گزینه اقامتی در دسترس دانشجو

بشرا یعقوبیان 1398/11/24 تعداد بازدید:‌ 221 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

گزینه اقامتی در دسترس دانشجو

محدودیت در گزینه های اقامتی در دسترس دانشجو:

یکی از تفاوت های اساسی که در بین دانشجویان ایرانی و کشورهای توسعه یافته قابل ملاحظه می باشد، تفاوت در شرایط، سطح امکانات، سبک زندگی خوابگاهی و... است. به طوری که در دیگر کشورهای پیشرفته مانند اغلب کشورهای اروپایی طیف وسیعی از گزینه های اقامتی در دسترس دانشجویان قرار دارد. حقیقت امر نشان می دهد که بیشتر خوابگاه های دانشگاهی و غیر دولتی در ایران فاقد استانداردهای لازم برای فعالیت مفید می باشند. تنها با یک مقایسه ساده می توان دریافت که اغلب خوابگاه های دانشجویی ایران در مقایسه با استانداردهای جهانی دارای رتبه پایینی می باشند. حتی اگر از انتظاراتی مانند داشتن اتاق موسیقی، سالن برای برگزاری جشن و مراسم، پارکینگ، تلفن و … چشم پوشی شود باز هم نمی توان این رتبه را ارتقاء داد. حداقل استاندارد های مورد نظر برای ساختمان یک خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرهای ایران، وجود فضای کافی به ازای هر نفر، نور و تهویه مناسب، سالن ورزشی قابل قبول و … می باشد. اما در کمال تاسف استفاده از ساختمان های قدیمی به عنوان خوابگاه بسیار رایج است که هیچکدام از این استانداردها را شامل نمی شود.

خوابگاه پسرانه

بافت قدیمی خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه، اسکان نفرات بیش از ظرفیت اتاق ها و کمبود امکانات رفاهی اولیه از جمله مواردی هستند که موجب می شوند خوابگاه ها نتوانند از شورای نظارت بر خوابگاه های خودگردان مجوز رسمی دریافت کنند. به هر حال با توجه به افزایش رغبت دانشجویان به استفاده از خوابگاه های مجهز و پاکیزه، ارتقاء کیفیت خوابگاه ها امری ضروری می باشد. دانشجویان بر اساس تجربه هایی که از سکونت در خوابگاه های متفاوت کسب کرده اند، می توانند تفاوت زندگی در یک خوابگاه مناسب و غیر مناسب را درک کنند. به طوری که دانشجویان پا را فراتر نهاده و از خوابگاه ها انتظار داشتن تجهیزات لوکس و امکانات رفاهی را دارند که با توجه به وضعیت مالی خود در پی یافتن بهترین خوابگاه هستند.

خوابگاه تهران

مؤسسان خوابگاه با آگاهی به این مسأله در پی ساختن و ارائه خوابگاه هایی هستند که به استاندارد ها نزدیکتر باشد تا از این طریق بتوانند مجوز فعالیت دریافت کرده و بهترین خدمات را به متقاضیان خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و سایر شهرها ارائه دهند. مسأله ی قابل تأمل، چگونگی معرفی این خوابگاه های تازه ساخت و مدرن و همچنین شناساندن آنها به دانشجویان است.معرفی خوابگاه ها از طریق وبسایت خواب اینجا به متقاضیان و دانشجویان پسر یا دختری که از راه های دور جهت ادامه ی تحصیل به شهرهای دیگر می روند، سبب یافتن بهترین خوابگاه در کمترین زمان ممکن می شود. خوابگاه دخترانه و پسرانه که امکانات رفاهی قابل قبولی دارند و امنیت در آن ها تضمین شده است، می توانند با ثبت مشخصات خود در وبسایت خواب اینجا، معرفی شده و در دسترس دانشجویان قرار می گیرند.

پانسیون تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها