذارند و از نظر روحی کمتر دچار آسیب شوند. بیشتر زمان دختران در خوابگاه به هم نشینی ها و لذت بردن از مصاحبت با یکدیگر سپری می شود. این هم نشینی ها همچنان که باعث بیشتر شدن صمیمیت در بین دختران ساکن در خوابگاه می شود، دوستی های عمیقی نیز خلق می کند که حتی با گذشت چندین سال نه تنها کمرنگ نمی شوند، بلکه عمیق تر و بهتر نیز می شوند.

خوابگاه دختران

کارهای ساده اما درآمدزا در خوابگاه های دخترانه:

با ورود به اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون دخترانه و نگاهی سرسری به برگه ها و تبلیغاتی  که روی دیوارها نصب شده است، می توان به مهارت های ساکنین خوابگاه پی برد. تبلیغ برای پذیرش ترجمه های عمومی و اختصاصی رشته های مختلف، کارهای مربوط به کامپیوتر و نرم افزار، آموزش آلات مختلف موسیقی، تدریس دروس عمومی و تخصصی و… برگه های تبلیغاتی ساده ای هستند که بر دیوارهای اکثر خوابگاه های دانشجویی و کارمندی دیده می شوند. این فعالیت های مفید علاوه بر اینکه می تواند نیاز ساکنین خوابگاه را رفع کند و درآمد هرچند ناچیزی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه باشد، در عین حال به عنوان سرگرمی های مفید و کاربردی در خوابگاه های دخترانه به شمار می رود و سبب می شود که ساکنین خوابگاه اوقات خود را به بطالت نگذرانند.

خوابگاه دختران تهران

با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل، برخی دانشجویان در پانسیون و خوابگاه دانشجویی به سرگرمی های مفیدی مانند عروسک سازی، ساخت زیورآلات ساده و زیبا، آرایشگری، گرفتن سفارش برای بافتن لباس هایی مانند کلاه، دستکش، شال گردن و… از ساکنین خوابگاه، سرگرم می شوند. این مشاغل کوچک و درآمدهای کم، به عنوان سرگرمی، اوقات فراغت دختران را در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های دخترانه پر می کند. پختن کیک و شیرینی های ساده که تمام افراد ساکن در اتاق را درگیر می کند نیز از دیگر سرگرمی های موجود در خوابگاه های دخترانه است. تماشا کردن فیلم و برنامه های جذاب به صورت دسته جمعی در خوابگاه ها و پانسیون دانشجویی و کارمندی دخترانه، بسیار رایج است. این سرگرمی ها در اشکال متفاوت می توانند باعث شکل گرفتن بهترین خاطرات در دوره زندگی خوابگاهی شوند. زیرا همچنان که می توانند خاطرات خوبی ثبت کنند، قادر هستند مهارت های مفیدی را نیز به ساکنین خوابگاه بیاموزند.

پانسیون دخترانه

 

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.