کیفیت زندگی در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/01/16 تعداد بازدید:‌ 266 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

کیفیت زندگی در خوابگاه دخترانه
زندگی در خوابگاه دخترانه:

دختران ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دانشجویی تهران و سایر شهرها پس از گذشت مدت کوتاهی، با شرایط زندگی در خوابگاه کنار می آیند. دخترانی که از شهرهای دیگر برای ادامه تحصیل یا کار آمده اند، کم کم یاد می گیرند که از هم صحبتی با هم اتاقی ها و دوستان هم خوابگاهی خود لذت ببرند. جمعی از دختران که در ابتدای آشنایی به اصطلاح، با هم تعارف تیکه پاره می کنند پس از مدت کوتاهی سنگ صبور و راز نگهدار یکدیگر می شوند. گاهی این افراد برای ۴ سال باهم در یک اتاق سکونت می کنند. علاوه بر دوستی ها و صمیمت های زیادی که بین دختران ساکن در خوابگاه ها به وجود می آید، آنها از یکدیگر درس های زیادی یاد می گیرند. این درس ها ممکن است مادی یا معنوی باشد.

خوابگاه در تهران

تفریحات در خوابگاه دخترانه:

دختران ساکن در خوابگاه دانشجویی در تهران و دیگر شهرها از دوستان دارای اعتماد به نفس و قوی خود یاد می گیرند تا مانند آن ها با استرس های موجود کنار بیایند، مشکلات کاری و تحصیلی را با همدلی یکدیگر پشت سر بگذارند و از نظر روحی کمتر دچار آسیب شوند. یکی از سرگرمی های رایج در خوابگاه های دخترانه، دور هم نشینی ها و لذت بردن از مصاحبت با یکدیگر است. این هم نشینی ها با تنقلات و چای که در اکثر اتاق ها تکراری است، میزبانی می شود. با ورود به خوابگاه ها، پانسیون ها و  پانسیون پسرانه در تهران  و دخترانه و نگاهی سرسری به برگه ها و تبلیغات روی دیوارها می توان به مهارت های ساکنین خوابگاه پی برد. تبلیغ برای پذیرش ترجمه های عمومی و اختصاصی رشته های مختلف، کارهای مربوط به کامپیوتر و نرم افزار، آموزش آلات مختلف موسیقی، تدریس دروس عمومی و تخصصی و… برگه های تبلیغاتی ساده ای هستند که بر دیوارهای خوابگاه های دانشجویی و کارمندی دیده می شوند. این فعالیت های مفید علاوه بر اینکه می تواند نیاز ساکنین خوابگاه را رفع کند و درآمد هرچند ناچیزی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه باشد، در عین حال به عنوان سرگرمی های مفید و کاربردی در خوابگاه های دخترانه به شمار می رود.

پانسیون تهران

با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل، برخی دانشجویان در پانسیون و خوابگاه دخترانه در تهران  و سایر شهرها به سرگرمی های مفیدی مانند عروسک سازی، ساخت زیورآلات ساده و زیبا، آرایشگری، گرفتن سفارش برای بافتن لباس هایی مانند کلاه، دستکش، شال گردن و… از ساکنین خوابگاه، سرگرم می شوند. این مشاغل کوچک و درآمدهای کم، به عنوان سرگرمی، اوقات فراغت دختران را در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های دخترانه پر می کند. از دیگر سرگرمی های دخترانه در خوابگاه، خواندن های کتاب های غیر درسی مانند کتاب های رمان و شعر است. گاهی جمع های کتابخوانی در اجتماع کوچک اتاق های خوابگاه تشکیل می شود که در آن کتاب های مفید به اشتراک گذاشته می شود. پختن کیک و شیرینی های ساده که تمام افراد ساکن در اتاق را درگیر می کند نیز از دیگر سرگرمی های موجود در خوابگاه های دخترانه است. تماشا کردن فیلم و برنامه های جذاب به صورت دسته جمعی در خوابگاه ها و  اقامتگاه پسرانه  و دخترانه، بسیار رایج است. همچنین سرگرم شدن به دنیای مجازی به صورت انفرادی و دسته جمعی در بین دختران ساکن در خوابگاه از سرگرمی های رایج است. این سرگرمی ها در اشکال متفاوت می توانند باعث شکل گرفتن بهترین خاطرات در دوره زندگی خوابگاهی شوند. زیرا همچنان که می توانند خاطرات خوبی ثبت کنند، قادر هستند مهارت های مفیدی را نیز به ساکنین خوابگاه بیاموزند.

خوابگاه دخترانه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها