کاهش هزینه ها با اقامت در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/04/27 تعداد بازدید:‌ 209 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

کاهش هزینه ها با اقامت در خوابگاه

خوابگاه یا خانه های اجاره ای مجردی:

خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان دانشجویی کارمندی در مقایسه با خانه های اجاره ای مجردی، دارای مزایا و معایبی هستند. متقاضیان دانشجو و کارمند که به دنبال مکان مناسب برای اقامت موقت هستند، با توجه به ملاک های خود به راحتی می توانند به مقایسه در بین شرایط اقامت در خوابگاه و خانه های اجاره ای بپردازند. به عبارت دیگر انتخاب در بین خوابگاه های خودگردان و خانه های اجاره ای، انتخاب چندان پیچیده و دشواری نیست. اما انتخاب اشتباه به نوبه خود، چالش ها و نگرانی های جدیدی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. انتخاب در بین خوابگاه ها، پانسیون ها یا اقامتگاه های خودگردان پسرانه و دخترانه به دلیل ارائه امکانات و شرایط مشابه، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. به همین دلیل این سه نوع مکان اقامتی در یک دسته طبقه بندی می شوند و اقامت در هرکدام از آن ها با اقامت در خانه های اجاره ای کاملأ متفاوت است. انجام انتخاب بهتر در بین خوابگاه ها و خانه های اجاره ای مجردی به چند دلیل عمده بستگی دارد که در این مطلب به سه مورد از آن اشاره می شود. شفاف سازی در این مورد می تواند به متقاضیان در انتخاب مکان اقامتی مناسب کمک کند.

خوابگاه خودگردان ارزان

شرایط کاری و تحصیلی:

متقاضیان خانه های اجاره ای مجردی، خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه، اغلب دانشجویان و کارمندان مجردی هستند که به دلیل ادامه تحصیل و کار به شهرهای بزرگتر نقل مکان کرده اند. به طور طبیعی شرایط تحصیلی در دانشگاه ها و همچنین شرایط کاری در شرکت ها، محدودیت هایی را در انتخاب مکان اقامتی مناسب ایجاد می کند. یکی از این محدودیت ها، تداخل های موجود در بین زمان کاری و ساعات مربوط به ورود و خروج خوابگاه است. به طور کلی بزرگترین مزیتی که خانه های اجاره ای در مقایسه با خوابگاه های خودگردان دانشجویی دارا هستند، آزادی در زمان های مربوط به رفت و آمد است. اگرچه اکثر خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی با ارائه مدارک معتبر مبنی بر طولانی شدن ساعات کاری و کلاس ها، محدودیتی را برای رفت و آمد ساکنین تعیین نمی کنند، اما برخی از خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها قوانین سختگیرانه ای برای ساعات ورود و خروج ساکنین وضع کرده اند.

پانسیون لوکس در تهران

وضعیت اقتصادی:

اغلب هزینه اقامت در اکثر خانه های اجاره ای که شرایط چندان مطلوبی هم ندارند در مقایسه با هزینه اقامت در خوابگاه ها و پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه بیشتر است. برای متقاضیانی که مبالغ مربوط به اجاره بها و ودیعه در اولویت های آنان قرار دارد، اقامت در خوابگاه ها، پانسیون های و اقامتگاه های خودگردان بهتر است. زیرا هزینه اقامت در یک شهر دیگر، منحصرأ در مبلغ اجاره بها و ودیعه خلاصه نمی شود. اقامت در خانه های اجاره ای علاوه بر اینکه هزینه های مربوط به آب، برق، گاز و... را به دنبال دارد، در همان ابتدا باید مبلغ قابل توجهی را برای خرید وسایل ابتدایی زندگی هزینه کرد.

اقامتگاه خودگردان در تهران

هزینه رفت و آمد:

یافتن خانه های اجاره ای ارزان قیمت در برخی از بخش های کلان شهرها که اکثر شرکت ها و دانشگاه های غیردولتی در آن بخش ها تأسیس شده ، کار سختی است. اما در همین مناطق، بیشترین اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه فعالیت دارند. مزیت اقامت در این مکان ها، کاهش هزینه های مربوط به رفت و آمد است. به هر اندازه که تعداد ایستگاه های تاکسی، BRT و مترو در مسافت بین محل اقامت و محل کار یا تحصیل کمتر باشد، هزینه های رفت و آمد پایین تر است. این امر در شهرهای بزرگی مانند تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های بیشتر را در سایت خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها