چرا در خوابگاه پسرانه سوادمان نم می کشد؟

بشرا یعقوبیان 1400/05/14 تعداد بازدید:‌ 202 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

چرا در خوابگاه پسرانه سوادمان نم می کشد؟

اهمیت ارتقای سواد در خوابگاه پسرانه

اگر به چند دهه گذشته برگردیم و واژه سواد را بر زبان بیاوریم، درصد زیادی از مردم جامعه آن را به توانایی در خواندن و نوشتن تعبیر می کنند. این مساله به تعداد کم افراد دارای سواد خواندن و نوشتن در جامعه آن زمان بر می گردد. اما امروزه تعریف ما و جامعه از سواد، دستخوش تغییرات اساسی شده است. به لطف آموزش های همگانی در چند دهه اخیر، تعداد افرادی که سواد خواندن و نوشتن نداشته باشند به شدت کاهش یافته است. امروزه افرادی را با سواد می نامند که در یک زمینه خاص و یا در حیطه علوم عمومی، دارای قابلیت های بالایی باشند. بطور کلی داشتن اطلاعات عمومی در یک حد قابل قبول می تواند افراد را به سمت و سوی باسواد شدن سوق دهد. در خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها افرادی زندگی می کنند که سواد عمومی نسبتا قابل قبولی دارند.

خوابگاه پسرانه تهران

اهمیت ارتقای سواد در خوابگاه پسرانه به دلیل تخصصی شدن روز به روز کارها و امور مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر امور مربوط به شغل و درآمد، در بسیاری از موقعیت ها افراد بر اساس میزان سواد و آگاهی که دارند قضاوت می شوند. ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها عموما دانشجویان هستند. درصدی از ساکنین پانسیون دخترانه و پسرانه را کارمندان و سایر افراد تشکیل می دهند. برای اقشار مختلف از ساکنین اقامتگاه و پانسیون، داشتن سواد کافی می تواند در رسیدن آنها به اهداف مختلفی که دارند، بسیار تاثیرگذار باشد. تعاملات اجتماعی و روابطی که افراد در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه های دولتی و خودگردان برقرار می کنند نیز تا حد زیادی متاثر از میزان آگاهی آنها می باشد.

پانسیون پسرانه تهران

دلایل نم کشیدن سواد در خوابگاه پسرانه

شاید شنیدن اصطلاح "نم کشیدن سواد" در لحظه نخست خنده دار باشد. اما باید به این نکته اذعان کرد که سواد و آگاهی در هر زمینه ای که باشد چنانچه تقویت نشود ممکن است به مرور زمان دچار انحطاط و در اصطلاح "نم کشیدن" شود. تعداد زیادی از ساکنین خوابگاه پسرانه دانشجویی، افرادی هستند که تلاش زیادی برای ورود به دانشگاه در پشت سد کنکور انجام داده اند. این افراد به دلیل مطالعه کتب درسی مختلف برای کنکور اکنون به این نتیجه رسیده اند که سواد کافی برای پرداختن به بسیاری از امور را دارند. ریشه این تفکر اشتباه تا حدودی به سیستم آموزشی ناکارآمد در کشور ما بر می گردد. آموزش رسمی ما نهایت تلاش خود را برای گنجاندن حجم زیادی از اطلاعات در ذهن دانش آموزان دارد.

خوابگاه تهران

یکی دیگر از دلایل نم کشیدن سواد افراد در خوابگاه پسرانه و دخترانه در تهران و سایر شهرها، به مطالعه پایین افراد برمی گردد. متاسفانه کشور ما یکی از پایین ترین میانگین های مطالعه را در سرتاسر دنیا دارد. بسیاری از ما در بدو ورود به خوابگاه دخترانه دانشجویی و کارمندی، هیچگونه برنامه ریزی خاصی برای مطالعه نداریم. مطالعه کتاب ها و مقالات مناسب، می تواند سواد عمومی و اختصاصی ما را چندین درجه ارتقا دهد. یکی دیگر از دلایل اساسی کم سواد شدن در خوابگاه دانشجویی، اهمیت ندادن به دروس دانشگاهی است. تعداد زیادی از دانشجویان با گذر کردن از سد کنکور خود را از مطالعه هرگونه کتاب درسی نجات یافته می دانند. همین مساله موجب می شود که در نهایت افرادی با سطح سواد پایین از دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها