چگونه با دلتنگی خانواده در خوابگاه دانشجویی کنار بیاییم؟

بشرا یعقوبیان 1400/03/22 تعداد بازدید:‌ 990 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

چگونه با دلتنگی خانواده در خوابگاه دانشجویی کنار بیاییم؟

فاصله مکانی با خانواده در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی و سکونت در آن در همان لحظه های اول با دوری از خانواده و عزیزان همراه است. شروع زندگی دانشجویی در اقامتگاه دخترانه و پسرانه ای که قرار است مدتی از عمر خود را در آن طی کنیم، مشکلاتی از این دست را نیز به همراه دارد. فاصله مکانی با خانواده ممکن است برای هر کسی مفهوم و معنای متفاوتی داشته باشد. برخی از افراد این فاصله ای که پیش می آید را به فال نیک گرفته و در مورد استقلال فردی خود تلاش بیشتری انجام می دهند. البته در بین افرادی که در خوابگاه دانشجویی تهران و دیگر شهرها ساکن می شوند، همواره افرادی پیدا می شوند که درک این مساله برای آنها کار راحتی نیست. در هر صورت فاصله گرفتن از خانواده و افرادی که یک عمر به آنها نزدیک بوده ایم، حداقل در روزهای اول سکونت در خوابگاه پسرانه تهران، کار راحتی نیست.

خوابگاه دانشجویی

فاصله مکانی با خانواده در خوابگاه دانشجویی و تاثیری که بر افراد می گذارد، به فاکتورهای زیادی مرتبط است. از یک طرف مسافتی که بین خانواده و این محل سکونت جدید رخ می دهد می تواند در نحوه واکنش افراد به آن بسیار تاثیرگذار باشد. فاصله گرفتن از خانواده زمانی که می دانیم قرار است در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه ای که در یکی از شهرهای نزدیک است، ساکن شویم، کار سختی نیست. در طرف دیگر ماجرا برخی از افرادی که در خوابگاه دخترانه دانشجویی اسکان داده می شوند ممکن است از استانی با فاصله زمانی خیلی زیاد به شهر مقصد آمده باشند. علاه بر این نکته، سن افراد هم می تواند در واکنش آنها به حضورشان در خوابگاه تهران و دیگر خوابگاه ها بسیار تعیین کننده باشد. بدون شک تحمل این شرایط برای افرادی که دانشجوی مقاطع بالاتر نظیر کارشناسی ارشد و دکتری هستند راحت تر است.

خوابگاه پسرانه تهران

دلتنگی برای خانواده در خوابگاه دانشجویی امری طبیعی است!

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در هر حالت و حتی زمانی که مدت زیادی از اقامتتان در خوابگاه می گذرد، احساس دلتنگی دارید این را طبیعی بدانید. البته نباید از این مساله چشم پوشی کرد که هرچه زمان بیشتری از اقامت در پانسیون دخترانه در تهران می گذرد، افراد بیشتر با این حس دلتنگی کنار می آیند. اما این مساله همیشگی نیست و در پاره ای اوقات که فرد به حمایت خانواده نیاز دارد، حس دلتنگی سرتاسر جودش را فرا می گیرد. در اولین قدم برای عبور از این احساس باید آن را پذیرفت و از داشتن همچین حسی احساس شرمندگی نکرد. زیرا همه ما می دانیم که خانواده همواره بیشترین عشق و حمایت را نسبت به ما دارند. بنابراین کاملا طبیعی است که هر زمانی که خود را آنها دور ببینیم نسبت به آنها احساس دلتنگی داشته باشیم.

خوابگاه دخترانه تهران

بهترین راه کارها برای کنار آمدن با حس دلتنگی در خوابگاه دانشجویی

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، فاصله مکانی مانند گذشته مفهوم خود را از دست داده است. امروزه با یک تماس تصویری با عزیزان خود در یک طرف دیگر دنیا می توانیم آنها را به خود نزدیک و نزدیک تر ببینیم. بنابراین یکی از بهترین راه کارها برای رفع این احساس، داشتن تماس مداوم با عزیزانمان است. یکی دیگر از راه کارهایی که می تواند حس دلتنگی آزار دهنده و آنی را در خوابگاه دانشجویی پسرانه در ما رفع کند، فکر کردن به اهدافی است که به خاطر آنها از عزیزان خود دور شده ایم. زمانی که پی ببریم برای رسیدن به اهدافی که برایمان با ارزش هستند این احساس ها را تجربه می کنیم تحمل آنها برایمان بسیار آسان تر است.

خوابگاه تهران

یافتن دوستانی خوب و دلسوز کار دیگری است که می تواند در خوابگاه پسرانه تهران به کمک ما بیاید. زمانی که خود را تحت حمایت دوستانی ببینیم که همواره و در هر شرایطی هوای ما را دارند، احساس تنهایی و دلتنگی ناشی از آن از ما دور می شود. دوستان خوب در اقامتگاه پسرانه و دخترانه می توانند جای خالی خانواده ای که از آنها دور هستیم را برای ما پر کنند. دوستان دلسوزی که با عشق یکدیگر را همراهی می کنند می توانند به خانواده ای کوچک و قابل اعتماد برای افراد در خوابگاه دانشجویی تبدیل شوند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها