چرا باید در خوابگاه دانشجویی صبور باشیم؟

بشرا یعقوبیان 1399/11/25 تعداد بازدید:‌ 298 دسته‌بندی: خوابگاه

چرا باید در خوابگاه دانشجویی صبور باشیم؟

خوابگاه دانشجویی محیطی سرشار از افراد متنوع!

خوابگاه دانشجویی یکی از آن مکان هایی است که می توان آن را سرزمین هزار ملت نامید. از هر نقطه و بخشی از کشور فردی برای سکونت در خوابگاه دانشجویی وجود دارد. کشور ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها، سرزمینی پهناور به حساب می آید. همین مساله سبب می شود که فرهنگ ها و آداب و رسوم متنوع و متفاوتی در کشور وجود داشته باشد. کسانی که در شمال کشور زندگی می کنند از آداب و رسوم انجام کارهای روزانه مانند نوع غذا و نوع معاشرت گرفته تا عمیق ترین مسائل نظیر اعتقادات مذهبی ممکن است با استان های جنوبی کشور متفاوت باشند.

خوابگاه پسرانه تهران

بدون شک نمی توان گفت که کدامیک از این آداب و رسوم و سنت ها در هرکدام از مناطق کشور بهتر و مناسب تر است. زیرا همین تفاوت های فرهنگی است که کشور ما را به کشوری جذاب و متفاوت و در عین حال متحد با یکدیگر تبدیل کرده است. خوابگاه دخترانه دانشجویی نیز مشابه همین مساله را در قالبی بسیار کوچکتر تجربه می کند. افراد مختلفی که در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه ساکن می شوند ممکن است با یکدیگر اختلافات رفتاری بسیار زیادی داشته باشند. اگر ما با ورود به پانسیون دانشجویی تهران و دیگر شهرها توقع داریم که همه افراد بر حسب انتظار ما رفتار کنند، بدون شک به زودی با سرخوردگی بزرگی روبرو می شویم.

اهمیت داشتن صبر در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی و هر مکان دیگری که در آن زندگی می کنیم نمی تواند صددرصد بر حسب انتظارات ما باشد. اما اهمیت این مساله در زمان زندگی در اقامتگاه دانشجویی و کارمندی بیشتر به چشم می آید. زیرا در چنین مکان هایی تمام افراد خود را در یک سطح و جایگاه می بینند. این مساله باعث می شود که دلیلی برای برآورده کردن بدون قید و شرط انتظارات دیگران نداشته باشند. اما مساله همواره به همین سادگی نیست. گاهی افرادی در خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها وجود دارند که اسباب مزاحمت و اذیت دیگران هستند. این افراد از همان ابتدا بنای ناسازگاری را با سایر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی های خود دارند. بهترین راه مقابله با این افراد، صبر کردن در برابر رفتارهای ناپسندشان است.

پانسیون دخترانه در تهران

شاید تعجب کنید که شما را به صبوری کردن در برابر رفتارهای ناشایست دعوت می کنم. در ادامه دلیل این کار را بیشتر شرح خواهم داد. افرادی که در پانسیون پسرانه و پانسیون دخترانه بنای ناسازگاری و اذیت دیگران را می نهند، در واقع به دنبال یافتن راهی برای جلب توجه بیشتر هستند. صبوری کردن در برابر این افراد دو جنبه مثبت در پی دارد.  در درجه اول به چنین افرادی نشان می دهید که رفتار ناشایست آنها نمی تواند باعث آشفتگی خاطر شما شود زیرا اصلا برای شما اهمیتی ندارد. در وهله دوم صبوری کردن در برابر رفتار ناشایست این افراد باعث می شود که آنها به هدف اصلی خود یعنی جلب توجه حتی به قیمت مختل کردن آسایش دیگران، نرسند.

اقامتگاه دخترانه

تنها افراد نیستند که در خوابگاه دانشجویی صبر شما را طلب می کنند!

خوابگاه دانشجویی تجربه ای جدید و بدیع از یک زندگی مستقل را در اختیار ساکنین خود قرار می دهد. بدون شک خوابگاه پسرانه در تهران و خوابگاه دخترانه تهران، قصر آرزوهای ما نیست. اما با کمی صبور بودن و صبوری کردن در زمان مواجهه با مشکلات در اقامتگاه تهران و دیگر شهرها، می توان به آرامشی که همواره به دنبال آن هستیم دست یابیم. تنها افراد نیستند که در خوابگاه دانشجویی نیاز به صبور بودن در برابر آنها ضروری است. گاهی امکانات اقامتگاه دخترانه در تهران همان چیزی نیست که ما انتظارش را داشتیم. در چنین شرایطی دو راه در پیش رو داریم. یا می توانیم مدام از کمبود امکانات خوابگاه گله کنیم و اینطوری روزگار خود و سایر دوستانمان را تلخ کنیم. و یا با کمی صبوری کردن بیشترین لذت را از دوران اقامت خود در پانسیون خودگردان و دولتی ببریم.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها