کنترل وضعیت در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/09/13 تعداد بازدید:‌ 278 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

کنترل وضعیت در خوابگاه دانشجویی
 کنترل بیشتر، آسیب های کمتر!

دانشگاه ها خوابگاه های وابسته به خود را از تمام جهات به خوبی آماده می کنند و برای حفظ امنیت و رفاه هریک از ساکنین که قرار است در خوابگاه اسکان داده شوند، قوانین و ضوابطی را تنظیم می کنند و هریک از دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه را مؤظف به رعایت آن می دانند. هر خوابگاه به تمام ساکنین خود اتاق و تخت مشابهی ارائه می دهد که وسایلی مانند تشک، بوفه، کمد، رخت آویز و برخی وسایل دیگر که بسته به دانشگاه و خوابگاه ممکن است متفاوت باشد، در اختیار ساکنین قرار داده می شود. یکی از ویژگی های خوابگاه های وابسته به دانشگاه این است که دانشجویان جدیدالورود ممکن است قدرت انتخاب چندانی در انتخاب خوابگاه مورد نظر خود نداشته باشند. زیرا دانشگاه ها در روزهای ثبت نام و اوایل ترم معمولاً لیست بلند بالایی از اسامی متقاضیان خوابگاه در تهران و سایر شهرها را دارند که سرشلوغی ناشی از آن سبب می شود مسئولین مربوطه زمان کافی برای بررسی درخواست تک تک متقاضیان را نداشته باشند و تنها تلاش آن ها این است که قبل از شروع کلاس های دانشگاه هرکدام از دانشجویان را در خوابگاه و اتاق قابل استفاده اسکان دهند. این کنترل های مداوم در هنگام ثبت نام از ایجاد بی نظمی به میزان زیادی کم می کند.

خوابگاه تهران

یکی از موارد مهمی که نیاز به کنترل نهادهای مربوطه دارد، سطح امکانات رفاهی هر خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دخترانه و پسرانه است. از جمله وسایل آشپزی، تهویه ی مناسب هوا، بخاری برقی یا دیگر وسایل گرمایشی مناسب و کارآمد، سرپرست های ثابت و در دسترس که در خوابگاه اقامت داشته باشند و دیگر مواردی که ساکنین در خوابگاه ها به طور مداوم به آن نیاز دارند.

پانسیون دانشجویی
کاهش فشارهای روانی با کنترل مناسب خوابگاه:

ما چه بپذیریم یا نه یکی از رایج ترین مشکلات دانشجویان ساکن در خوابگاه فشارهای روانی موجود در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه است. به طوری که حتی اگر برخی از ساکنین مرتب، با برنماه و پرتحرک هم باشند، باز هم مجبور خواهند شد اتفاقاتی را تجربه کنند که تا به حال موقعیت یا جرأت انجام آن را نداشته اند. در نتیجه فشارهای روانی موجود در خوابگاه این فضا را آماده خواهد کرد و در صورت به وجود آمدن موقعیت، شانس انجام این ریسک ها بیشتر است. پایبندی به اصول اخلاقی، قدرت گفتن نه به پیشنهادات دارای ریسک بالا آسیب پذیری را کاهش می دهد. کنترل دانشجویان ساکن در اقامتگاه تهران و دیگر شهرستان ها از برخی جهات قادر است فشارهای روانی را در خوابگاه کاهش دهد. از جمله اجازه حضور اعضای خانواده به طور آزاد و برای مدت زمان معین کمک می کند دانشجویان کمتر به سمت افراد دارای رفتارهای پرخطر جذب شوند.

اقامتگاه دانشجویی

ترك عادت های قدیمی/ عادت به رفتارهای جدید:

برای بیشتر دانشجویانی كه در خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه پسرانه و دخترانه زندگی می كنند، کنار آمدن با امکانات محدود خوابگاه ممکن است دشوار باشد. به ویژه اگر فردی زندگی لوکس و راحتی  در خانواده داشته باشد، مطمئناً ورود به خوابگاه برای وی یک تغییر بزرگ خواهد بود. به طوری که یک تغییر کامل در سبک زندگی فرد ایجاد می شود. از به اشتراک گذاشتن یک اتاق با چند شخص ناشناس گرفته تا دوش گرفتن در حمام های عمومی اوایل اندکی ناخوشایند است. دانشجو در خوابگاه و اقامتگاه دخترانه و پسرانه مسئول برنامه های خود است. صبور بودن و خونسرد بودن در طول دوره اقامت در خوابگاه بهترین راه برای دور ماندن از حاشیه است.

پانسیون تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها