چند درصد از ساکنین خوابگاه دخترانه به مهاجرت فکر می کنند؟

بشرا یعقوبیان 1401/10/03 تعداد بازدید:‌ 111 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

چند درصد از ساکنین خوابگاه دخترانه به مهاجرت فکر می کنند؟

خوابگاه دخترانه محل زندگی دخترانی است که با هدف ادامه تحصیل، کار، شرکت در کلاس ها و مسابقات مختلف به شهری دیگر می روند. اگرچه ممکن در یک خوابگاه دخترانه تعدادی از ساکنین بصورت موقت و چند روزه بر اساس اهدافی نظیر شرکت در کلاس ها، دوره ها و یا مسابقات خاصی ساکن شوند؛ با این حال بخش اعظمی از ساکنین خوابگاه دخترانه تهران و سایر شهرها را دانشجویان تشکیل می دهند. دانشجویان دانشگاه های مختلف ممکن است در خوابگاه مخصوص دانشگاه خود ساکن شده و یا به هر دلیلی ترجیح دهند به خوابگاه خودگردان در سطح شهر بروند. اگر آن تعداد از ساکنین خوابگاه دخترانه را که کارمند بوده و در شرکت ها و ادارات دولتی و غیر دولتی مشغول هستند، فاکتور بگیریم، باقی ساکنین خوابگاه دخترانه که دانشجو  هستند همواره از آینده شغلی خود نگران می باشند. این دسته از افراد همزمان با اینکه سختی های دوران دانشجویی را تحمل می کنند، به آینده ای که رشته تحصیل آنها می تواند برایشان ورق بزند، بدبین می باشند. این مساله در کنار مسائل دیگری که ذهن جوانان را به خود مشغول می کند، موجب می شود که ساکنین خوابگاه دخترانه به گزینه ای به نام مهاجرت نیز فکر کنند.

خوابگاه دخترانه

در چندین سال اخیر موسسات و گروه های مختلفی اقدام به محاسبه درصد تمایل به مهاجرت افراد مختلف جامعه از جمله ساکنین خوابگاه دخترانه که عمدتا دانشجو هستند، نموده اند. این آمار به حدی تکان دهنده است که بسیاری از مسئولین کشور را وا داشته است که نسبت به این مساله به عنوان یک معضل جامعه نگاه کنند. به عنوان مثال در یکی از آخرین بررسی هایی که از طرف خبرگزاری ایلنا اعلام شده است، تا 80 درصد ازفارغ التحصیلان دانشگاه های شریف و تهران به مهاجرت فکر کرده و نسبت به انجام آن اقدام می کنند. همین درصد خود به تنهایی گویای فاجعه بزرگی از فرار مغزهای کشور از این طریق می باشد.

خوابگاه دخترانه

چرا ساکنین خوابگاه دخترانه تمایل به مهاجرت دارند؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد جامعه پیش آمده باشد که چرا ساکنین خوابگاه دخترانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی که عمدتا دانشجو هستند، تمایل زیادی به مهاجرت دارند. پاسخ این سوال را می توان در شراط زندگی کسانی که از دانشگاه های مختلف فارغ التحصیل شده اند جست و جو کرد. تعداد زیادی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی و غیردولتی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با مشکل یافتن شغل مناسب روبرو هستند. نکته قابل توجه در این زمینه این است که بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه حتی پس از فارغ التحصیلی نیز در شهر محل تحصیل خود مانده و به امید یافتن شغلی مناسب در خوابگاه دخترانه ساکن می شوند. این مساله برای دانشجویان دانشگاه های سطح شهر تهران مساله پررنگ تری است. از آنجایی که در شهر تهران به دلیل مرکزیت آن موقعیت شغلی بیشتری وجود دارد، بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران، در همین شهر مانده و برای سکونت خود خوابگاه در تهران را انتخاب می کنند.

خوابگاه دخترانه

با ساکن شدن فارغ التحصیلان در خوابگاه دخترانه در تهران، این افراد در مجاورت سایر ساکنین خوابگاه قرار داشته و مشکلاتی که آنها برای یافتن شغل و سایر امکانات محدود زندگی متحمل می شوند در انظار سایر ساکنین که هنوز دانشجو هستند قرار می گیرد. این مساله موجب می شود که بسیاری از دانشجویان حتی اگر تا این لحظه هم به آینده خود خوشبین بوده باشند، به زودی ناامید شده و مهاجرت را تنها راه حل ممکن برای گذر از این شرایط ببینند. علاوه بر این مسائلی نظیر تورم قابل لمس در سطح جامعه و سایر مشکلات اجتماعی به تمایل ساکنین خوابگاه دخترانه رد تهران و سایر خوابگاه دانشجویی برای مهاجرت به خارج از کشور می افزاید.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها