چگونه در اقامتگاه پسرانه تهران تغذیه درستی داشته باشیم

بشرا یعقوبیان 1400/02/29 تعداد بازدید:‌ 191 دسته‌بندی: اقامتگاه

چگونه در اقامتگاه پسرانه تهران تغذیه درستی داشته باشیم

اهمیت تغذیه بر سلامت عمومی بدن در اقامتگاه پسرانه تهران

اگر شما هم مانند میلیون ها انسان در سرتاسر جهان خوردن غذا را تنها روشی برای رفع گرسنگی تلقی می کنید، باید نگرش خود را تغییر دهید. تغذیه یکی از ضروری ترین کارهایی است که مستقیما بر کیفیت زندگی ما تاثیرگذار است. در نگاه اول بسیاری از افراد، تغذیه را روشی برای تامین کالری مورد نیاز روزانه می دانند. اما حقیقت امر این است که تامین کالری تنها بخشی از وظایف غذایی است که ما روزانه مصرف می کنیم. نیاز بدن هر انسان به نوع تغذیه ای که در طول روز دارد مرتبط است. سن افراد و همچنین وزن آنها عوامل مهم تاثیرگذار بر نوع تغذیه هستند. برای جوانانی که در اقامتگاه پسرانه تهران ساکن هستند به دلیل نیاز بدن به پروتئین برای هدف تشکیل عضلات مناسب، بیش از افراد سالخورده است.

اقامتگاه پسرانه تهران

پروتئین، کربوهیدرات، چربی مفید، ویتامین ها، مواد معنی و هزاران ریز مغذی دیگر هستند که بدن به آنها نیازمند است. بدون شک هر نوع تغذیه ای که افراد در پانسیون پسرانه تهران مصرف می کنند نمی تواند جوابگوی بدن یک جوان بیست و چند ساله به این نیازمندی ها باشد. به همین سبب است که متخصصین تغذیه در سراسر دنیا همواره نگران سلامتی افراد در خوابگاه پسرانه و دخترانه هستند. زیرا افراد ساکن در اینگونه اقامتگاه پسرانه دانشجویی به اقتضای سن خود اهمیت کمتری برای تغذیه خود قائل هستند. تغذیه ناسالم در خوابگاه پسرانه در تهران می تواند تاثیر مستقیمی بر سلامت بخش های مختلف بدن از جمله رشد عضلات، کار مغز، عملکرد دستگاه گوراش، سلامت پوست و مو و غیره داشته باشد.

پانسیون پسرانه تهران

فرار از مصرف غذاهای ناسالم در اقامتگاه پسرانه تهران

غذا و بطور کلی خوراکی هایی که ما مصرف می کنیم قرار است یک منبع مناسب جهت تامین نیازمندی های بدن ما باشند. متاسفانه در طول تاریخ، انسان همواره با تهدید سلامتی خود از طریق مصرف غذاهای ناسالم روبرو بوده است. در گذشته مصرف گیاهان سمی که انسان ها آگاهی چندانی از مواد تشکیل دهنده آنها نداشتند، جان افراد زیادی را تهدید می کرد. امروزه با پیشرفت علم تغذیه آگاهی در مورد ترکیبات تمام مواد غذایی تقریبا کامل است. با این وجود مصرف برخی خوراکی هایی که انسان ها از مضر بودن آن آگاه هستند، اکنون یک عامل تهدید کننده سلامتی به شمار می آید. در اقامتگاه پسرانه در تهران نیز بسیاری از افراد با چنین معضلی روبرو هستند. بسیاری از ساکنین اقامتگاه کارمندی و دانشجویی تمایلی به مصرف غذاهای دانشگاه ندارند. همین مساله سبب می شود که آنها به مصرف خوراکی های مضری نظیر غذاهای آماده و فست فود روی بیاورند.

خوابگاه پسرانه

اقامتگاه پسرانه تهران و نوع تغذیه ای که ساکنین آن دارند، نیازمند توجه فعالین حوزه سلامت است. از آنجایی که درصد بالایی از ساکنین اقامتگاه های دانشجویی را جوانان تشکیل می دهند. مصرف خوراک نامناسب توسط آنها می تواند تهدیدی برای پایین آمدن شاخص سلامت کلی جامعه در آینده باشد. عادات غذایی ناسالم نظیر مصرف انواع فست فودها و غلات حجیم شده، عدم مصرف سبزیجات و میوه ها، مصرف نوشابه های گازدار، مصرف بالای شیرین کننده ها و شکر همه و همه می توانند سلامت بدن جوانان را در خوابگاه دانشجویی را با تهدید روبرو کنند. کمک به جوانان ساکن در اقامتگاه پسرانه جهت شناسایی خوراکی های تهدید کننده سلامت آنها می تواند کمک بزرگی در جهت هدایت سلامتیشان به سوی شاخص ایده آل باشد.

پانسیون دخترانه

رابطه چاقی و اضافه وزن با تغذیه نامناسب در اقامتگاه پسرانه تهران

سازمان بهداشت جهانی (WHO) چاقی را تجمع نامناسب و بیش از حد چربی در نقاط مختلف بدن می داند. عوامل بسیاری می توانند در چاقی و اضافه وزن افراد تاثیرگذار باشند. یکی از این عوامل تغذیه نامناسب است. متاسفانه تحقیقات فراوانی نشان می دهند که جوانان امروزی با تهدید چاقی و عوارض ناشی از آن روبرو هستند. یکی از دلایل مهم این امر تغذیه نامناسب آنها است. بطور مثال جوانی که در اقامتگاه پسرانه در تهران ساکن است در زمان گرسنگی به جای مصرف غذای مناسب به غذاهای فست فودی روی می آورد، بدون شک با مشکلات بسیاری از جمله چاقی درگیر می شود. وجود چربی های مضر در کنار ترکیبات سمی نیتروژن دار در غذاهای آماده مصرفی در پانسیون، موجب مختل شدن بسیاری از مکانسیم های طبیعی بدن می شود. یکی از این عوارض که به وفور در بین جوانان دیده می شود ذخیره نامناسب و بیش از اندازه چربی در بافت های بدن است.

پانسیون دخترانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها