کنترل خشم در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1400/10/20 تعداد بازدید:‌ 317 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

کنترل خشم در خوابگاه پسرانه

بروز خشم در خوابگاه پسرانه

انسان ها احساسات گوناگونی را در طول شبانه روز تجربه می کنند. احساساتی نظیر شادی، غم، هیجان، نفرت، عشق، خشم و بسیاری دیگر از احساساتی که از روان آدمی سرچشمه می گیرند. هر یک از این احساسات در طول دوره تکامل انسان برای محافظت وی در برابر محیط پیرامونش شکل گرفته اند. هیچ کس نمی تواند ادعا کند که هر یک از احساسات به خودی خود می توانند مضر باشند. اما زمانی بروز هر یک از احساسات می تواند نگران کننده باشد که منجر به آسیب رسیدن به سلامت خود فرد و سایرین گردد. یکی از مشکلاتی که مکررا در خوابگاه پسرانه و دخترانه تکرار می شود بروز رفتارهای خشونت آمیز در میان ساکنین خوابگاه است. خشم به خودی خود احساسی مضر در نظر گرفته نمی شود. این مساله را با بیان مثالی بازتر می کنیم. فرض کنید که ماشین خود را در خیابان پارک کرده اید و به دنبال کار خود می روید. زمانی که بر می گردید متوجه می شوید که یک نفر مشغول خط انداختن ماشین شماست. در چنین شرایطی اولین احساسی که در شما بروز می کند، خشم است. احساس خشمی که در آن لحظه در شما پدید می آید موجب می شود که سریعا به عمل آن فرد واکنش نشان داده و مانع از ادامه کار وی شوید.

خوابگاه پسرانه تهران

تا به اینجای کار احساس خشم هیچ ایرادی نداشته و چه بسا موجب حفظ مال شما می گردد. اما زمانی که کنترل احساس خشم در چنین شرایطی از دست شما خارج شود و به آن فرد آسیب برسانید قطعا بروز یک مشکل را شاهد خواهید بود. متاسفانه خشم از کنترل خارج شده در پانسیون پسرانه در تهران گاهی صدمات جبران ناپذیری را به دنبال داشته است. زیرا عدم شناخت کافی افراد از احساساتی که در آنها شکل می گیرد سبب می شود که با کمترین مساله ای از کوره در رفته و واکنش ناشایستی در برابر هم اتاقی های خود در خوابگاه دانشجویی و کارمندی بروز دهند. در بسیاری از مواردی که خشم بروز یافته در افراد در خوابگاه پسرانه در تهران موجب بروز مشکل شده است، در واقع دلیل توجیه کننده ای برای آن از طرف فرد خشمگین ارائه نشده است. گاهی یک اشتباه هر چند سهوی از طرف یک دوست در پانسیون موجب بروز واکنش های خشونت آمیزی در طرف مقابل می شود و طبعات جانی و روانی جبران ناپذیری را با خود به همراه دارد.

پانسیون پسرانه در تهران

راهکای کنترل خشم در خوابگاه پسرانه

خشم و بروز آن در خوابگاه پسرانه تهران زمانی که از حد نرمال عبور کند نیازمند داشتن راهکارهایی برای کنترل آن می باشد. این راهکارها هرگز بروز خشم و ناراحتی را انکار نمی کنند اما بروز آن را زمانی که موجب شوند که دیگران در برابر ما احساس ناامنی کنند، کنترل می کنند. لازم است در اینجا ذکر شود که این راهکارها برای کسانی کابرد دارند که احساس خشم در آنها در پانسیون دخترانه و پسرانه به یک رفتار مداوم تبدیل نشده باشد. زیرا در چنین شرایطی این راهکارها چندان کمک کننده نیستند و افراد به کمک یک روانشناس یا روانپزشک خبره نیاز دارند. در ادامه به چند راهکار ساده و در عین حال مفید برای کنترل خشم در خوابگاه پسرانه اشاره می کنیم.

  1. نوشیدن یک لیوان آب با دمای مناسب می تواند ما را در زمان بروز خشم در خوابگاه آرام کند.
  2. اگر مساله ای موجب خشم شما در خوابگاه تهران شده است یک پیاده روی کوتاه می تواند از تبعات بعدی این خشم جلوگیری کند.
  3. یکی از راهکارهایی که متخصصان برای کنترل سریع خشم در اقامتگاه دخترانه و سایر مکان ها پیشنهاد می کنند، قانون ده ثانیه ای است. در زمان بروز خشم کافی است چشم های خود را ببندید و تا ده بشمارید.
  4. اگر چیزی یا کسی در اقامتگاه پسرانه تهران خشم شما را برمی انگیزد تا حد امکان از روبرو شدن با آن بپرهیزید.
  5. یکی از راهکارهای پیشگیری از خشم از کنترل در رفته، شناخت دقیق عواطف و احساساتمان است. اگر شما بدانید که عصبانی شدن در برابر عوامل ناخوشایند در خوابگاه حق شماست آنگاه راهکار کنترل آن را نیز خواهید آموخت.
خوابگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها