چگونگی قرارگیری افراد در اتاق های خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/03/19 تعداد بازدید:‌ 231 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

چگونگی قرارگیری افراد در اتاق های خوابگاه تهران

قوانین مختلف در خوابگاه تهران

خوابگاه تهران و سایر اقامتگاه های موقتی که افراد دانشجو و کارمند در آنها ساکن می شوند، دارای یکسری قوانین مشخص هستند. بسته به اینکه این خوابگاه و پانسیون ها زیر نظر چه ارگان و نهادی باشند، ممکن است تفاوت های جزئی در قوانین آنها دیده شود. تقریبا می توان ادعا کرد که اکثریت قریب به اتفاق خوابگاه دانشجویی که زیر نظر وزارت علوم هستند دارای قوانین نسبتا مشابهی می باشند. این مساله در مورد خوابگاه دخترانه و پسرانه هایی که زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت دارند نیز، صدق می کند. اینها خوابگاه هایی هستند که در بین عموم تحت عنوان خوابگاه دولتی شناخته می شوند. علاوه بر اینها ما خوابگاه خودگردان نیز داریم.

خوابگاه تهران

خوابگاه خودگردان تحت مالکیت دولت نیستند و بخش خصوصی وظیفه احداث و اداره این خوابگاه پسرانه در تهران را بر عهده دارد. با این وجود نهادهای دولتی نظیر اداره میراث فرهنگی بر فعالیت خوابگاه خودگردان و غیر دولتی نظارت کامل دارد. هر کدام از این اقامتگاه پسرانه و دخترانه دارای قوانین مشخصی هستند. این قوانین برای شکل و نوع سکونت افراد در خوابگاه تهران نیز صدق می کند. در گذشته افراد زمانی که برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه می کردند به آنها آدرس خوابگاه تعیین شده ای داده می شد. در چنین شرایطی افراد حضورا به خوابگاه رفته و در آنجا بصورت اتفاقی در اتاق ها ساکن می شدند. اما خوشبختانه امروزه ساکن شدن افراد در اتاق های مختلف اتفاقی نبوده و بر اساس دسته بندی های مختلفی صورت می گیرد.

خوابگاه پسرانه در تهران

دسته بندی کردن افراد برای اتاق های خوابگاه تهران

همانگونه که در بالا اشاره شد، امروزه در خوابگاه دخترانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی افراد را بر اساس ویژگی های خاصی اتاق بندی می کنند. در برخی از دانشگاه ها افرادی را که از یک استان به شهر محل دانشگاه خود آمده اند، در یک اتاق قرار می دهند. این نوع اتاق بندی کمک می کند که افراد دارای فرهنگ های مشابه در کنار یکدیگر بوده و تنش های ناشی از تفاوت فرهنگ ها در پانسیون پسرانه و دخترانه به حداقل برسد. در دسته بندی های دیگر از دانشگاه های مختلف مشاهده می شود که افراد هم رشته ای را در یک اتاق اسکان می دهند. اینکار کمک می کند که افراد برای شرکت در کلاس های درسی خود هماهنگی بیشتری داشته یاشند.

خوابگاه دخترانه تهران

روش های مختلف دسته بندی کردن افراد در اتاق های یک خوابگاه، به کاهش تنش های احتمالی که ممکن است در بین افراد رخ دهد کمک می کند. گاهی مسئولین خوابگاه تهران و دیگر شهرها حساسیت های مختلف افراد را با دقت شناسایی می کنند. این مساله کمک می کند که افراد ساکن در پانسیون دخترانه در تهران در جهتی با یکدیگر هم اتاقی شوند که زندگی را بر یکدیگر سخت نگیرند. نوع رشته ای که افراد در دانشگاه به تحصیل آن مشغول هستند نیز می تواند در دسته بندی افراد برای یک اتاق بسیر مهم باشد. بطور مثال کسانی که رشته های مربوط به هنر و معماری را دنبال می کنند همواره وسایل جانبی فراوانی نظیر تخته شاسی، میزهای بزرگ، رنگ و غیره دارند. بودن همچین فردی در اتاق کسی که ارتباطی به این رشته ها ندارد ممکن است تنش زیادی را بر سر فضای اشغال شده ایجاد کند.

خوابگاه دانشجویی

اگر در اتاق خود در خوبگاه تهران آسایش ندارید، آن را تغییر دهید!

در بخش قبل به روش های مختلف اتاق بندی کردن افراد در خوابگاه تهران و دیگر خوابگاه ها اشاره شد. در اغلب موارد قرار گرفتن در یک اتاق در خوابگاه و پانسیون موجب آشنا شدن با افرادی می شود که ممکن است تا آخر عمر به بهترین دوستان تبدیل شوند. اما همه افراد هم همیشه به همین خوش شانسی نیستند. گاهی فردی در یک خوابگاه کارمندی یا دانشجویی با فرد یا افراد غیر همراهی هم اتاقی می شود.

قرار گرفتن در اتاقی که آسایش لازم را برای ما فراهم نمی کند، می تواند مانع بزرگی بر سر راه اهداف ما باشد.بنابراین بهترین راه در چنین شرایطی تلاش برای همدل کردن همه افراد در یک اتاق خوابگاه پسرانه و دخترانه است. اما گاهی این همدلی میسر نمی شود و فرد غیر از تغییر اتاق چاره دیگری ندارد. برای این شرایط بهترین کار مراجعه به مسئول خوابگاه و درخواست تغییر اتاق است.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها