سرویس دهی مناسب در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/02/18 تعداد بازدید:‌ 303 دسته‌بندی: خوابگاه

سرویس دهی مناسب در خوابگاه
راه های دسترسی به مواد ضروری در خوابگاه:

جهت سرویس دهی مناسب در خوابگاه، نیاز است هر خوابگاه متناسب با جمعیت خود بوفه های فعال در محوطه ی داخلی دایر کند. اغلب دانشجویان ساکن در خوابگاه های دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها خواستار فعالیت بوفه ها در محوطه ی خوابگاه خود هستند و با داشتن یک بوفه که بتوانند مایحتاج روزانه ی خود را از آن تأمین کنند، موافق هستند. پس از این نظر جای نگرانی نیست و رضایت ساکنین می تواند یک تأییدیه ی معتبر جهت راه اندازی یک بوفه در خوابگاه باشد. پس کسانی که به فکر داشتن یک بوفه در خوابگاه هستند، می توانند در قدم اول با جمع کردن امضاء موافقت ساکنین خوابگاه مبنی بر نیاز دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها را به بوفه شروع کنند. تأسیس بوفه برای خوابگاه های خودگردان و روزانه که تحت نظر وزارت علوم هستند و دانشگاه طرف قرارداد آنان است و همچنین از حضور شوراهای صنفی دانشجویی فعال بهره مند هستند، شرکت در مناقصه ها و مزایده هایی که هر سال برای واگذاری بوفه ها توسط دانشگاه ابلاغ می شود، مسیر مشخصی دارد. تنها راه برای تأسیس بوفه پیگیری های لازم از طریق مراجع مربوطه است.

خوابگاه پسرانه

پس از کسب رضایت مبنی بر واگذاری بوفه به فرد موردنظر، قوانین و ضوابطی وجود دارد که باید زیر نظر دانشگاه، شورای صنفی و دیگر بخش های مربوطه رعایت شود. دانشگاه ها به افرادی که قصد تأسیس یک بوفه در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها را دارند، قوانین را ابلاغ و در برابر رعایت قوانین از فرد امضاء می گیرند. در این مطلب نمونه ای از مواردی که در هنگام تأسیس بوفه باید رعایت شود، ذکر شده است: فروش سیگار و دیگر مواد ممنوع و یا هرگونه فعالیت غیر مجاز دیگر در بوفه باعث سلب امتیاز بوفه می شود. همچنین علاوه بر آن فرد یا افراد متخلف به کمیته ی انضباطی دانشگاه معرّفی خواهند شد. مزاحمت برای تردد دانشجویان ، فروش کالای خراب یا تاریخ مصرف گذشته، فروش مواد غذایی بدون مجوز وزارت بهداشت، کم فروشی، گران فروشی، عدم انضباط ساعت کاری، برخورد نامناسب و عدم تأمین به موقع مایحتاج ضروری دانشجویان موجب جریمه نقدی و در صورت تکرار موجب سلب امتیاز می شود.

خوابگاه تهران

کالاهای موجود در بوفه باید فاکتور خرید معتبر با تاریخ و مهر فروشنده را داشته باشند. سود هیچ یک از کالاها نباید بیشتر از 15 درصد نسبت به قیمت خرید آن کالا باشد. صاحب بوفه و یا فروشنده موظف است هرگاه نماینده شورای صنفی رفاهی دانشجویان با ارائه کارت شناسایی خواستار کنترل  فاکتور های خرید بوفه بود، همکاری لازم را مبذول دارد. کالاها بایستی از مراکز اصلی و عمده تأمین شده و واسطه ها به کمترین حد ممکن برسند. طرف قرارداد حق واگذاری به غیر را نخواهد داشت. رعایت نظافت و بهداشت محیط فروشگاه و اطراف آن به عهده ی صاحب بوفه خواهد بود. در نهایت باید توجه داشت که تأمین نیازهای اساسی بدون نیاز به خروج از خوابگاه یک مزیت مهم در انتخاب خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تلقی می شود. زیرا وجود بوفه های فعال به میزان بسیاری زیادی آسودگی خاطر را برای ساکنین به همراه خواهد داشت. بوفه های فعال در محوطه خوابگاه نیز با حساب و کتابی سرانگشتی قادر به تشخیص نیازهای اساسی ساکنین خواهند بود. در نتیجه موادی که بیشتر تقاضا می شود را تأمین خواهند کرد، تا هم نیاز ساکنین خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها را رفع کنند و هم منبع درآمدی برای خود فراهم کرده باشند.

خوابگاه دخترانه

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها