کرونا اومیکرون و پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1400/11/15 تعداد بازدید:‌ 300 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

کرونا اومیکرون و پانسیون دخترانه

از زمان ظهور و پیدایش ویروس کرونا مدت زمان طولانی می گذرد. زمانی که سازمان بهداشت جهانی کرونا ویروس را به عنوان یک پاندمی جهانی معرفی کرد، هیچ کس حتی نمی توانست تصور کند که این ویروس چندین سال از زندگی کل ساکنین کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از اقشاری که زندگی آنها به شدت تحت تاثیر این ویروس منحوس قرار گرفت، ساکنین پانسیون دخترانه می باشند. این افراد که عموما دانشجو و یا کارمند هستند در پانسیون دخترانه در تهران و سایر شهرها بصورت جمعی با تعدادی از افراد دیگر در یک محیط قرار دارند. همین مساله سبب شد که حساسیت نسبت به سلامتی ساکنین پانسیون دخترانه به یکی از دغدغه های اصلی مسئولین مربوطه در این حوزه تبدیل گردد. تعطیل شدن دانشگاه ها و یا گاها حتی ادارات و شرکت های دولتی و غیر دولتی تنها چند تا از تبعات همه گیری ویروس کرونا در یکی دو سال اخیر می باشد. 

پانسیون دخترانه

سویه اومیکرون در پانسیون دخترانه چه می کند؟

سویه اومیکرون کرونا ویروس جدیدترین سویه این ویروس است که بصورت رسمی از طرف مجامع علمی مختلف مورد تائید قرار گرفته است. با واکسیناسیون گسترده در سطح جهانی، ویروس کرونا تا حد زیاد کشندگی اول کار را ندارد. با این وجود در سویه های جدید این ویروس نشانه های واضحی از بالا رفتن قدرت سرایت پذیری آن مشاهده می گردد. سویه اومیکرون هم یکی از سویه های به شدت مسری کرونا می باشد. این مساله زندگی در پانسیون دخترانه در تهران و سایر شهرها را در زمان همه گیری این سویه با مشکل مواجه می کند.

ساکنین پانسیون دخترانه تهران ممکن است به امور و فعالیت های مختلفی مشغول باشند. کسانی که دانشجو هستند و کلاس های آنها بصورت غیر حضوری برگزار می شود، معمولا به شهرها و استان های محل زندگی خود برگشته اند. اما همه ساکنین پانسیون و خوابگاه خودگردان، دانشجو نیستند. در بین آنها افرادی دیده می شوند که در شرکت های خصوصی یا ادارات دولتی مشغول به کار هستند. این افراد به استثنای کسانی که دورکاری می کنند، مجبور به برگشتن سر کار و فعالیت خود می باشند. در این شرایط برگشتن به خوابگاه اجتناب ناپذیر است. سویه امیکرون با سرایت پذیری بالایی که دارد می تواند تهدید بزرگی برای ساکنین پانسیون و خوابگاه دانشجویی و کارمندی به شمار آید. 

پانسیون دخترانه تهران

راه های جلوگیری از ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در پانسیون دخترانه

همانگونه که پیشتر هم اشاره شد، برای بسیاری از افراد برگشتن به سرکار و خوابگاه در تهران، امری اجتناب ناپذیر است. با این وجود در نظر داشتن برخی تمهیدات و راهکارها به منظور پیشگیری از ابتلا به اومیکرون کرونا ویروس در پانسیون دخترانه می تواند تا حد زیادی سلامت ساکنین اینگونه اقامتگاه ها را تضمین کند. در ادامه به تعدادی از این راهکارها اشاره می شود.

- تزریق واکسن کرونا: یکی از اصلی ترین تمهیدات دفاعی در برابر کرونا ویروس، تزریق واکسن های معتبر و تایید شده می باشد. خوشبختانه یافته های علمی از تاثیرگذاری واکسن های معتبر بر کل سویه های شناخته شده کرونا اذعان دارند. در صورت تزریق همه دوزهای واکسن کرونا توسط ساکنین پانسیون دخترانه، تا حد زیادی می توان از شیوع کرونا در اینگونه مکان ها جلوگیری کرد.

- استفاده از ماسک در فضاهای بین اتاقی پانسیون: در پانسیون دخترانه در زمان حضور در اتاق خود، نمی توان بصورت مداوم از ماسک استفاده کرد. با این وجود در فضاهای عمومی تر مانند راهروها، آشپزخانه، سالن مطالعه و غیره استفاده از ماسک می تواند تا حد زیادی از ابتلا به اومیکرون در پانسیون جلوگیری کند.

- صحبت با هم اتاقی ها برای رعایت اصول بهداشتی در خارج پانسیون: اعضای یک اتاق در پانسیون دخترانه ارتباط فیزیکی نزدیکی با یکدیگر دارند. در صورتی که این ارتباط به یک ارتباط صمیمی تبدیل شود اعضای یک اتاق می توانند مانند یک خانواده نگران سلامتی یکدیگر بوده و در خارج پانسیون موازین بهداشتی را رعایت کنند. 

پانسیون دانشجویی

نکته پایانی

ویروس کرونا یکی از معضلات بزرگ سالهای اخیر در تمدن بشری به شمار می آید. اما خوشبختانه پیشرفت های چشمگیر پزشکی سبب شده ست که مقابله با اینگونه بیماری ها نسبت به سالهای گذشته بسیار آسان تر باشد. پانسیون دخترانه به عنوان مکان زندگی جمعی، یکی از ریسک های اصلی ابتلا افراد به اومیکرون و سایر سویه های کرونا به شمار می آید. رعایت اصول بهداشتی و واکسیناسیون در سطح گسترده می تواند تا حد زیادی از ابتلای ساکنین پانسیون دخترانه در تهران به این بیماری کشنده پیشگیری کند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها