چرا ساکنین خوابگاه تهران باید دز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

بشرا یعقوبیان 1401/01/20 تعداد بازدید:‌ 206 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

چرا ساکنین خوابگاه تهران باید دز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

یکی از مسائلی که این روزها به بحث داغ محافل مختلف تبدیل شده است، حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها می باشد. در واقع مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی در سطح کشور آخرین مراکزی هستند که از زمان همه گیری کرونا، فعالیت خود را از حالت غیرحضوری به حضوری در می آورند. در همین راستا انواع خوابگاه اعم از خوابگاه تهران و سایر شهرها در حال بازگشایی و برگرداندن فعالیت خود به حالت عادی می باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از خوابگاه ها از جمله خوابگاه دانشجویی و کارمندی از مدت ها پیش فعالیت خود را از سرگرفته اند. اما اینگونه اقامتگاه ها یا مختص کارمندان بودند یا ظرفیت محدودی را به سکونت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص داده بودند. این مساله با کامل شدن ظرفیت انواع خوابگاه در تهران متفاوت است. با حضوری شدن دانشگاه ها اکنون این خوابگاه ها هستند که نگرانی هایی از بابت ابتلا به کرونا در بین ساکنین آنها دیده می شود. 

خوابگاه تهران

آیا رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه تهران امکان پذیر است؟

توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه در تهران و سایر شهرها به همان اندازه غیر منطقی و دور از واقعیت است که توصیه به این امور در منازل شخصی. در واقع می توان ادعا کرد که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه دانشجویی در تهران و هر خوابگاه دیگری تقریبا نزدیک صفر است. زیرا در انواع خوابگاه ها، افراد در اتاق هایی با تراکم متوسط به بالا سکونت دارند. امکان کاهش تراکم افراد در اتاق های خوابگاه برای مسئولین نیز وجود ندارد. زیرا دانشگاهها و مرکز آموزشی تعداد محدودی خوابگاه دارند که به دانشجویان مقاطع مختلف خود اختصاص می دهند. بر همین اساس توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی مانند ماسک زدن در خوابگاه، رعایت فاصله یک و نیم متری، شستن مکرر دست ها، برقراری تهویه در اتاق ها و سایر موارد تقریبا ناممکن و غیر عملی می باشد. 

خوابگاه در تهران

واکسن زدن تنها راهکار عملی عدم ابتلا به کرونا در خوابگاه تهران

همانگونه که در بالا هم اشاره شد، رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه در تهران و سایر شهرها عملا ناممکن است. اما خوشبختانه یک راه آسان و در دسترس برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در خوابگاه و هر مکان دیگری، تزریق واکسن کرونا توسط همه افراد است. تزریق واکسن کرونا توسط همه ساکنین خوابگاه منجر به تولید ایمنی جمعی در بین ساکنین شده و حتی در صورت ابتلا به ویروس کرونا، امکان انتقال آن به شدت کاهش می یابد. از طرفی دیگر بسیاری از تحقیقات و یافته های علمی معتبر از کاهش شدت علائم بیماری در صورت ابتلای افراد واکسن زده حمایت می کنند. 

خوابگاه دانشجویی تهران

دز سوم واکسن کرونا و واکسیناسیون کامل

بسیاری از تحقیقات علمی در چندین ماه اخیر، تزریق دز سوم واکسن کرونا را اتمام دوره واکسیناسیون لازم برای مقابله با این ویروس می دانند. این مساله برای اسکان ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که اشاره شد، تنها راه مقابله با کرونا در خوابگاه، واکسینه شدن افراد است. بنابراین جهت اثربخشی هرچه بیشتر واکسیناسیون کرونا و مراقبت از سلامتی افراد در خوابگاه تهران، می بایست تمامی ساکنین دوره کامل واکسیناسیون را انجام داده باشند. این کار ایمنی ایجاد شده توسط واکسن را به حداکثر میزان مورد قبول می رساند. در چنین شرایطی است که می توان فعالیت های عادی نظیر شرکت در کلاس های درس و سکونت در خوابگاه را با خیالی آسوده دنبال کرد.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها