یافتن خوابگاه، روش های سنتی و پیشرفته

بشرا یعقوبیان 1398/07/23 تعداد بازدید:‌ 465 دسته‌بندی: خوابگاه

یافتن خوابگاه، روش های سنتی و پیشرفته

یافتن خوابگاه، روش های سنتی یا پیشرفته

خوابگاه دانشجویی دولتی:

خوابگاه دانشجویی دولتی به خوابگاهی اطلاق می شود که دانشگاه های روزانه در اختیار دانشجویان خود و عمدتا دانشجوهای ترم سه به بعد قرار می دهند. این خوابگاه ها در بیشتر مواقع در محوطه دانشگاه ساخته شده اند و در مقایسه با خوابگاه خودگردان اجاره بهای کمتری دارند. امکانات موجود در خوابگاه دولتی تفاوت زیادی با خوابگاه خودگردان دخترانه و پسرانه دارد. زیرا بودجه کافی به آن اختصاص داده می شود. از نظر سالن های ورزشی، سلف غذاخوری، فضای سبز و... در سطح بالاتری قرار دارد. البته طی یک دهه اخیر اکثر دانشگاه های سراسری نیز در دفترچه انتخاب رشته ذکر می کنند که تعهدی در برابر ارائه خوابگاه به دانشجویان پذیرفته شده ندارند. همین امر دانشجویان را به استفاده از خوابگاه خودگردان تهران و دیگر شهرها مجبور می کند.

خوابگاه دخترانه
خوابگاه خودگردان:

خوابگاه خودگردان نوع رایجی از خوابگاه در تهران و سایر شهرستان ها است که اکثرا طرف قرارداد دانشگاه هستند و زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند. این خوابگاه های دانشجویی در سطح شهر پراکنده هستند و هر یک از متقاضیان دختر و پسر می توانند با توجه به مسیر موردنظر، هزینه ها، سطح امکانات و... یکی از آن ها را جهت اقامت موقت یا بلند مدت انتخاب کنند. خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه تهران به دلیل بالا بودن تعداد متقاضی خالی نمی ماند.

خوابگاه تهران
پانسیون و اقامتگاه:

پانسیون ها و اقامتگاه کارمندی در تهران به یکی از پرطرفدارترین مسکن ها تبدیل شده است. امروزه استفاده از پانسیون برای دانشجویان دانشگاه های غیر دولتی به یک انتخاب خوب تبدیل شده است. زیرا اقامت در اقامتگاه و پانسیون دانشجویی علاوه بر اینکه هزینه ها را برای فرد کاهش می دهد، از مواجهه شدن دانشجویان با مشکلات خانه و اجاره نشینی نیز جلوگیری می کند.

راه های یافتن خوابگاه

خوابگاه پسرانه
جست و جوی پیشرفته:

متقاضیان دانشجو و غیر دانشجویی که به دنبال خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون پسرانه در تهران هستند، می توانند از طریق روش های زیر برای پیدا کردن محل مناسب بهره بگیرند:

مراجعه حضوری:

سال های قبل رزرو خوابگاه متفاوت از زمان حال بود. به طوری که برای یافتن خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه در تهران باید چند روز قبل از شروع دانشگاه یا کار به شهر مورد نظر سفر می کردید تا بتوانید قبل از شروع کلاس ها خوابگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. برای رزرو خوابگاه هم مراجعه حضوری ضروری بود. زیرا تنها از طریق مراجعه حضوری امکان داشت در مورد سطح امکانات و خدمات یک خوابگاه اطلاعات مناسب و کافی کسب کنید. البته که این کار بسیار سردرگم کننده، زمان بر و هزینه بر بود. رزرو خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران در مقایسه با شهرستان ها سخت تر و خسته کننده تر نیز بود. به دلایل گفته شده یافتن خوابگاه در چند سال قبل مانند یک کابوس برای دانشجویان و دیگر متقاضیان بود.

اقامتگاه تهران
سایت‌های تبلیغ و معرفی خوابگاه:

شاید کمتر از ده سال است که جست و جوی پیشرفته کار رزرو خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها را آسان تر کرده است. سایت ها و اپلیکیشن‌های پیشرفته جهت معرفی خوابگاه ها ارائه می شود و هر روز نسخه های جدید نیز به بازار عرضه می شود. بهره گرفتن از  این روش می تواند به شما در صرفه جویی در  هزینه ها و زمان مورد نیاز برای انتخاب یک خوابگاه خوب کمک کند. مزیت دیگر این استفاده از جست و جوی پیشرفته، حذف ضرورت مراجعه حضور به تک تک خوابگاه ها است. زیرا تنها با چند کلیک ساده می توان از قیمت ها، اتاق های خالی و امکانات ارائه شده مطلع شد.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها