اهمیت تطبیق با زندگی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/01/26 تعداد بازدید:‌ 291 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی

اهمیت تطبیق با زندگی در خوابگاه
تطبیق با محیط زندگی جدید:

زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها نیازمند شناخت دقیق خود و محیط اطراف است تا بتوان خود را با محیط جدید تطبیق داد. مهارت های فردی در وهله اول از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، زیرا افرادی که نتوانند یکپارچگی شخصیتی خود را شکل دهند نه تنها برای خود، بلکه برای هم اتاقی ها و دیگر هم خوابگاهی های خود مشکل ساز خواهند بود. دختران و پسرانی که برای ادامه تحصیل یا کار به مدت کوتاه یا طولانی در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی اقامت دارند باید عادات فردی خود را متعادل تر سازند، این عادات می تواند غذایی، بهداشتی، وسواسی و… باشد. در این مطلب به چند عادت ساده و ابتدایی پرداخته می شود تا اهمیت واقعی این رفتارهای ساده بیشتر شفاف سازی شود:

خوابگاه در تهران
ترک حساسیت های کوچک:

وجود برخی حساسیت های رفتاری در بین ساکنین یک اتاق امری طبیعی است. در این بین عادت های بد غذایی به میزان زیادی باعث ایجاد تنش در بین هم اتاقی ها می شود، اما این وضعیت به مرور بهتر می شود. زیرا عادات غذایی در اکثر افراد ساکن در خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها، تعدیل می شود. افرادی که با برخی مواد غذایی مانند پیاز، لپه، لیمو و… مشکل دارند، پس از زندگی در خوابگاه به احتمال بسیار قوی به خوردن این مواد غذایی عادت می کنند. دلیل این امر چیزی جز سازگاری نیست. دانشجویانی که قصد دارند در خوابگاه مرفه زندگی کنند و به خوردن غذاهای عادی و متوسط عادت ندارند نمی توانند با زندگی در شرایط خوابگاه کنار بیایند.

پانسیون در تهران

برای دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه، شاید هیچ مسأله ای مهمتر از خواب نیست. افرادی که باید رأس ساعت معینی بخوابند، افرادی که به کمترین نور یا صدا حساس هستند، افرادی که تا دیروقت بیدارند و انتتظار دارند تا ظهر هیچ جنبنده ای در اتاق حرکت نکند و… نمی توانند زندگی آرامی در خوابگاه داشته باشند، مگر اینکه خود را با شرایط بقیه افراد ساکن در اتاق سازگار کنند. البته به این معنی نیست که ساکنین خوابگاه تمام رفتارهای خود تغییر دهند، بلکه سازگاری به معنی تطبیق عادات خود با عادات دیگر اطرافیان است، به گونه ای که موجب تهیه ی برنامه ای شود که نظر مثبت همه را تا حدودی فراهم کند. برخی دختران و پسران ساکن در خوابگاه های دخترانه و پسرانه در خریدهای کوچک و بزرگ خود وسواس دارند. خرید های  فردی نیز در خوابگاه باید متعادل باشد. تنوع شخصیتی و فردی افرادی که در خوابگاه زندگی می کنند بسیار زیاد است.

اقامتگاه در تهران

به طور کلی افرادی که بابت هر خرید خود، هزینه هنگفتی می پردازند با افرادی که برای خریدهای ساده هم مشکل مالی دارند نمی توانند هم اتاقی های خوبی باشند. مگر اینکه در حد امکان مهارت های سازگاری به کار گرفته شود. از جهت دیگر، دختران و پسرانی هستند که در ابتدای اقامت در خوابگاه دخترانه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه قادر به تنهایی خرید کردن، نیستند. این افراد پس از مدتی مجبور می شوند با شرایط زندگی مستقل سازگار  شده و کارهای ضروری خود را به تنهایی انجام دهند. سازگاری با شرایط موجود حتی در مواردی مانند خرید کردن نشان دهنده ثبات روحی و روانی فرد است. به طور کلی اگر برای تمامی رفتارهای ساده مهارتهایی جهت سازگاری نباشد، بدون شک فرد با زندگی در خوابگاه دچار مشکل خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها