اهمیت فرصت ها در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/02/04 تعداد بازدید:‌ 247 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

اهمیت فرصت ها در خوابگاه

انتخاب آگاهانه فرصت ها:

در دو مطلب قبلی به مواردی از انتخاب آگاهانه در طی اقامت در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه اشاره شد که هرکدام از آن ها به نوبه خود، در تشکیل شخصیت ساکنین خوابگاه های دانشجویی و موفقیت ها و شکست های آنان مؤثر هستند. وجه مشترک همه‌ ساکنین خوابگاه، فرصت های مشابهی است که دائم با آن در ارتباط هستند. در پایان دوره دانشجویی اثبات می شود که هرکدام از آن ها چگونه با انتخاب های آگاهانه این فرصت ها را شکار کرده اند. به عبارت دیگر اکثر ساکنین خوابگاه های دانشجویی از نظر موقعیت ها و فرصت ها و همچنین حق انتخاب آن ها مشابه هستند، اما آنچه باعث ایجاد تفاوت های نهایی می‌شود، داشتن اراده‌ی کافی برای بهره بردن از این حق انتخاب است.

پانسیون خودگردان دانشجویی

ملاقات با افراد جدید:

آشنایی با افراد جدید یکی از مزیت های اقامت در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی است. حضور انسان های موفق و با اراده در جمع اطرافیان بر تصمیمات و انتخاب های دیگران بی تأثیر نخواهد بود. استفاده از حضور اینگونه شخصیت ها نیز جزء آن دسته از انتخاب های ساده اما با اهمیت است. زیرا اکثر این افراد ترجیح می دهند خودشان زندگیشان را بسازند. آن ها در نهایت به افراد موفق جامعه تبدیل خواهند شد، زیرا می دانند که از زندگی چه می خواهند. معاشرت با این گونه افراد یک فرصت است که در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه می تواند به یک انتخاب آگاهانه تبدیل شود.

پانسیون مجهز پسرانه

کسب تجارب جدید:

زندگی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دخترانه و پسرانه برای آن دسته از افراد که از تغییر واهمه دارند، بسیار مفید است. حضور در خوابگاه و تعامل با دیگر هم اتاقی ها جرآت کسب تجارب جدید و داوطلب شدن برای تجربه فرصت های بیشتر را به فرد می دهد. انتخاب زندگی آرام و بدن تغییر نیز حق طبیعی هر کدام از ساکنین خوابگاه می باشد. اما اکثرآ این دسته از افراد بعدها پشیمان خواهند شد، زیرا انتخاب مناسب و به موقع خود می تواند کلیدی برای پیشرفت های بزرگتر باشد. کسی که ماندن در خوابگاه را انتخاب می کند و از حضور در عرصه های متنوع آموزشی، ورزشی، فرهنگی و... امتناع می کند، بعدها زمانی برای انتخاب مجدد و استفاده عالی از این فرصت ها را نخواهد داشت، چه بسا این فرصت ها تنها در دوران دانشجویی و زندگی در خوابگاه، برای فرد در دسترس باشند.

پانسیون دخترانه با فول امکانات

یادگیری اولویت بندی در انتخاب:

در یک زمان مشخص ممکن است با دو و یا چند فرصت روبه رو شوید که برخی از آن ها در دراز مدت و برخی به صورت آنی و یا کوتاه مدت، زندگی و وضعیت شما را تحت تأثیر قرار دهند. در اینگونه شرایط، اهمیت اولویت بندی در انتخاب ها نشان داده می شود. انتخاب بهترین فرصت به عنوان الویت اول، می تواند تجربه زندگی در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه را به یک خاطره شیرین و به یاد ماندنی تبدیل کند.

پانسیون ارزان در تهران

بر عهده گرفتن مسئولیت انتخاب ها:

طی دوران زندگی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی پسرانه و دخترانه، یاد می گیرید که چطور مسئولیت انتخاب های خود را بر عهده بگیرید. برای شکست های خود دلایل قانع کننده ارائه خواهید داد و موفقیت ها را با دید یک پله برای موفقیت بعدی نگاه خواهید کرد. با  گذراندن چند سال زندگی مداوم در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه، یاد می گیرید که تسلیم انتخاب های نادرست نشوید و می پذیرد در بین تمام انتخاب هایی که روزانه با آن سر و کار دارید، یک انتخاب اشتباه می تواند بخشی از زندگی باشد و نباید تمام زندگی شما را تحت تأثیر خود قرار دهد.

خوابگاه/ اقامتگاه/ پانسیون های خودگردان را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها