پانسیون در تهران

مشکلات اقتصادی و رکود در تحصیل

مشکلات اقتصادی و رکود در تحصیل:

انجام هرکاری بدون داشتن شرایط روحی مناسب و همچنین آرامش فکری غیر ممکن است. به ویژه کارهایی مانند مطالعه و درس خواندن که پیش نیاز صحیح انجام دادن آن داشتن آرامش روحی و روانی است. اهمیت این مساله برای  دانشجویان ساکن در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه بیشتر از دانشجویانی است که در منازل شخصی و در کنار خانواده هستند. هرچند قابل انکار نیست که نداشتن تمرکز و آرامش در بین تمام محصلین موجب رکود در تحصیل می شود. زیرا گاهی ممکن است دانشجویان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون تهران و سایر شهرها به مدت چند هفته یا شاید یک ترم با خانواده خود ملاقاتی نداشته باشند. این دسته از دانشجویان اگر به هر دلیلی توسط دوستان و اطرافیان نزدیک خود در خوابگاه مورد توجه قرار نگیرند، مشکلات روحی و روانی بسیاری را متحمل می شوند که گاهی اثرات جبران ناپذیری برای شخص خواهد داشت و موجب رکود در تحصیل خواهد شد.

خوابگاه تهران

مشکلات اقتصادی مانعی برای رشد و تعالی ساکنین خوابگاه دانشجویی:

یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده است جوان ساکن در پانسیون، اقامتگاه و خوابگاه در تهران و دیگر شهرها روز به روز به سمت ناامیدی و افسردگی سوق داده شود، افزایش سن مصرف کنندگی برای دختران و پسران تحصیل کرده است. سن مصرف کنندگی به چند دلیل عمده بستگی دارد که تقریبا نسل امروز در ایجاد و پیدایش این دلایل مقصر نیست. زیرا عدم برنامه ریزی در سطح جامعه و خانواده، تغییر در شیوه تربیت، تشویق به مدرک گرایی، تشویق به یافتن شغل های پشت میز نشین و… تغییر رفتار و در نتیجه مصرف گرایی را ترویج داده است و نسل گذشته بدون تجربه کردن بحران بیکاری، دوره جوانی و میانسالی خود را پشت سر گذاشته است.

پانسیون پسرانه

حال آنکه جوان ساکن درخوابگاه، اقامتگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه به بدترین شکل ممکن درگیر مشکلاتی است که نسل های گذشته برای آن پیش بینی و فراهم کرده است. بر کسی پوشیده نیست که جامعه امروز آنچه از دستش برآمده در جهت نابودی انگیزه و عزت نفس جوانان به کار بسته و متآسفانه پیروز میدان نیز می باشد. تشویق به مدرک گرایی را می توان به عنوان یک سم کشنده برای نسل جوان تلقی کرد. زیرا تعداد افرادی در که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند هر سال روبه افزایش است. در عین حال هر روز بر تعداد بیکارهایی که مدارک فوق لیسانس و دکترا دارند افزوده می شود. همین مساله باعث می شود مدارج عالی مانعی برای رشد و تعالی ساکنین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دخترانه و پسرانه شوند.

خوابگاه دانشجویی

علاوه بر مشکلات و معضلات اقتصادی که پیش روی نسل تحصیلکرده است، متاسفانه جای استقلال شخصیتی، استقلال اجتماعی و تمام انواع استقلال ها در بین جوانان خالی است و کمبود آن کاملا احساس می شود. بدون تردید دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه قادر به حل مشکلات فردی و اجتماعی خود هستند و می توانند از نظر اقتصادی خود را مدیریت کنند، اما این مساله زمانی امکان پذیر است که به جوانان اجازه داده شود در عرصه های مختلف وارد عمل شوند. چیزی که امروزه در جامعه ما مشاهده می شود کاملا عکس این قضیه است. به طوری که به نسل امروز حتی اجازه مستقل فکر کردن هم داده نمی شود. شدت این عدم اجازه به اندازه ای است که جمعیت جوانان ضعیف و عاری از قدرت تصمیم گیری، روز به روز در جامعه در حال افزایش است. جوان امروز برای تسلیم نشدن باید به زندگی خود به چشم یک پیکار سخت نگاه کند تا بتواند حقوقی که از وی گرفته شده است را به دست بیاورد.

اقامتگاه دخترانه

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.