گذراندن ایام فرجه به بهترین شکل در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1401/03/16 تعداد بازدید:‌ 167 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

گذراندن ایام فرجه به بهترین شکل در خوابگاه پسرانه

ایام فرجه نامی است که به روزهای قبل از شروع امتحانات اطلاق می شود. این اسم از آنجا می آید که این دوران، فرجه ای بین دروس ترم و شروع امتحانات ایجاد می کند و فرصت مناسبی برای مطالعه هرچه بهتر دروس و آماده شدن برای امتحانات است. ایام فرجه معمولا در خوابگاه پسرانه و سایر خوابگاه دانشجویی دیگر حس و حال متفاوتی با گذراندن ایام فرجه در مکان های دیگر دارد. دانشجویان غیر بومی دانشگاه های مختلف سرتاسر کشور ممکن است ایام فرجه را در خوابگاه بمانند و یا به شهر محل سکونت خود برگردند. در هر دو حالت این دوران برای مطالعه دروس در نظر گرفته می شود و ممکن مطالعه دروس به افراد فشار بیاورد. اما گذراندن دوران فرجه در خوابگاه پسرانه و به طور کلی در خوابگاه بدون شک مشکل تر و متفاوت تر از گذراندن آن در منزل شخصی افراد است. 

خوابگاه پسرانه

شروع و پایان ایام فرجه در خوابگاه پسرانه

ایام فرجه برای تمامی دانشجویان اصطلاحی مشخص و تعریف شده است. اما ممکن است برای فردی که دوران دانشجویی را تجربه نکرده باشد شنیدن کلمه فرجه تداعی خاصی را در ذهن وی ایجاد نکند. اگر بخواهیم برای چنین فردی از ایام فرجه در خوابگاه پسرانه در تهران و هر شهر دیگری تعریفی داشته باشیم می توان گفت: ایام فرجه هر زمان بخصوصی است که در آن دانشجویان کلاس های ترمی خود را به پایان رسانده اند و به شروع امتحانات نزدیک می شوند. شروع و پایان ایام فرجه در خوابگاه پسرانه تهران بسیار متغیر است. ممکن است یک دانشگاهی کلاس های ترم خود را تا چند روز قبل از شروع امتحانات ادامه دهد. این در حالی است که برخی از دانشگاه ها از یک ماه مانده به شروع امتحانات کلاس های ترمی را تعطیل می کنند. 

چگونه ایام فرجه را در خوابگاه پسرانه به بهترین شکل سپری کنیم؟

نحوه گذراندن ایام فرجه در خوابگاه پسرانه و سایر خوابگاه در تهران ارتباط مستقیمی با میزان موفقیت دانشجویان در امتحانات پایان ترم ایفا می کند. این در حالیست که نحوه گذراندن این دوران در خوابگاه و یا حتی در منزل شخصی افراد تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. فاکتورها و عواملی مانند تغذیه، میزان و کیفیت خواب شبانه افراد، آرامش فکری، کیفیت کتاب ها و جزوات درسی، میزان ساعات مطالعه، آلودگی صوتی و غیره عواملی هستند که می توانند بر کیفیت ایام فرجه در خوابگاه پسرانه و هر خوابگاه دانشجویی و کارمندی دیگری اثرگذار هستند. 

خوابگاه پسرانه

برای گذراندن هرچه بهتر ایام فرجه در خوابگاه پسرانه در قدم اول باید برنامه ریزی صحیحی برای این ایام داشته باشید. هر یک ساعتی که در ایام فرجه دروس را مطالعه می کنید شما را چند قدم به هدفتان که موفقیت در امتحانات پایان ترم است نزدیک می کند. در قدم دوم لازم است که با هم اتاقی های خود برای امور مختلف همکاری دشاته باشید. همکاری ساکنین یک اتاق در خوابگاه دانشجویی در ایام فرجه سبب میشود که تک تک ساکنین اتاق با آرامش هرچه بیشتر این دوران را سپری کنند. در قدم بعدی رعایت حقوق سایر افراد ساکن در خوابگاه پسرانه در ایام فرجه کمک می کند که آنها نیز نسبت به رعایت حقوق ما حساس شوند. 

همه ساکنین خوابگاه دانشجویی میبایست همه سعی خود را به کار گیرند که اسباب آسایش خود و هم اتاقی های خود را تامین نمایند. این کار کمک می کند که همه افراد با آرامش خاطر به مطالعه دروسی که امتحانات پایان ترم آنها نزدیک است مشغول شوند. ایام فرجه بهترین فرصت برای افرادی است که تا پیش از این فرصت کافی برای مطالعه دروس خود را نداشته اند. بنابراین در صورت استفاده نکردن افراد به طور مناسب از این ایام ممکن است عواقب بدی از جمله افتادن در دروس، اخذ نمره پایین و کم شدن معدل و حتی مشروطی را به دنبال داشته باشد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها