گسترش ابتلا به افسردگی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/05/25 تعداد بازدید:‌ 229 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

گسترش ابتلا به افسردگی در خوابگاه دانشجویی

چرا ساکنین خوابگاه دانشجویی دچار افسردگی می شوند؟

افسردگی به یکی از بزرگترین بیماری های قرن حاضر تبدیل شده است. اختلالات خلق و خو در طیف وسیعی از افراد جامعه بروز می کند. اما این مساله در بین جوانان و افراد ساکن در خوابگاه دانشجویی به شدت در حال گسترش است. جوانان و افراد ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه به خاطر شرایط زندگی خاصی که دارند به شدت در معرض ابتلا به این بیماری هستند. یکی از مشکلاتی که می تواند در ابتلای جوانان ساکن در اقامتگاه و پانسیون به بیماری افسردگی تاثیرگذار باشد، شکل خاص زندگی این افراد است. زندگی بسیاری از افراد ساکن در خوابگاه تهران و دیگر شهرها به دلیل داشتن مشغولیت های فراوان تحصیلی و کاری، زمانی برای داشتن تفریحات مناسب ندارند. به همین دلیل ممکن است بیماری مهلک افسردگی و سایر بیماری های خلقی به سراغ آنها بیاید.

خوابگاه پسرانه در تهران

راه چاره فرار از افسردگی در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی به عنوان مکانی برای زندگی و اقامت جوانانی که باید سرشار از زندگی و امید باشند، می بایست در برابر افسردگی موصون بماند. بر همین اساس اندیشیدن تدابیری برای دور کردن ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه در تهران، باید یکی از اولویت های اصلی مسئولین خوابگاه و پانسیون دانشجویی باشد. مسئولین پانسیون پسرانه و دخترانه می توانند با در نظر گرفتن فضاهایی برای تفریح و سرگرمی دانشجویان مانند فضاهای سبز در محوطه پانسیون پسرانه و دخترانه، نسبت به مقابله با افسردگی جوانان اقدام کنند. علاوه بر این، مسئولین دانشگاه و حتی وسیع تر از آن مسئولین وزارت خانه های مربوطه می توانند با اندیشیدن تدابیری برای تامین آینده شغلی دانشجویان ساکن در اقامتگاه پسرانه و دخترانه، آنها را در عدم ابتلا به این بیماری مهلت یاری برسانند.

خوابگاه دانشجویی

اینها تدابیری هستند که از نقطه نظر دیگران و محیط به ابتلای ساکنین خوابگاه دانشجویی تهران به افسردگی می پردازند. اما جنگ با افسردگی در خوابگاه تنها از طریق مسئولین و سایرین، راه چاره نیست. خود دانشجویان و ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها می بایست در مقابله با این بیماری نهایت همت خود را بگمارند. از جمله اقداماتی که باید توسط خود ساکنین خوابگاه دانشجویی برای پیشگیری و مقابله با افسردگی انجام پذیرد، عبارتند از:

  • برنامه ریزی کردن برای تفریحات سالم و مفرح با دوستان در خوابگاه و خارج خوابگاه

  • داشتن برنامه دقیق و مدون برای آینده 

  • در نظر گرفتن تمام موانع رسیدن به موفقیت و برنامه ریزی برای از میان برداشتن آنها

  • هرچه بیشتر دور ماندن از دخانیات و مواد مخدر که خود عوامل مهمی در ابتلا به افسردگی هستند

  • برقراری ارتباط دوستانه با هم اتاقی های مورد اعتماد در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها

  • دریافت کمک از مشاورین و روانشناسان و در صورت نیاز شروع درمان دارویی

خوابگاه دخترانه در تهران

چرا افسردگی در خوابگاه دانشجویی خطرناک است؟

افسردگی چه برای یک فرد ساکن در اقامتگاه پسرانه دانشجویی اتفاق بیفتد و چه یک فرد میانسال را درگیر کند، می تواند به طور کلی زندگی فرد را فلج کند. فلج شدن روند زندگی در خوابگاه دانشجویی بر اثر ابتلا به افسردگی، نه تنها مانند یک خوره زمان حال و استفاده ای که فرد از آن می تواند داشته باشد را مختل می کند، بلکه به شدت برنامه های آتی فرد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. همین مساله می تواند خطر بزرگی برای پیشرفت در زمینه های مختلف زندگی یک فرد در پانسیون دخترانه و پسرانه باشد. یکی دیگر از مسائلی که بسیاری را نسبت به بروز افسردگی در خوابگاه کارمندی نگران می کند، مساله ارتباط خودکشی با افسردگی در افراد است. همه این موارد به همراه هزاران دلیل منطقی و قانع کننده دیگر، لزوم رسیدگی به این معضل جدی را از طرف مسئولین مربوطه گوشزد می نماید.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها