کابوس زندگی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/02/07 تعداد بازدید:‌ 259 دسته‌بندی: پانسیون

کابوس زندگی در خوابگاه
درک زندگی در خوابگاه:

دانشگاه می تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. دوران دانشجویی به ویژه برای دانشجویان سال اول مملو از اتفاقات جدید، جذاب و تکرار نشدنی است. اگرچه روزهای دانشگاه برای آن دسته از دانشجویان که در خوابگاه سکونت خواهند داشت، ممکن است کمی متفاوت باشد. به طوری که گاهی زندگی با هم اتاقی های مختلف می تواند این تجربه را به میزان بسیار زیادی تحت تأثیر قرار دهد و آن را به یک کابوس یا یک خاطره بسیار شیرین تبدیل کند. اما بهتر است انسان صبور باشد و قبل از اینکه زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها را زیر سؤال ببرد و به طور کامل آن را رد کند، بهتر است قوانین زندگی در خوابگاه را بداند و آن را به طور کامل درک کند. زیرا همواره درک درست از محیط اطراف باعث می شود بهترین تصمیمات و رفتارها ارائه شود و در نتیجه بهترین انعکاس به سمت فرد بازخواهد گشت.

خوابگاه پسرانه
هرکسی مشغله های خود را دارد:

زندگی در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه تهران و سایر شهرها برای اکثر دانشجویان غیربومی اجتناب ناپذیر است. به عبارت دیگر، زندگی در خوابگاه اتفاقی است که تقریباً همه دانشجویان دانشگاه های روزانه و خودگردان باید آن را تجربه کنند. برای دانشجویان جدیدالورود این اتفاق، یک اتفاق آسان به نظر نمی رسد. به همین دلیل بیشتر اوقات دانشجویان دختر و پسر سعی می کنند با افرادی که از قبل می شناسند هم اتاق شوند، اما طبق روال عادی که در خوابگاه های دانشگاه برقرار است، یک دانشجو به ویژه در ترم های اول نمی تواند چنین انتخابی داشته باشد. اما این مسأله به هیچ عنوان نباید نگران کننده و تنش زا باشد. زیرا تجربه دیگر افراد این حقیقت را تأیید می کند که زندگی با افرادی که کاملاً غریبه هستند در مقایسه با زندگی با دوستان نزدیک در یک اتاق می تواند بسیار راحت تر باشد.

خوابگاه دخترانه

همچنین زندگی با ساکنین هم دوره ای خود در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها در مقایسه با هم اتاق شدن با افرادی که سال های قبل تر ساکن همان خوابگاه بوده اند، آسان تر خواهد بود. اولین قدم برای داشتن لحظاتی خوش در خوابگاه که باید انجام شود، دانستن این حقیقت است که در یک اتاق خوابگاه، هر کس مشغله های مخصوص به خود را دارد. در نتیجه همه دانشجویان در اتاق باید موارد خاصی را رعایت کنند. انتخاب کلمات صحیح و لحن مناسب یکی از راهکارهای طلایی برای ساختن یک جمع صمیمی در فضای اتاق های خوابگاه است. به همین دلیل با اقامت در خوابگاه زمان آن رسیده است که دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه به عنوان یک فرد بزرگسال بتوانند رفتار و تعاملات دوستانه و معقولی ارائه دهند و مخاطبان خود را نیز به عنوان یک فرد بزرگسال و عاقل بپذیرند. باور این حقیقت که شما یک حرف مهمی برای گفتن دارید می تواند مخاطب شما را به گوش دادن حرف هایتان دعوت و تشویق کند.

پانسیون دخترانه

مورد دیگر که داشتن درک درست از آن به میزان زیادی از رخ دادن اتفاقات ناخوشایند خوابگاه کم می کند، اهمیت دادن به اتفاقاتی است که برای ساکنین یک اتاق رخ می دهد. زیرا بی تفاوت بودن به هم اتاقی ها در محیط خوابگاه دخترانه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از هم اتاقی ها با آن مشکل دارند. حل این مورد نیز بسیاری از اتفاقات تلخ را حذف می کند و فضای اتاق را برای تمام ساکنین خوشایند خواهد کرد.

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها