تعادل بین تفریح و مطالعه در خوابگاه

وقت آزاد خود را مدیریت کنید:

مدیریت زمان برای انسان پر مشغله ی امروز یک مهارت مهم تلقی می شود. مهارت مدیریت زمان به ویژه برای دانشجویان و کارمندانی که به قصد ادامه تحصیل یا کار به شهرهای دیگر سفر کرده اند و مجبور به اقامت در خوابگاه کارمندی و دانشجویی می باشند، کمی سخت است. در اغلب موارد، زمان اختصاص داده شده به  کار و تحصیل، خارج از محدوده تصمیم گیری فرد می باشد. به عبارتی دانشجو یا کارمند مؤظف است طی ساعات تعیین شده در دانشگاه یا محل کار خود حضور مفید داشته باشد. به همین دلیل در این مطلب، به زمان سپری شده در محل کار یا تحصیل پرداخته نمی شود. بلکه هدف اصلی معرفی راهکارهایی برای یادگیری مهارت های لازم جهت مدیریت مناسب زمان و برقراری تعادل بین تفریح و مطالعه در ساعاتی است که دانشجویان و کارمندان در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه هایی که در آن ساکن هستند، به سر می برند.

خوابگاه دخترانه

از زمان مرده در خوابگاه بهترین استفاده را ببرید:

گرچه صرف و هزینه زمان برای هر کاری آسان است، اما باید توجه داشت که برگرداندن زمان از دست رفته غیر ممکن است. بدیهی است که زمان، بزرگترین سرمایه برای هر فرد است. موفقیت قشر جوان جامعه، چه دانشجو باشد یا کارمند، مستلزم استفاده مناسب از زمان است. خوابگاه های کارمندی یا دانشجویی، به عنوان محل اقامت پسران و دختران جوان، به مکانی برای گذراندن وقت آزاد تبدیل شده است. از جمله دغدغه های دانشجویان ساکن در خوابگاه، اعتراض و شکایت به چگونگی برگزاری کلاس ها و برنامه های دانشگاه، ساعات رفت و آمد سرویس  ها، کمبودهای رفاهی در خوابگاه، وفق دادن خود با ساعات کلاس ها و… است. اما واقعا دانشجویان ساکن در خوابگاه خودگردان و دولتی تا چه اندازه زمان خود را در خوابگاه صرف مطالعه و آموزش می کنند.

خوابگاه پسرانه

می توان از وقت آزاد در خوابگاه مهارت آموخت:

به جز دانشجویانی که هم زمان با تحصیل مشغول به کار هستند، دیگر دانشجویان وکارمندان ساکن در خوابگاه، صرفه نظر از زمان صرف شده برای خرید، نظافت، کارهای شخصی، پخت و پز یا غذا خوردن و… می توانند به یادگیری مهارت ها و مطالعه نیز بپردازند. وجود دانشجویان وکارمندان هنرمند و با ذوق در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه پسرانه و دخترانه که محیط صمیمی و دوستانه را برای ساکنین فراهم می کند قابل انکار نیست. این افراد با برنامه ریزی صحیح برای زمان آزاد خود می توانند به برپا کردن کلاس های آموزشی برای دوستان و هم اتاقی های خود بپردازند و از این طریق نیز کسب درآمد کنند. در خوابگاه دخترانه، پرداختن به کارهایی مانند آموزش و یادگیری بافتنی، آشپزی، موسیقی و… می تواند بسیار جذاب باشد.

پانسیون تهران

ساکنین خوابگاه دانشجویی در تهران اغلب با رشته های مختلف کنار هم جمع می شوند و این بهترین فرصت برای یادگیری رشته های غیر مرتبط با رشته ی تحصیلی خود فرد است. غیر هم رشته ای ها با همدیگر هم اتاقی می شوند که سبب ایجاد یک فرصت برای یادگیری و درک رشته های دیگر دانشگاهی و رد و بدل شدن اطلاعات علمی و اقتصادی مهم است. اجتماع خوابگاه و مدت زمان اقامت در آن هرچند هم که کوچک و کوتاه باشد، باز هم می تواند اثرات مثبت بلند مدتی را به دنبال داشته باشد.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.