چگونه خود را برای یک شروع جدید در اقامتگاه پسرانه آماده کنیم؟

بشرا یعقوبیان 1400/06/03 تعداد بازدید:‌ 194 دسته‌بندی: اقامتگاه

چگونه خود را برای یک شروع جدید در اقامتگاه پسرانه آماده کنیم؟

شروع زندگی جدید در اقامتگاه پسرانه

اقامتگاه پسرانه به تمامی اقامتگاه هایی گفته می شود که به منظور اسکان آقایان در نظر گرفته می شوند. این اقامتگاه ها ممکن است از طرف یک نهاد دولتی مانند دانشگاه ها و یا بصورت غیر دولتی و خصوصی زیر نظر یک نهاد دولتی در حال فعالیت باشند. بطور کلی اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها متعلق به دانشجویان و کارمندانی است که به دنبال سکونتگاهی امن و مطمئن و در عین حال دارای لوازم اولیه زندگی می باشد. تا به این جای کار متوجه شدیم که انواع اقامتگاه و خوابگاه پسرانه به منظور تسهیل اسکان افراد جدیدالورود به یک دانشگاه و یا مراکز دیگر تاسیس شده اند. با وجود اینکه اینگونه سکونتگاه ها اصولا محلی تعریف شده برای سکونت آقایان هستند، اما گاهی یک شروع جدید در آنها ممکن است با چالش های خاصی همراه باشد.

اقامتگاه پسرانه

شروع زندگی جدید در اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها در ابتدای کار با حضور سایر افراد و هم سالان، کمی معتدل می شود. زندگی با هم سالان و قرار گرفتن در بین افرادی که خط فکری نزدیکی به ما دارند می تواند تا حد زیادی تطبیق پذیری ما با محیط را افزایش دهد. برای کسانی که تا به حال تجربه دوری از خانه و خانواده خود را نداشته اند، شروع زندگی در خوابگاه دانشجویی و کارمندی می تواند شروعی برای استقلال فردی در آنها باشد. علاوه بر این موارد افراد قبل از ورود به اقامتگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه باید یکسری آمادگی هایی داشته باشند. در ادامه به این آمادگی های لازم پیش از ورود به خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها می پردازیم.

خوابگاه پسرانه تهران

آمادگی برای ورود به اقامتگاه پسرانه

زمانی که افراد متوجه می شوند که باید مدت مشخصی از زندگی خود را در اقامتگاه دانشجویی و یا کارمندی سپری کنند، سوالات مختلف در ذهن آنها شکل می گیرد. یکی از اصلی ترین سوالاتی که افراد در چنین شرایطی از خود می پرسند این است که چگونه خود را برای زندگی در خوابگاه پسرانه و دخترانه آماده کنند. در قدم اول ممکن است وسایل مورد نیازی که برای زندگی در پانسیون دخترانه و پسرانه لازم هستند، به ذهن آنها برسد. این فکر کاملا درست است زیرا در زمان اقامت در انواع خوابگاه و پانسیون دخترانه دانشجویی، یکسری وسایل باید توسط خود فرد تهیه شوند. این وسایل بنا به نوع خوابگاهی که در اختیار افراد قرار می گیرد، ممکن است کمی متفاوت باشد. با این حساب ما در ادامه به تعدادی از وسایل مورد نیاز برای ورود به خوابگاه دانشجویی و کارمندی اشاره می کنیم. تعدادی از این وسایل عبارتند از:

 • لباس های مناسب برای موقعیت های مختلف

 • لوازم بهداشتی شخصی

 • ملحفه 

 • خوراکی های مورد نیاز 

 • کفش مناسب برای موقعیت های خاص نظیر دانشگاه و ورزش

 • لوازم التحریر و کتاب

 • ظروف مورد نیاز اولیه نظیر بشقاب، قاشق، قابلمه، لیوان، و ...

 • دمپایی

 • حوله و سایر لوازم حمام

خوابگاه دانشجویی

آمادگی ذهنی برای ورود به اقامتگاه پسرانه

شروع زندگی در اقامتگاه پسرانه تهران و سایر شهرها علاوه بر نیاز به امور جسمانی، به یکسری آمادگی های ذهنی و روانی نیز نیازمند است. داشتن ذهنیتی مناسب و واقع بین نسبت به زندگی در پانسیون پسرانه در تهران، قدم بزرگی برای داشتن یک زندگی آرام و خوشایند در این مکان است. برای دستیابی به این مهم در نظر گرفتن مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود لازم و ضروری است. آمادگی های ذهنی که برای یک شروع خوب در اقامتگاه پسرانه ضروری هستند عبارتند از:

 • ذهن خود را برای شروع یک زندگی مستقل  به دور از خانواده آماده کنید.

 • به حریم خصوصی دیگران در اقامتگاه دانشجویی احترام بگذارید تا حریم خصوصی شما نقض نشود.

 • در اقامتگاه دخترانه و پسرانه همواره قوانینی وجود دارند که شما ملزم به رعایت کردن آنها هستید.

 • اگر می خواهید احترام شما در خوابگاه حفظ شود باید نهایت سعی خود را برای حفظ احترام دیگران داشته باشید. 

 • هرگز نسبت به مسائل خانوادگی و خصوصی دیگران کنجکاوی نکنید.

 • خوابگاه را خانه خود بدانید و نهایت سعی خود را برای تمیز و مرتب نگه داشتن آن انجام دهید.

این موراد به همراه ده ها مورد دیگر کمک می کنند که ذهن شما برای یک شروع جدید در اقامتگاه پسرانه در تهران آماده شود.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها