اهمیت سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه در تهران

بشرا یعقوبیان

۱۴۰۳/۴/۱۸

تعداد بازدید:‌ 26

دسته‌بندی:

اقامتگاه دخترانه

یکی از با ارزش ترین دارایی های هر انسانی وقت و زمان است. انسان ها بدون اینکه خود به این نکته توجه کنند، تمامی تلاش خود را صرف خریدن زمان بیشتر می کنند. در واقع هیچ چیزی در زندگی ارزش آن را ندارد که انسان در ازای آن وقت و زمان خود را هدر بدهد. همین مساله اهمیت سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه در تهران و هر مکان و شرایط دیگری را نشان می دهد. زمانی که انسان ها به سحرخیزی عادت دارند خودبخود نسبت به سایر انسان زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت. انسان ها سحرخیز صبح ها زودتر از بقیه از خواب بیدار شده و زمانی که سایر افراد در خواب ناز به سر می برند آنها به کارها و برنامه های خود رسیدگی می کنند. سحرخیز بودن از جنبه ها و نقطه نظرات مختلفی بر زندگی انسان ها اثر می گذارد. در وهله اول سبب می شود که افراد با زود بیدار شدن از خواب زمان بیشتری در اختیار داشته باشند. از سوی دیگر سحرخیزی موجب سلامت جسم و روان انسان ها می شود. چرا که انسان های سحرخیز عادت دارند که شب ها هم زودتر به خواب بروند. همین مساله موجب می شود که آنها در ساعاتی از شب که خوابیدن بسیار خوب و با ارزش است در خواب باشند. از طرفی دیگر کسانی که به سحرخیزی عادت ندارند معمولا شب ها دیر خوابیده و همین مساله آسیب های جدی به سلامتی آنها وارد می کند. بنابراین اولین و مهمترین اثرگذاری سحرخیزی در  اقامتگاه دخترانه تهران و سایر شهرها بر سلامت افراد بوده که بدون شک یک فاکتور حیاتی و بسیار اثرگذار است 

سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه و سایر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی علاوه بر تاثیر زیادی که بر وضعیت جسمانی افراد دارد، می تواند جنبه های دیگری از زندگی افراد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از این موارد تاثیر بر روتین زندگی افراد است. کسانی که عادت به سحرخیزی دارند معمولا روتین ثابت و منظمی را در زندگی دنبال می کنند. آنها زمان لازم برای هر کاری را در نظر گرفته و آن کار را در زمان مناسب خود به انجام می رسانند. خیلی بعید است که افراد سحرخیز در انجام برنامه های روزانه خود دچار مشکل و کمبود وقت گردند. آنها با آگاهی مناسبی که از برنامه ها و همچنین زمانی که در اختیار خود دارند، می توانند به بهترین شکل ممکن است دو را با یکدیگر هماهنگ کرده و بهترین برنامه را متناسب با شرایط خود بچینند. از دیگر فواید و دلایل اهمیت سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه در تهران می توان به آنتایم شدن افراد اشاره کرد. کسانی که عادت به سحرخیزی دارند معمولا به موقع در کلاس های خود حاضر شده و همچنین بر سر قرارهای خود دیر نمی کنند. از طرفی دیگر به راحتی می توانند در خلوت ترین و مناسب ترین زمان که همان اول وقت است برای پیگیری کارهای اداری خود مراجعه کرده بدون اینکه به ساعت شلوغی ادارات بربخورند. افراد سحرخیز در اقامتگاه دخترانه معمولا کسانی هستند که بدون صبحانه اقامتگاه را ترک نکرده و زمان کافی برای خوردن یک صبحانه خوب و مقوی در اختیار دارند. همین مساله هم می تواند به سلامت کلی آنها کمک کند. 

اقامتگاه دخترانه

چگونه در اقامتگاه دخترانه در تهران به سحرخیزی عادت کنیم؟

پیش از هر چیز لازم است بدانیم که بسیاری از کارهایی که تمایل داریم در زندگی دنبال کنیم تنها کافیست که آنها را به یک عادت تبدیل کنیم. بر کسی پوشیده نیست که انسان ها برده عادت های خود هستند و چه خوب است که عادت های خوب را در خود نهادینه کنند. در مورد عادت به سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه تهران هم دقیقا همین مساله صدق می کند. افراد باید به سحرخیزی عادت کنند و برای این کار هم کافیست چند روزی را به خود سختی بدهند. در وهله اول باید خود را مجبور کنند که شب ها زودتر بخوابند. بدون خواب شبانه کافی کمتر کسی می تواند سحرخیز باشد. در ادامه نیاز است که مدت زمان مشخصی را برای خود تعیین کرده و در این زمان سعی کنند هر روز نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شوند. کسی که عادت دارد در اقامتگاه دخترانه در تهران ساعت یازده از خواب بیدار شود نمی تواند به صورت ناگهانی تصمیم بگیرد که از این پس ساعت شش از خواب بیدار می شود. بدون شک چنین برنامه محکوم به شکست است. 

دیدگاه‌ها