انتخاب خوابگاه کارمندی

بشرا یعقوبیان 1396/09/12 تعداد بازدید:‌ 225 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

انتخاب خوابگاه کارمندی
 

در مطلب قبلی به سه نکنه حائز اهمیت اشاره شد که در هنگام انتخاب خوابگاه کارمندی لازم است مورد توجه قرار گیرند. در این مطلب به سه نکته ی دیگر اشاره خواهد شد. گرچه در انتخاب خوابگاه و محل اقامت، ممکن است نکات بیشتری وجود داشته باشد، اما این مطالب بر اساس تجربیات به دست آمده اند و توجه به آنها تا حدودی از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می کند.

خوابگاه خودگردان
  • قیمت خوابگاه

هزینه اقامت در خوابگاه های کارمندی نیز مانند دیگر خوابگاه ها به مواردی مانند موقعیت خوابگاه، امکانات موجود، مدت اقامت، ظرفیت اتاق ها و ... بستگی دارد. البته گفته می شود که تعرفه ها زیر نظر دانشگاه ها و تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی و با تأیید  صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری تعیین می شود. اما در عمل بسته به نکات مذکور ،قیمت ها بالا و پایین می شود. حتی ممکن است دو خوابگاه با شرایط و وضعیت یکسان، قیمت های متفاوتی را به شما پیشنهاد کنند. پس بهتر است قبل انتخاب نهایی اندکی به مقایسه قیمت ها نیز بپردازید. برخی خوابگاه ها ممکن است قبول کنند شما هزینه ی مدت معین را به صورت قسطی بپردازید اما برخی دیگر هزینه را یکجا و قبل از رزرو نهایی اتاق طلب می کنند، به طوری که تا هزینه پرداخت نشود اتاقی به شما تعلق نمی گیرد. ساکنان یک خوابگاه هیچ مسئولیتی در قبال هزینه های آب، برق، گاز و... ندارند و پرداخت آن بر عهده خوابگاه خواهد بود.

خوابگاه کارمندی
  • مدت اقامت

ممکن است به دلایل مختلف مجبور به اقامت بلند مدت در یک شهر دیگر شوید. اما هرگز دچار این اشتباه نشوید که یک خوابگاه را برای مدت زمان طولانی رزرو کنید. چون ممکن است به هزار دلیل بعد از مدت کوتاهی از اقامت در آن خوابگاه پشیمان شوید. اکثر خوابگاه های کارمندی هزینه ها را بصورت ماهیانه دریافت می کنند. این در حالی است که شما می توانید یک خوابگاه را برای یک یا چند هفته رزرو کنید. پس بهتر است قبل از انتخاب خوابگاه برای چندین ماه، ابتدا برای یک مدت موقت خوابگاه را رزرو و استفاده کنید. تا اگر به هر دلیلی از شرایط خوابگاه راضی نبودید بدون دردسر بتوانید نقل مکان کنید. و در صورت رضایت از محل اقامت خود می توانید قبل از تمام شدن موعد مقرر دوباره آن را تمدید کنید. گاهی ممکن است مشکلات ایجاد شده مربوط به جو اتاق و هم اتاقی های شما باشد که در این صورت شما مجبور به ترک خوابگاه نیستید. بلکه با عوض کردن اتاق و هم اتاقی مشکل حل خواهد شد. به هر حال از رزرو طولانی مدت خوابگاه خودداری کنید.

خوابگاه دانشجویی
  • جست و جو در سایت های معتبر

جست و جو برای یافتن خوابگاه مناسب در کلان شهرها، کار بسیار دشوار و وقت گیری است. به ویژه اگر شما یک کارمند یا شاغل بوده و تا دیر وقت مجبور به ماندن در محل کارتان باشید. بهترین زمان برای جست و جوی خوابگاه قبل از عزیمت شما به شهر دیگر است. امروزه سایت های بسیاری به معرفی خوابگاه ها پرداخته اند. اما متأسفانه به دلیل به روز رسانی نشدن اطلاعات، ممکن است شما را دچار سردرگمی کنند. شما می توانید با جست و جو در سایت های معتبر و به روز رسانی شده، به انتخاب خوابگاه مورد نظر خود بپردازید. در انتخاب خوابگاه 5 نکته ی ذکر شده در ابتدای مطالب را در نظر بگیرد. به این صورت شما مجبور نخواهید شد به چندین خوابگاه مراجعه کنید، بلکه تنها به خوابگاه های مدنظر خود سر خواهید زد که موجب صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.

سامانه معرفی خوابگاه و پانسیون

سایت خواب اینجا، از سایت های معتبر در معرفی خوابگاه های کارمندی، دانشجویی و... می باشد که با کسب تأییدیه از پارک علم و فناوری، اتحادیه خوابگاه داران، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ( کسب و کارهای الکترونیکی) مشغول به فعالیت می باشد. شما از طریق جست و جوی پیشرفته در سایت خواب اینجا، با صرف کمترین زمان ممکن، بهترین خوابگاه مورد نظر خود را خواهید یافت.

تیم پشتیبانی خواب اینجا، در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاه‌ها