کفپوش های مورد استفاده در اقامتگاه پسرانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1400/09/20 تعداد بازدید:‌ 229 دسته‌بندی: اقامتگاه

کفپوش های مورد استفاده در اقامتگاه پسرانه در تهران

چرا نوع کفپوش اقامتگاه پسرانه در تهران اهمیت دارد؟

زندگی در اقامتگاه پسرانه در تهران گاهی دارای زوایای مختلفی است که افراد پیش از سکونت در یک اقامتگاه دانشجویی خاص باید به آن توجه کنند. یکی از این موارد نوع وسایلی است که در اقامتگاه پسرانه و دخترانه در اختیار ساکنین قرار می گیرد. نوع تخت خواب، تشک، وسایل گرمایشی و سرمایشی، تجهیزات مربوط به آشپزخانه و در نهایت کفپوش های مورد استفاده در خوابگاه تهران از جمله موارد مهم در کیفیت خوابگاه می باشند. نوع کفپوش مورد استفاده در یک اقامتگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرها می تواند به میزان زیادی بر کیفیت زندگی ساکنین اینگونه اقامتگاه ها تاثیرگذار باشد.

پانسیون پسرانه  

کفپوش ها مورد استفاده در بخش های مختلف یک خوابگاه ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. نوع خوابگاه دخترانه و پسرانه نیز مستقیما بر این مساله اثرگذار است. برای نمونه در خوابگاه هایی که بصورت سوییت اداره می شوند معمولا سالن بین اتاق ها بصورت فضای هال یا پذیرایی مانند است. به همین دلیل معمولا این فضا با کفپوش های نرم مانند موکت و فرش پوشانده می شود. اما در خوابگاه هایی که بصورت سالنی هستند، سالنی که در بین اتاق ها قرار می گیرد معمولا با کفپوش های سرد نظیر سرامیک، موزاییک و یا سنگ ساختمانی مفروش می گردد.

پانسیون دخترانه  

در هیچ یک از بخش های ساختمان خوابگاه پسرانه در تهران به اندازه اتاق ها نوع کفپوش مورد استفاده اهمیت ندارد. ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران ساعات زیادی از زمان خود را در داخل اتاق های خوابگاه و پانسیون دانشجویی سپری می کنند. چه بسا میزان زیادی از زمان اقامت خود در اتاق خوابگاه تهران را با نشستن بر روی کف اتاق بگذرانند. علاوه بر این رفت و آمد آنها در داخل اتاق، ضرورت داشتن یک کفپوش مناسب را به جهت تامین سلامت پای ساکنین، طلب می کند. با تمام این تفاسیر یک خوابگاه دانشجویی و کارمندی را زمانی می توان دارای استانداردهای مناسبی تلقی کرد که یک کفپوش مناسب را به اتاق های خود اختصاص داده باشد.

خوابگاه تهران  

بهترین و بدترین کفچوش ها برای اتاق ک اقامتگاه پسرانه کدامند؟

بدون شک برای انتخاب یک کفپوش مناسب برای اتاق های یک اقامتگاه پسرانه تهران باید موارد زیادی را مد نظر قرار داد. مواردی نظیر تامین آسایش به هنگام راه رفتن و نشستن، عایق بندی مناسب در برابر دما و صدا، راحت بودن پروسه پاکسازی و تمیز کردن آن، مقاومت در برابر استفاده مداوم و غیره از جمله مواردی هستند که در زمان انتخاب کفپوش مناسب برای پانسیون پسرانه در تهران باید مد نظر قرار گیرند. بر همین اساس می توان کفپوش هایی نظیر موزاییک، سرامیک، سنگ، بتن و سایر کفپوش های سفت و سرد را بدترین کفپوش ها برای کف یک اتاق در خوابگاه قلمداد کرد. با این وجود پوشاندن هر یک از این کفپوش ها در پانسیون دخترانه تهران با کفپوشی نظیر موکت و فرش می تواند تمامی معایب این نوع کفپوش ها را در مقایسه با زمانی که به تنهایی استفاده شوند، پوشش دهد.

البته لازم است که به این نکته اشاره گردد که استفاده از هر نوع موکت یا فرشی نیز ممکن است برای خوابگاه دانشجویی مناسب نباشد. مثلا در یک اقامتگاه دانشجویی می بایست از موکت های نرم و دارای پرز مناسب استفاده گردد. علاوه بر این مفروش کردن کف اتاق یک پانسیون کارمندی با یک فرش رنگ روشن می تواند در درازمدت با کثیف شدن و تغییر رنگ دادن، ظاهر اتاق را بطور کلی تغییر داده و ناخوشایند کند.

خوابگاه دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها