کدام وسایل در خوابگاه اساسی هستند؟

بشرا یعقوبیان 1399/02/13 تعداد بازدید:‌ 389 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

کدام وسایل در خوابگاه اساسی هستند؟
در انتخاب خوابگاه چه وسایلی ضروری هستند؟

اتاق های موجود در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها که قرار است شما در آن اقامت داشته باشید، دارای تخت، کمد، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پرده، موکت و… می باشد. اینکه شما چه چیزهایی را ضروری بدانید و با خود به خوابگاه ببرید، کاملا مربوط به خودتان است، اما قبل از هر تصمیمی باید به فضای کوچکی که در اتاق های خوابگاه به شما تعلق دارد، فکر کنید. به همراه داشتن وسایل غیر ضروری و اضافه، تنها دردسرهای نگهداری را برای شما به دنبال دارد. ممکن است دانشجویان جدیدالورود که هنوز شناخت و ارتباطی با هم اتاقی های خود ندارند، وسایل تکراری به همراه آورنده باشند، مثلا سه نفر از اعضای یک اتاق فرش، قفسه کتاب، جا ظرفی، اتو و… را به عنوان وسایل ضروری خود، به خوابگاه آورده باشند، اما تنها یکی از آن ها در فضای کوچک اتاق خوابگاه قابل استفاده است. پس بهتر است برای ترم های بعد در مورد آوردن این گونه وسایل که در اتاق به اشتراک گذاشته می شوند، با هم اتاقی ها مشورت شود. در این مطلب، چند نکته مهم و لیستی از وسایل ضروری پیشنهاد می شود که برای زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه مفید واقع می شوند.

خوابگاه دخترانه
  • بسیاری از خوابگاه های دخترانه و خوابگاه پسرانه آسانسور ندارند، پس بهتر است هنگام بسته بندی وسایل خود، از جعبه های کوچک استفاده کنید که سبک و برای یک یا دو نفر، قابل حمل باشد. از بسته بندی های بزرگ که برای حمل آن به یک تیم نیاز است، خودداری کنید.
  • رختخواب: برخی از خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها، همراه با تخت، تشک نیز در اختیار ساکنین قرار می دهند، اما این کار به طور عموم در همه جا انجام نمی شود، پس بهتر است تشک به همراه داشته باشید. از دیگر وسایل مربوط به تختخواب، به همراه داشتن پتو، ملافه یا روتختی، بالش و یک پتوی مسافرتی کوچک پیشنهاد می شود.
خوابگاه پسرانه
  • وسایل آرایشی و بهداشتی: حوله حمام، حوله دست و صورت، شامپو، صابون، مسواک، خمیردندان، نخ دندان، ناخن گیر و وسایل آرایشی
  • وسایل برقی: این وسایل، در سایزهای کوچک مسافرتی پیدا می شوند که در بازار موجود است. سشوار، اتو، چراغ مطالعه، سه راهی برق از جمله وسایل برقی هستند که در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها مورد نیاز می باشند. گرچه ممکن است با برقراری تعامل مناسب با دیگر هم اتاقی ها، این وسایل به اشتراک گذاشته شود و ضرورتی در تهیه آن ها نباشد.
  • جا لباسی: نصب لوازمی مانند رخت آویز و چوب لباسی با میخ، روی دیوار اتاق های خوابگاه ممنوع است و با انجام این کار ممکن است مجبور به جبران هزینه یا دادن تعهد شوید. به همین دلیل به همراه داشتن یک چمدان یا ساک مسافرتی نه چندان بزرگ برای نگهداشتن لباس ها ضروری است. کمدهای خوابگاه ممکن است به اندازه کافی بزرگ و جادار نباشد که بتوان تمام لباس ها را در آن لباس جای داد.
  • خوابگاه تهران
  • ظروف: لیوان، قاشق و چنگال، چاقو، بشقاب، قابلمه و ماهی تابه در سایزهای کوچک، کتری یا سماور برقی، سبد مناسب یا جاظرفی، وسایلی هستند که در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها به آن نیاز خواهید داشت. حتی اگر تمام وعده های را در سلف دانشگاه سرو کنید باز هم روزهای تعطیل و جمعه، مجبور به آشپزی در خوابگاه خواهید بود.
  • وسایل شخصی: لباس های راحتی برای محیط خوابگاه، ژاکت سبک برای زمانی که هوا کمی سرد شده اما وسایل گرمایشی خوابگاه هنوز روشن نشده است، جوراب، دمپایی یا روفرشی.
  • وسایل جانبی: نخ، سوزن، دستمال کاغذی و دستمال توالت، دمپایی برای فضای خارج از اتاق، مواد شوینده، سطل و کیسه زباله، جارو، خاک انداز
پانسیون تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها