کمبود امکانات رفاهی در خوابگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/01/30 تعداد بازدید:‌ 254 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

کمبود امکانات رفاهی در خوابگاه پسرانه تهران

وسایل ضروری برای خوابگاه پسرانه تهران

خوابگاه پسرانه تهران مانند هر اقامتگاه و محل سکونت دیگری نیازمند یکسری وسایل اولیه است. این وسایل و امکانات همان وسایل ضروری و لازمی هستند که نبود آنها در خوابگاه پسرانه و دخترانه، مشکلات زیادی را ایجاد می کند. بطور مثال وجود تخت خواب یکی از ضروری ترین وسایل هر اقامتگاهی به حساب می آید. عدم وجود تخت خواب در خوابگاه و پانسیون خودگردان و دولتی، عملا ادامه اقامت در آنجا را غیر ممکن می سازد. بنابراین مالکین و گردانندگان اقامتگاه خودگردان و دولتی ملزم به تهیه این امکانات ضروری پیش از ورود دانشجویان هستند.

خوابگاه پسرانه تهران

وسایل و امکانات ضروری را می توان در دسته بندی های مختلفی جای داد. بطور مثال در هر خوابگاه پسرانه و دخترانه ای در مکان های مختلف اعم از اتاق، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام وجود یکسری وسایل و امکانات ضروری و لازم است. وسایل ضروری در هر اتاقی شامل تخت خواب، کفپوش مناسب (اعم از موکت، فرش، گلیم فرش و غیره)، پرده و کمد لباس می باشد. از طرفی دیگر برای آشپزخانه هر پانسیون کارمندی و دانشجویی وجود اجاق گاز، یخچال، سینک ظرفشویی و کابینت لازم و ضروری است. سرویس بهداشتی و حمام خوابگاه پسرانه در تهران باید امکاناتی نظیر روشویی تمیز، مایع دستشویی، دوش سالم و غیره را دارا باشد.

امکانات رفاهی در خوابگاه پسرانه تهران 

خوابگاه پسرانه تهران بدون شک هتل نیست و نباید توقع امکانات هتل را از آن داشته باشیم. اما با این وجود داشتن یکسری امکانات ضروری که در بالا به آنها اشاره شد، از واجبات هر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی به شمار می آید. گاهی برخی از انواع پانسیون پسرانه و پانسیون دخترانه در کنار داشتن امکانات ضروری، یک سری امکانات رفاهی نیز دارند. این امکانات رفاهی بر اساس تمایل و سلیقه گردانندگان خوابگاه در تهران و دیگر شهرها در نظر گرفته می شوند. امکانات رفاهی می توانند برای خوابگاه های مختلف بر اساس میزان لوکس و معمولی بودن آنها متفاوت باشند.

پانسیون پسرانه تهران

خوابگاه پسرانه تهران گاهی دولتی بوده و زیر نظر ارگان های دولتی نظیر دانشگاه اداره می شود. از طرفی دیگر برخی از اقامتگاه های دخترانه و پسرانه بصورت خودگردان و زیر نظر ارگان های مختلف غیر دولتی هستند. خوابگاه پسرانه خودگردان دارای هزینه اقامت بالاتری نسبت به خوابگاه پسرانه دولتی می باشد. هزینه های اضافی که انواع اقامتگاه های خصوصی و خودگردان دریافت می کنند در تامین امکانات رفاهی خوابگاه پسرانه تهران موثر است. تامین باشگاه ورزشی، اتاق مخصوص تلویزیون، مبلمان و نشیمن های مشترک بین اتاق ها و غیره، همه و همه از جمله این امکانات رفاهی می باشند.

کمبود امکانات رفاهی در خوابگاه پسرانه تهران چگونه رفع می گردد؟

امکانات رفاهی در خوابگاه پسرانه تهران گاهی برای برخی از افراد بسیار با اهمیت هستند. بسیاری از افراد خوابگاه دولتی خود را تحویل داده و تنها با هدف دسترسی به این امکانات به خوابگاه و پانسیون خصوصی می روند. بطور مثال خوابگاهی که باشگاه ورزشی اختصاصی دارد می تواند مشتاقان ورزش را به خود جذب کند. در این صورت فردی که با هدف دسترسی به باشگاه ورزشی چنین خوابگاهی را انتخاب می کند در صورت نبودن این مورد به راحتی خوابگاه را تحویل می دهد. بعضی از انواع اقامتگاه خصوصی نیز در ابتدا قول برخی از امکانات رفاهی را به متقاضیان خود می دهند و پس از آن این امکانات را تامین نمی کنند. این مساله به راحتی می تواند اعتبار این خوابگاه پسرانه و دخترانه را خدشه دار کند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها