کنار آمدن با خستگی روحی در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/11/15 تعداد بازدید:‌ 293 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

کنار آمدن با خستگی روحی در پانسیون دخترانه

چرا در پانسیون دخترانه دچار خستگی روحی می شویم؟

پانسیون دخترانه یکی از چندین محل زندگی دسته جمعی برای دانشجویان، کارمندان و تمام افرادی است که به دنبال یک اقامتگاه امن و مطمئن هستند. زندگی در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها همیشه به همان شکلی نیست که ما انتظار داریم. افرادی که در خوابگاه خودگردان و خوابگاه دولتی با ما هم اتاقی هستند، ممکن است هیچ شناختی از خلق و خوی ما و اولویت های ما نداشته باشند. این مساله زمانی آزاردهنده می شود که این عدم شناخت از خلق و خوی یکدیگر، غیر قابل درک شود. یکی از عمده ترین دلایل دچار شدن افراد در پانسیون و خوابگاه به خستگی روحی، این مساله است. پانسیون دخترانه پانسیون دخترانه ممکن است محل سکونت افراد با طیف سنی گسترده باشد. اما آنچه که بیشتر از همه در خوابگاه پسرانه و دخترانه به چشم می آید قشر جوانی است که این مکان را برای اقامت خود انتخاب کرده اند. این گروه از افراد جامعه همواره به دنبال ماجراجویی و یافتن مسیرهای جذابی برای لذت بردن از زندگی هستند. داشتن تفریحات مناسب در خوابگاه دخترانه در تهران و همچنین در بطن جامعه، تا حد زیادی می تواند در دستیابی به حس نشاط و دوری از خستگی روحی در بین ساکنین خوابگاه موثر باشد. اما متاسفانه امروزه در خوابگاه و پانسیون های ما تفریحات سالم برای جوانان وجود ندارد.

نقش مسئولین پانسیون دخترانه در خستگی روحی ساکنین

پانسیون دخترانه و مسئولین آن نمی توانند شانه خود را از زیر بار مسئولیت ایجاد تفریح و فضایی مفرح برای ساکنین خالی کنند. بدون شک بروز خستگی روحی در بین ساکنین پانسیون دخترانه در تهران یک معضل بزرگ است. زیرا جامعه میزان بسیار زیادی از پیشرفت خود را مدیون حس سرزندگی و روحیه جنگندگی جوانان خود است. اکنون که در اقامتگاه دخترانه و پسرانه جوانان به خستگی روحی دچار شده اند، بیشترین ضربه را به بطن جامعه و پیشرفت و ترقی آن وارد می کند. به همین سبب توجه مسئولین خوابگاه به رفع این عارضه خطرناک باید در اولویت کارهای آنها قرار گیرد. این کار می تواند با ایجاد فضاهایی مانند حیاط و فضای سبز در پانسیون دخترانه، در نظر گرفتن اتاق تلویزیون و یا سینما خانگی برای فیلم دیدن دسته جمعی ساکنین، راه اندازی باشگاه ورزشی در خوابگاه و ده ها اقدام قابل انجام دیگر صورت گیرد. خوابگاه دخترانه تهران

چگونه خود را از شر خستگی روحی در پانسیون دخترانه خلاص کنیم؟

احساس خستگی روحی و افسردگی آخرین چیزی است که بسیاری از ما دلمان می خواهد آن را تجربه کنیم. خوشبختانه بسیاری از افرادی که احساس خستگی روحی دارند هنوز فرسنگ ها با افسردگی فاصله دارند. اما عدم توجه به بروز این عارضه در همان ابتدای کار ممکن است ما را به سمت و سوی افسرده شدن بکشاند. به همین سبب باید خودمان دست به کار شویم و خود را از شر خستگی روحی در پانسیون خودگردان و دولتی رهایی ببخشیم. یکی از اولین اقداماتی که می توانیم در این زمینه انجام دهیم، مجبور کردن خود به انجام فعالیت بدنی است. ورزش و فعالیت بدنی موجب ترشح هورمون دوپامین و در نتیجه آن ایجاد نشاط و شادی در ما می گردد. خوابگاه دخترانه پانسیون دخترانه می تواند به حس بد ما دامن بزند اگر خودمان را از دردسر و شر خستگی روحی که به آن دچار شده ایم رها نکنیم. بدون شک زندگی در اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها به خودی خود نمی تواند موجب تضعیف روحیه ما شود. بلکه این اتفاقات متفاوت هستند که با رخ دادن پشت سر هم در خوابگاه و پانسیون ما را ناراحت و افسرده می کنند. به راحتی می توان با اقداماتی نظیر خواندن کتاب های انگیزه بخش، بیرون رفتن و تفرح کردن با دوستان، دیدن فیلم و سریال های کمدی به همراه سایر هم اتاقی ها، رفتن به پیاده روی با گوش دادن یک موزیک آرام، مدیتیشن، یوگا و ده ها کار دیگر در خوابگاه دخترانه و پسرانه روحیه خود را بازیابیم. پانسیون دخترانه تهران دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها