چگونگی جذب متقاضیان خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/05/07 تعداد بازدید:‌ 245 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

چگونگی جذب متقاضیان خوابگاه

بازاریابی:

بازاریابی یا تبلیغات برای خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان دانشجویی کارمندی، دارای شرایط مختص به خود است. مهمترین اصل در جذب دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه در شهرهای بزرگی مانند تهران، ارائه تبلیغات مناسب است. در مرحله اول، تبلیغات یک خوابگاه باید دارای یک تصویر با کیفیت و شفاف باشد تا بتواند به خوبی مکان مورد نظر را به متقاضیان معرفی کند. این امر به دانشجویان و کارمندان متقاضی خوابگاه کمک می کند، انتخاب مناسبی داشته باشند و بدانند که چه وجهی را بابت امکانات موجود پرداخت خواهند کرد. مالکان می توانند با ایجاد یک آگهی خوب، قدم مثبتی در بهبود بازاریابی خوابگاه یا اقامتگاه خود داشته باشند.

پانسیون پسرانه

تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

در مرحله دوم باید به فکر ارزان ترین تبلیغات با بیشترین بازده بود. امروزه شبکه های اجتماعی به عنوان تریبون های آزادی عمل می کنند که هرکس می تواند با طراحی آگهی های جذاب و با کیفیت، کالای خود را به نمایش بگذارد. مالکان خوابگاه های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه نیز می توانند در این عرصه فعال باشند. به ویژه حضور بلند مدت دانشجویان در شبکه های اجتماعی می تواند پوینت مثبتی در معرفی خوابگاه ها به دانشجویان و کارمندان متقاضی باشد. مزیت ایجاد کانال ها و پیج ها در شبکه های اجتماعی، رایگان بودن تبلیغات است.

پانسیون کارمندی دانشجویی

چگونگی جذب متقاضیان خوابگاه:

خوابگاه ها، پانسیون ها یا اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه زمانی در تبلیغات موفق خواهند بود که ملک خوب با امکانات خوبی را به مشتریان خود ارائه دهند. داشتن چند ویژگی مثبت می تواند متقاضیان بیشتری را به سمت خود جذب کند. برای مثال نزدیک بودن به محوطه دانشگاه ها و دیگر مراکز علمی می تواند مفید باشد. زیرا نزدیک بودن محل اقامت و محل تحصیل خود به تنهایی می تواند موجب جذب متقاضیان بسیاری شود. زمانی که یک خوابگاه از یک پوینت مثبت بهره مند است، می تواند از آن به عنوان بهترین ویژگی در جذب مشتریان و متقاضیان استفاده کند. برای این کار بهتر است، ویژگی های منحصر به فرد شناسایی شده و در تبلیغات خوابگاه یا پانسیون دانشجویی کارمندی خودگردان به صورت پررنگ تری نمایش داده شود.

پانسیون دخترانه

تحمیل یک سایز و یک مدل:

مالکان خوابگاه های دانشجویی کارمندی باید از استراتژی های مدرن تری در ساخت یا تعمیر ملک خود استفاده کنند. یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما در خوابگاه ها، ارائه مکان های تکراری و کلیشه ای به عنوان محل اقامت به دانشجویان و کارمندان است. این در حالی است که بیشتر متقاضیان امروزه به دنبال خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های لوکس دخترانه و پسرانه هستند. تحمیل ساختمان ها و اتاق هایی با یک سایز و یک طرح به دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه می تواند موجب سوق دادن اکثر متقاضیان به سمت خانه های استیجاره ای شود. متمایز شدن یک خوابگاه به سادگی امکان پذیر نیست، برای این کار باید از ایده های جدید و خاص بهره گرفت و سپس ایده هایی که به انجام می رسد را به درستی تبلیغ کرد. در این مورد باید دقیقأ مانند هتل ها عمل کرد. لازم است که مالکان و صاحبان خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی پی ببرند که خواسته های تمام مشتریان آن ها چیزهای یکسانی نیست. بلکه متقاضیان اولویت ها و خواسته های متفاوتی دارند.

پانسیون ارزان قیمت

گاهی این اولویت ها و انتظارات می تواند به سادگی افزایش تعداد حمام های موجود در یک خوابگاه یا اختصاص دادن یک فضای سبز در محوطه خوابگاه باشد که اجرایی کردن آن برای مالکان چندان هزینه ای به دنبال نخواهد داشت. این اقدامات ساده می تواند بین خوابگاه های کارمندی دانشجویی خودگردان تمایز ایجاد کند. خوابگاه ها از این طریق می توانند علاوه بر ثابت نگه داشتن مشتریان خود، نرخ ها را نیز متناسب با امکانات خود افزایش دهند که سود مناسبی را برای آنان به دنبال خواهد داشت.

مطالب بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها