امکانات رایج در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/11/03 تعداد بازدید:‌ 327 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی

امکانات رایج در خوابگاه دانشجویی
سطح توقع دانشجویان از  امکانات خوابگاه:

امکانات ارائه شده توسط خوابگاه های روزانه و همچنین خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه همواره مورد نقد و گاهی نیز موجب اعتراض دانشجویان بوده است. به طور کلی، لوازمی که در خوابگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها ضروری به نظر می رسند به دو دسته تقسیم می شوند. نخست وسایل و لوازمی که خوابگاه ها موظف به تهیه آن هستند و به طور عمومی در تمامی خوابگاه ها یافت می شوند. گرچه بسته به سطح کیفیت خوابگاه و هزینه ای که بابت اقامت پرداخته می شود، ممکن است در نو یا کهنه بودن لوازم موجود در خوابگاه ها تفاوت های چشمگیری وجود داشته باشد. در این مطلب به ذکر مواردی می پردازیم که برای داشتن زندگی نسبتا آرامی در خوابگاه مورد نیاز هستند. خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها که شما قصد دارید اقامت کوتاه یا بلند مدت را در آن تجربه کنید، موظف به تهیه وسایل و لوازمی است که شما نمی توانید به عنوان وسیله شخصی آن را تهیه کنید. لیست این لوازم در اکثر خوابگاه ها یکسان است.

خوابگاه دخترانه

تخت های موجود در خوابگاه یک نفره و یک یا دو طبقه هستند. برخی از خوابگاه های دولتی و خودگردان، تشک های مناسب نیز در اختیار ساکنین قرار می دهند، اما این کار در همه خوابگاه ها رایج نیست. قرار دادن کمدهای شخصی در اتاق خوابگاه پسرانه تهران ضروری است. کوچک یا بزرگ بودن کمدها به فضای اتاق و تعداد ساکنین بستگی دارد. اما به طور کلی باید کمد به اندازه کافی جا دار باشد تا ساکنین وسایل شخصی را در آن قرار داده و از شلوغ شدن فضای کوچک اتاق جلوگیری شود. تمامی اتاق های خوابگاه ها دارای پنجره است که برای امنیت و رفاه حال ساکنین نصب پرده های مناسب، لازم است. وظیفه تهیه پرده نیز بر عهده خوابگاه داران و مالکان پانسیون و اقامتگاه ها است.

خوابگاه پسرانه

با توجه به این که اکثر متقاضیان خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها دانشجویان هستند، وجود میز کار در اتاق برای مطالعه و انجام کارهای پژوهشی ساکنین، لازم است. علاوه بر قرار دادن میز کار در اتاق، باید در سالن های مطالعه نیز میز و صندلی های راحت برای ساعات مطالعه دانشجویان فراهم شود. برخی پانسیون ها در قسمت لابی یا هال مشترک اتاق ها، مبلمان هایی را تدارک دیده اند که فضای مناسبی را برای مطالعه یا گپ زدن ساکنین فراهم می کند. پانسیون پسرانه و خوابگاه دانشجویی دخترانه تعداد معدودی یخچال در آشپزخانه قرار می دهند تا به صورت عمومی مورد استفاد ساکنین اتاق های مختلف قرار بگیرد. این کار باعث به وجود آمدن کشمکش و دعوا در بین ساکنین شده است. قرار دادن یخچال های مناسب در هر اتاق از بروز این دعواها جلوگیری می کند. تهیه یخچال برای تمامی اتاق ها نیز جزء وظایف خوابگاه داران است.

اقامتگاه دانشجویی

در آشپزخانه پانسیون پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران و سایر شهرها باید به تعداد کافی اجاق گاز وجود داشته باشد تا ساکنین برای تهیه یک غذای ساده مجبور به تحمل صف های طولانی نشوند. برخی پانسیون های لوکس وسایلی مانند مایکروفر و تعداد کافی ظروف ضروری نیز در آشپزخانه قرار می دهند، تا مورد استفاده ساکنین قرار بگیرد، اما این کار به طور عموم در همه خوابگاه ها و پانسیون ها انجام نمی شود. تعبیه کابینت و سینک ظرفشویی در آشپزخانه نیز از وظایف مالکان خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها است. البته تهیه مواد شوینده در بستگی به خوابگاه دارد. اکثر خوابگاه ها مواد شوینده مانند مایع دستشویی و مایع ظرفشویی را تهیه و در اختیار ساکنین خوابگاه قرار می دهند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها