چگونه برای سال جدید در خوابگاه برنامه ریزی کنیم؟

بشرا یعقوبیان 1401/01/03 تعداد بازدید:‌ 292 دسته‌بندی: خوابگاه

چگونه برای سال جدید در خوابگاه برنامه ریزی کنیم؟

با شروع سالی جدید در خوابگاه مانند سایر بخش های جامعه حس و حال افراد نیز تغییر می کند. بسیاری از افرادی که تا پیش از این برنامه خاصی برای زندگی خود نداشتند، اکنون با سعی برای داشتن برنامه ای مناسب و صحیح، تلاش می کنند که خود را چندین قدم به اهدافی که دارند نزدیکتر کنند. ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی هر یک برای زندگی خود اهداف مشخص و باارزشی دارند. اما مساله مهم این است که داشتن هدف به خودی خود نمی تواند به موفقیت انسان ها چه در خوابگاه و چه در هر شرایط دیگری بیانجامد. زیرا نحوه برنامه ریزی و تلاش برای دستیابی به این اهداف است که مشخص می کند امکان دستیابی افراد به اهدافشان به چه میزان می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد شروع یک سال جدید را بهانه قرار داده و برای سال آینده خود برنامه ریزی می کنند. این زمان بهترین زمان برای در نظر گرفتن این مساله می باشد که افراد چه در خوابگاه دانشجویی و چه در هر مکان دیگری تمایل دارند که وقت خود را به چه میزانی به امور مختلف اختصاص دهند. 

خوابگاه دانشجویی

چگونگی برنامه ریزی صحیح برای سال جدید در خوابگاه

از اهمیت برنامه ریزی کردن برای سال جدید و حتی در ابعاد کوچکتر برای هر روز زندگی، چه در خوابگاه کارمندی و دانشجویی و چه در هر مکان دیگری به هر مقدار که بگوییم کم است. زیرا برنامه ریزی کردن مانند باز کردن یک دفتر است که تمام صفحات آن سفید بوده و فرد تصمیم می گیرد که در این صفحات سفید چه چیزی را به چه میزانی یادداشت کند. در برنامه ریزی کردن برای سال جدید در خوابگاه و سایر مکان ها اصول و قواعدی وجود دارد که چگونگی انجام صحیح و اصولی این کار را به ما گوشزد می کند. بر همین اساس در ادامه به تعدادی اصل که در انتخاب چگونگی برنامه ریزی صحیح و اصولی در خوابگاه به ما کمک می کنند، می پردازیم.

برنامه سال جدید خود را بر اساس مدل خاص زندگی خود بچینید

یکی از مسائلی که در زمان برنامه ریزی برای سال جدید در خوابگاه و پانسیون باید به آن دقت شود، سبک خاص زندگی همه افراد است. قطعا سبک و اصول زندگی هر کس در خوابگاه با فردی دیگر متفاوت است. به همین دلیل است که نمی توان برای تمامی افراد در خوابگاه و سایر مکان های دیگر یک برنامه واحد برای سال پیش رو در نظر گرفت. قطعا هر فردی بر اساس سبک خاص زندگی خود بهترین برنامه را می تواند برای زندگی و سال جددی خود بچیند. البته کمک گرفتن از یک مشاور و فرد حرفه ای در امور برنامه ریزی نیز قطعا خالی از لطف نیست. اما این کار نه به عنوان امری قطعی بلکه می بایست بر اساس توضیحی که افراد از سبک زندگی خاص خود به برنامه ریز می دهند، صورت بگیرد.

پانسیون

جنبه های مختلف زندگی خود در خوابگاه و سایر بخش ها را در نظر بگیرید

زندگی انسان ها از بخش ها و قسمت های مجزایی تشکیل شده است. بدون شک زندگی یک فرد در خوابگاه را نمی توان بصورت تک بعدی از جنبه مسائل درسی، عاطفی، کاری، ورزشی و غیره در نظر گرفت. بلکه با در کنار هم قرار گرفتن این بخش ها و قسمت ها پیکیره کلی زندگی فرد ساخته و پرداخته می شود. به همین دلیل در زمان برنامه ریزی برای سال جدید در خوابگاه در تهران و سایر مکان ها باید زمان کافی و مناسب برای همه این بخش ها نیز در نظر گرفته شود. 

برنامه ریزی فضایی و دور از انتظار برای سال جدید در خوابگاه محکوم به شکست است

گاهی برخی افراد در خوابگاه و پانسیون دانشجویی در زمان برنامه ریزی کردن خود را یک ابرقهرمان دیده و چنان برنامه هایی فضایی و دور از انتظار می چینند که دستیابی به آنها نه تنها یک سال بلکه چندین سال زمان می برد. بطور مثال فردی که چندین کیلو اضافه وزن دارد و تاکنون ورزشی را نیز بصورت حرفه ای دنبال نکرده است نباید توقع داشته باشد که با گذشت یک الی دو ماه در خوابگاه و داشتن برنامه سبک ورزشی به اندام دلخواه خود دست یابد. داشتن برنامه ای کم حجم اما منطقی می تواند هزاران برابر بیشتر از یک برنامه پر حجم و دور از انتظار به موفقیت افراد بیانجامد.  

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها