خوابگاه دخترانه تهران

آیین نامه در خوابگاه دانشجویی

آیین نامه در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی محیط زندگی جمعی از دانشجویان است که برای مدت مشخصی به دلیل تحصیل در دانشگاه مجبور به زندگی در شهری غیر از شهر خود هستند. اقامت داشتن در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه دارای قوانینی است که تمام ساکنین مؤظف به رعایت آن هستند. البته دیگر مسکن های دانشجویی به نام خوابگاه خودگردان و همچنین اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها نیز از قوانینی از این دست مستثنی نیستند. در ادامه مطلب به چند مورد مهم از این قوانین ذکر شده در آیین نامه خوابگاه ها اشاره می شود.

خوابگاه تهران

۱- زمان ورود و خروج:

زمان ورود و خروج در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دخترانه و پسرانه تعیین شده است که همان زمان مجاز جهت تردد ساکنین است. دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه مؤظف اند که زمان ورود و خروج از خوابگاه را بر اساس آیین نامه و سیستم حضور و غیاب تعیین شده در آن خوابگاه تنظیم کنند. تنظیم غیبت ها و تاخیر در ورود و خروج دانشجویان و ساکنین خوابگاه دانشجویی تهران و سایر شهرها بر عهده سرپرست خوابگاه است. ساکنین نیز  ورود یا خروج در ساعات غیر مجاز مانند بازگشت از مسافرت، اردو و یا شرایطی که خارج از اراده دانشجو باشد را باید گزارش کنند تا با ثبت در دفتر مخصوص خوابگاه و ارایه مدارک تاخیر یا غیبت آنان بلامانع باشد.

پانسیون تهران

سرپرست خوابگاه باید به منظور حفظ نظم و امنیت خوابگاه دانشجویی در ساعات پایانی روز و پس از پایان یافتن ساعات ورود به اتاق ها مراجعت کرده و ضمن رؤیت دانشجویان حضور و غیاب آن ها را در دفتر مربوطه ثبت و موارد غیبت را بررسی کند. دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران و دیگر شهرستان ها می توانند بعضی شب ها را در منزل خویشاوندان ساکن در شهر محل تحصیل اقامت داشته باشند. البته باید توجه داشت که مدت مسافرت یا عدم حضور دانشجو باید قبلاً تعیین شده باشد. به طوری که دانشجو موظف است برگه ی پاس را پر کرده و پس از بازگشت حضور خود را به سرپرست خوابگاه اعلام کند.

۲- جابه جایی اموال خوابگاه:

هرگونه جابجایی یا انتقال اموال عمومی در خوابگاه توسط دانشجویان و دیگر ساکنین ممنوع است.

۳- ایجاد مزاحمت در خوابگاه:

مزاحمت هایی از قبیل ایجاد سر و صدا، درگیری و ایجاد هرگونه مزاحمت که سبب سلب آسایش ساکنان خوابگاه شود، در محیط خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه کارمندی و دانشجویی ممنوع می باشد. نحوه رفتار دانشجویان ساکن در خوابگاه که به علت وضعیت خاص ساختمانی مشرف به اماکن مسکونی مجاور می باشند، باید طوری باشد که موجب سلب آسایش همسایگان خوابگاه نشود.

خوابگاه ارزان دخترانه

۴- رعایت حق دیگران:

به منظور حفظ امنیت شئونات دانشجویی در آیین نامه های مربوط به اقامت دانشجویان در خوابگاه ذکر شده است که تهیه عکس یا فیلمبرداری از محیط داخلی خوابگاه دانشجویان و استفاده از دوربین عکاسی و تصویربرداری یا تلفن همراه دارای فناوری عکس و فیلم بدون اخذ مجوز از اداره امور خوابگاه ها ممنوع است.

۵- دانشجویان مسئول تعمیرات در خوابگاه نیستند:

دانشجویان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها باید توجه داشته باشند که اجازه دخالت در امور تأسیساتی را ندارد و لازم است مشکل را به صورت کتبی و شفاهی به مسئول خوابگاه اعلام نماید.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.