کرونا و اقامتگاه دخترانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1400/04/19 تعداد بازدید:‌ 195 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

کرونا و اقامتگاه دخترانه در تهران

معضل کرونا و تاثیر آن بر زندگی در اقامتگاه دخترانه در تهران

در یک سال و اندی از زمان بروز و نمایان شدن کرونا که می گذرد، چهره جهان به کلی دستخوش تغییرات اساسی شده است. اصلی ترین خصیصه مربوط به رفتار گونه بشر را، اجتماعی بودن آن در نظر می گیرند. در اینکه انسان موجودی اجتماعی است و روحیات و شرایط زندگی وی به شدت تحت تاثیر این خصوصیت قرار دارد، شکی نیست. اما از زمان بروز کرونا به دلیل ملزم شدن انسان ها به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زندگی جمعی تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفته است. ساکنین اقامتگاه دخترانه در تهران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها نیز به میزان زیادی مجبور به تغییر روش و شرایط زندگی خود و متناسب کردن آن با شرایط رویارویی با معضل کرونا شده اند. بسیاری از دانشجویانی که ساکن اقامتگاه دخترانه و پسرانه بودند به شهرهای بومی خود بازگشتند.

اقامتگاه دخترانه در تهران

بازگشت دانشجویان به شهرهایی که بومی آنجا بودند همزمان با تصمیم دولت برای تعطیلی دانشگاه ها صورت پذیرفت. اما این مساله برای تعدادی از دانشجویان که درگیر کارهای عملی بودند با تغییرات اساسی در روند تحصیل آنها همراه بود. تعداد زیادی از دانشجویانی که در خوابگاه دانشجویی ساکن بودند دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه به شمار می رفتند. این تعداد از ساکنین پانسیون دخترانه و پسرانه بعد از مدت کوتاهی مجبور به بازگشت به دانشگاه و پیگیری امور مربوط به کار تز و پایان نامه خود شدند. در این بین تامین خوابگاه و سکونتگاهی مناسب برای زندگی این افراد به یکی از دغدغه های اصلی مسئولین دانشگاه تبدیل شد. در چنین شرایطی تامین خوابگاهی که بتواند سلامت افراد را تضمین کند به مساله ای اصلی بدل شده است.

خوابگاه دخترانه

زندگی در اقامتگاه دخترانه با رعایت پروتکل های بهداشتی

پس از آنکه ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران برای ادامه تحصیل خود به تهران بازگشتند، اکنون زمان اندیشیدن تدابیر مناسب برای تامین سلامت آنها بود. در چندین ماهی که جامعه جهانی با معضل کرونا همراه است همواره مسئولین و فعالان حوزه سلامت انسان ها را در سرتاسر دنیا به رعایت پروتکل های بهداشتی که منحصرا به بررسی کرونا می پردازند، دعوت می نمایند. رعایت این پروتکل ها در خوابگاه دخترانه دانشجویی و سایر خوابگاه پسرانه و دخترانه به دلیل ماهیت زندگی جمعی آن، از اهمیتی صد چندان برخوردار است. در وهله اول باید مسئولین خوابگاه و پانسیون کارمندی و دانشجویی نسبت به کاهش تعداد افراد ساکن در هر اتاق اقدام کنند. چرا که مهمترین اصل در پیشگیری از ابتلا به کرونا و جلوگیری از انتشار آن در خوابگاه، داشتن فاصله مناسب بین افراد است.

پانسیون دخترانه تهران

در نگاه دوم داشتن ماسک در محیط هایی نظیر سالن مطالعه و یا سالن تلویزیون لازم و ضروری است. زیرا در اینگونه محیط های اقامتگاه دخترانه در تهران، افرادی از اتاق های مختلف با یکدیگر ارتباط دارند. داشتن ماسک در اینگونه مکان ها سبب می شود اگر فردی مبتلا به کرونا باشد از انتقال آن در بین سایر افراد جلوگیری به عمل بیاید. مساله دیگری که خود ساکنین می توانند نسبت به آن توجه کافی داشته باشند، برقرار کردن تهویه مناسب در اقامتگاه دخترانه است. در چنین شرایطی باید تمامی پنجره ها و درب هایی که به نوعی با فضای بیرونی در ارتباط هستند، باز گذاشته شوند. تهویه خوب و کافی می تواند تا حد زیادی از انتشار ویروس کرونا در بین ساکنین خوابگاه جلوگیری کند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها