خواب اینجا

تعامل بین برنامه های خوابگاه

چگونه بین درس، کار و تفریح در خوابگاه تعامل برقرار کنیم؟

یکی نگرانی های اساسی دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه برقراری تعامل درست در بین برنامه های مختلف از جمله درس، تفریح و کار است. دانشجویانی که زندگی در خوابگاه دانشجویی را تجربه کرده اند خوب می دانند که گاهی ایجاد تعامل در بین دو مورد نیز دشوار می شود. به ویژه برای دانشجویانی که همزمان با تحصیل مشغول به کار نیز هستند برقراری این تعامل سخت تر هم می شود. اما به هرحال اگر در خوابگاه یا پانسیون دانشجویی به سر می برید و شغلی دارید که هر ماه از طریق آن حقوقی کسب می کنید، برای جلوگیری از بیکاری و از دست دادن شغلتان باید یاد بگیرید چگونه با برنامه ریزی به تمام کارهای خود مسلط شوید. در این مطلب چند نکته مهم و راهکار اساسی پیشنهاد می شود که رعایت آن به میزان قابل توجهی در ایجاد ارتباط منظم بین کارهای روزمره مؤثر خواهد بود.

خوابگاه پسرانه

۱- کنترل زمان را در دست بگیرید:

ممکن است در روزهای نخست اقامت در خوابگاه و اقامتگاه در تهران و دیگر خوابگاه های دانشجویی در سایر شهرها، برقراری تعادل میان درس، کار و دیگر برنامه های روزانه سخت به نظر برسد و تصور شما این باشد که نمی توانید برنامه های خود را به شکل احسن انجام دهید، اما تجربه نشان داده است که با برنامه ریزی صحیح می توانید بدون نگرانی به تمام کارهای خود رسیدگی کنید. بهتر است این برنامه جامع بوده و زمان های مرده را نیز دربر بگیرد تا با کاش زمان مرده و افزایش زمان مفید کمترین زمان را بیهوده تلف کنید.

خوابگاه تهران

۲- بر نقاط قوت خود تمرکز و نقاط ضعف را تقویت کنید:

افرادی که به عنوان دانشجو وارد محیط آکادمیک می شوند و یا در خوابگاه دخترانه و پسرانه اقامت داده می شوند، قطعا شناخت درست و جامعی از خود دارند. در نتیجه به راحتی می توانند بهترین زمان را برای مطالعه، کار و تفریح تفکیک کنند. برخی ممکن است در ساعات اولیه صبح تمرکز بیشتری برای درس و مطالعه داشته باشند. اما این زمان در دیگر افراد ممکن است ساعات میانی روز یا پایانی شب باشد. سعی کنید برای مطالعه از سالن های مخصوص در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه بهره بگیرید. در نهایت بر اساس ویژگی های شخصی خود برنامه ریزی کنید تا بیشترین بازدهی را کسب کنید. همین موضوع در مورد مکان نیز صدق می کنید. تلاش کنید محیط کار و مطالعه خود را به گونه ای انتخاب کنید که از صرف زمان و هزینه خود دچار پشیمانی نشوید.

اقامتگاه تهران

۳- اوقات خوشگذرانی و تفریح را برای زمان هایی تنظیم کنید که از کار و درس فارغ شده اید. به عنوان مثال برای روزهای تعطیل و یا تعطیلات آخر هفته خود طوری برنامه ریزی کنید که بدون دغدغه در اتاق خود در خوابگاه یا اقامتگاه دخترانه و پسرانه با دوستان خود وقت بگذرانید و خستگی طول هفته را از تن بیرون کنید. اگر در طول هفته فعالیت مفیدی در زمینه کار و درس خود داشته باشید، در زمان های مربوط به استراحت و گردش به راحتی می توانید بدون دغدغه و استرس از تفریح خود لذت ببرید. این تفریحات هرچند وقت یکبار می تواند مهیج و متفاوت باشد. به عنوان مثال می توان به کوهنوردی یا دوچرخه سواری رفت. یا گاهی می توان در اقامتگاه دانشجویی و در جمع دوستان ماند و اوقات خوشی را سپری کرد. در نهایت داشتن برنامه ریزی منظم و صحیح می تواند در بین درس، کار و تفریح شما در خوابگاه و دوره دانشجویی تعامل بسیار خوبی برقرار کند.

پانسیون دخترانه

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.