چهار اصل مهم در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/06/11 تعداد بازدید:‌ 200 دسته‌بندی: قوانین حاکم بر خوابگاه های دانشجویی

چهار اصل مهم در خوابگاه

همیشه یک کلید اضافی به همراه داشته باشید:

خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه به عنوان محل اقامت موقت دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه های دانشجویی و غیردانشجویی، اتاق هایی با ظرفیت های متفاوت را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. به طوری که هر اتاق چند نفره متشکل از دانشجویان و کارمندانی با فرهنگ ها و منش های متفاوت و متنوع است. در طی این دوره که ساکنین علاه بر برقراری ارتباط با اطرافیان جدید و ناشناس، چالش های بسیاری را تجربه می کنند، رعایت نکردن اصول و قوانین ساده می تواند مشکلات پیچیده ای را برای هرکدام از ساکنین و دیگر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها به دنبال داشته باشد. برای مثال فردی که به هردلیلی کم حواس است، ممکن است خود و دیگر هم اتاقی ها را در شرایط نامناسبی قرار دهد. یکی از شرایط ناخوشایند در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه که ممکن است برای هرکدام از ساکنین اتفاق بیافتد، ماندن در پشت در اتاق است.

خوابگاه دانشجویی در تهران

به همین دلیل توصیه می شود، به عنوان یک اصل اساسی همواره یک کلید زاپاس از در ورودی اتاق را به همراه داشته باشید. بهتر است دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه در همان روزهای نخست، یک کلید از روی کلید اصلی ساخته تا همیشه به همراه داشته باشند و همه اعضای یک اتاق به همان کلید اصلی اکتفا نکنند. همچنین برای جلوگیری از به زحمت افتاد دیگران و همچنین سوءاستفاده افراد سودجو، کلید اتاق را به عنوان امانت در اختیار اتاق های دیگر قرار ندهند.

پانسیون خودگردان پسرانه

وسایل شخصی و ضروری خود را ساماندهی کنید:

زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه مستلزم رعایت قوانینی است که نتیجه رعایت این قوانین فراهم کردن زندگی منظم و ساماندهی شده در طی دوران اقامت در خوابگاه است. به دلیل وجود حجم زیادی از وسایل در اتاق های چهار تا ده نفره، هرگونه بی نظمی موجب می شود وسایل ضروری در زمانی که به آن ها نیاز است، در دسترس نباشند. جهت جلوگیری از این امر و اتافاقات مشابه، بهترین کار ساماندهی وسایل شخصی و ضروری هرکدام از ساکنین اتاق به عنوان یک اصل مهم در طی زندگی در خوابگاه ها و اقامتگاه های کارمندی دانشجویی است.

پانسیون کارمندی دانشجویی

کتاب های مورد علاقه خود را به همراه داشته باشید:

یکی دیگر از اصولی که ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه برای داشتن آرامش و زندگی بهتر در خوابگاه باید به خاطر داشته باشند، به همراه آوردن وسایل مورد علاقه و ضروری از خانه است. یکی از مهمترین این وسایل کتاب هایی هستند که در اوقات فراغت و همچنین پر کردن ساعات بیکاری و دلتنگی می توان به آن ها پناه برد. علاوه بر کتاب های غیر درسی که همواره یکی از بهترین همراهان ساکنین خوابگاه ها هستند، کتاب های درسی نیز بهتر است تا پایان ترم در اتاق موجود باشند. زیرا علاوه بر اینکه در اوقات فراغت می توان به مطالعه آن ها پرداخت، در طول ترم نیز ممکن است مورد نیاز باشند.

خوابگاه دخترانه

طبق برنامه پیش بروید:

متأسفانه بی برنامگی یکی از معضلات موجود در خوابگاه های دانشجویی خودگردان و دولتی است که اکثر ساعات مفید ساکنین خوابگاه را هدر می دهد. به همین دلیل اکثر افرادی که در خوابگاه اقامت دارند، زمان مفید خود را به گپ زدن های دسته جمعی اختصاص می دهند. در حالی که داشتن یک برنامه مناسب می تواند موجب استفاده مفید از زمان های آزاد در خوابگاه شود. برای ساکنینی که طبق برنامه های خود پیش می روند، ساعات اقامت در خوابگاه بسیار مفید خواهد بود. به عنوان یک اصل مهم برای ساکنین، پیش رفتن طبق برنامه اول سال یا اول ترم موجب موفقیت در پایان ترم خواهد شد.

پانسیون/ خوابگاه/ اقامتگاه های دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها